אלימות

משחקים באש: משחק המעודד חיסול חרדים

הקצנה חמורה בשיח הציבורי בישראל, כאשר משחק חדש ברשת מגדיר כמטרה חיסול החרדים * הכל במטרה למצוא את הכסף * היוצר בתגובה: זה רק משחק * משחקים הסתה

חשבתם שהנורא מכל כבר מאחורינו. אז חשבתם.

תלונה הוגשה במשטרת ישראל כנגד את וואלה! ויוצר המשחק

חשבתם שסגן שר המכנה ציבור שלם "טפילים" בתקשורת הוא סמל העדינות הישראלית (או הבריונות המשטרתית), אז חשבתם.

חשבתם ששר בישראל יכול להשתלח בציבור שלם מעל בימת הכנסת זה הנוף הפראי ביותר בישראל, אז חשבתם.

חשבתם ש"דרוס כל דוס, השמד כל חרד" מהימים הטובים של טומי וחרדופובים (ויהיה מי שיגיד: אוטואנטישמים) אחרים זה הנורא מכל, אז חשבתם.

ההסתה הזו חוזרת ומתעצמת בתקופה האחרונה, ומכיוונים הרבה פחות צפויים, והרבה פחות נסבלים.

יותר ויותר אמירות שנאה רעילות נשמעות בשיח הישראלי.

אם כבר התרגלנו לטוקבקיסטים שקוראים להרג והשמדה לציבור החרדי, בינתיים כלי התקשורת בישראל, שיודעים איך להפוך את זה לרייטינג השתדלו לשמור על סיקור הוגן למראית עין.

היום נחצה גם הקו האדום הזה. כאשר עלה לרשת משחק שכולו שנאה והסתה, שיצר מתכנת בשם אביתר אמיתי (שכנראה גם עבד עד לאחרונה בוואלה), במשחק המרושע, הקרוי 'איפה הכסף?', צריך יאיר לפיד להגיע אל הכסף, כאשר דמויות של הח"כים החרדים, עומדים בדרכו ומפריעים לו להגיע אל המטבעות, ובכדי להתגבר עליהם צריך לפיד לדרוך על ראשיהם ולחסל אותם.

אתה הבנת את זה, בנט? על מנת למצוא את הכסף, מוכרחים קודם כל לחסל את החרדים. כמה פשט, כמה קליט. (וכמה צפוי, כמה לא מקורי, כמה ממוחזר, פרימיטיבי וברברי)

אולם הנורא ביותר: שימו לב מי קהל היעד, ילדים! ילדים שמגיל קטן ידעו איפה נמצא הכסף שלהם, ומה הם צריכים לעשות בחיים. ילדים המקבלים ככרטיס אמת כל אמריה כזאת. ילדים שהחינוך הפיננסי שלהם מתמקד ב...

זה איכשהו משתלב לי עם סיפור נורא לא פחות על בית ספר ברחוב עמל בתל אביב, שם נתנו לתלמידים מבחן בו נדרשו להפוך לגוף שלישי את המשפט הבא: "יאיר לפיד לחרדים: אם אתם רוצים להביא ילדים, תדאגו לפרנס אותם"

חלאס, לי נמאס לערוך השוואות. כל אסוסיאציה שעולה כעת בדעתכם על הסתה אחרת ברחבי המזרח התיכון לילדים בגיל הזה, נעשית על אחריותכם בלבד.

במערכת 'וואלה' העלו סיקור על המשחק הגזעני 'משחק חדש: לפיד מחסל חרדים ואוכל את הכסף', ובפירסום בדף הפייסבוק שלהם הם אף הרשו לעצמם להתבטא בחופשיות יתרה, במילים המזעזעות הבאות: "ילדים יקרים, עזרו ליאיר לפיד למצא את הכסף ולחסל את החרדים"

רק, אחרי תגובות נזעמות של גולשים רבים, ביניהם חילונים שקצה נפשם באנטישמיות החדשה, שינו ב'וואלה' את הכיתוב.

ובתגובה לפניית דוסים הבהירו בוואלה כי מדובר במעידה חד פעמית של עובד זוטר, שטופלה במהירות, וננקטו הצעדים הדרושים בכדי למנוע תופעה חמורה כגון זו בעתיד.

אנו תקווה כי אכן מדובר במעידה נקודתית שטופלה, וכי הדבר לא מעיד על הלך הרוח באחד מכלי התקשורת הגדולים בישראל.

 

 

תגובת וואלה

בעקבות פנייתכם; וואלה! מתנערת מן הדברים כפי שנכתבו באתר ה"פייסבוק" ומביעה התנצלות על כך.  

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים