אלימות

משחק הסתה חדש: פלישת הדוסים

גולש מזועזע מדווח על משחק הסתה חדש הקורא לחיסול חרדים * פרובוקטורים צוברים לייקים תוך ספסור בשנאת חרדים * קריאה לחקירה בגין הסתה לרצח * משחקים של הסתה

גולשים מזועזעים דיווחו ל'דוסים' על משחק מקוון חדש  ובו נדרש השחקן לגלם דמות של ילדה ולירות למוות בחרדים, תוך התחמקות מיריקותיהם הקטלניות. כאשר הנקודות על "הריגת החרדים" מסוכמות ככסף שנחסך למדינה.

בתיאור המשחק נכתב

המשחק שיעשה לכם את הקיץ!

הם בכל מקום, הם בכיס שלכם, הם מתרבים, הם יורקים על הערכים שלכם ועל הילדות שלכם. עיזרו לילדה אחת קטנה להגיד - עד כאן. עיזרו לה לשיר ולהבריח את החושך שממלא את ישראל. באנו חושך לגרש ויפה יריקה אחת קודם.

הוראות: תזוזה עם החצים של המקלדת, יריות עם הרווח. בהצלחה!

 

המשחק נוצר ככל הנראה על ידי גורמים פרובוקטבים המנסים ליצור בכל מחיר שסע בין החברה החילונית לדתית בישראל, כאשר נסיונם האחרון היה הקמת דף פייסבוק בשם המפורש (המנסה להתחרות ללא הצלחה בדף שנאה מקביל), תוך מאמץ לזלזל ככל הניתן ברגשות הגולשים המסורתיים והדתיים.

מבדיקת 'דוסים' מתברר כי מדובר בניסיון לצבור כמויות אוהדים גדולות תוך שימוש במכנה משותף פרובוקטיבי, כאשר דף מקביל הצליח לצבור מעל 20 אלף חברים, אך בעקבות חוסר ההצלחה של מפעילי הדף הנוכחי, הם מנסים ליצור לעצמם יחסי ציבור באמצעות רכיבה על גלי ההסתה נגד הציבור החרדי.

מסתבר שכאשר מדובר בשנאה לחרדים, אין גבול לשפל אליו יכולים אנשים רדודים אלו לרדת. כל אמצעי למשוך מעט תשומת לב, טהור ומקודש בעיניהם המעוותות. הכיעור הזול והבוטה מלבד שהוא חריג ומוריד שוב את רמת השיח לשפל חדש, הוא צורם בשנאה הפתולוגית שהוא מנסה להקרין, ומשפיע באופן שלילי על הנוער הישראלי שבלאו הכי חשוף לדיון לקוי ושטחי בסוגיות אלו.

 

פרוייקט דוסים מתריע כי מדובר בחציית קו אדום, משמעותו של המשחק הוא שרצח חרדים זהו משחק כשר ולגיטימי. כאשר החזרה על הפעולה פעמים רבות גורמת לכהות חושים אצל המשחק, וגורמת לו לחוש שנאה וסלידה, ואף רצון להזיק לחרדים. מבחינה זו, המשחק גרוע וחמור אף יותר מההסתה הרגילה וכנאמר "אינני יכול לשכנע אותך לרצוח אדם, אבל אני יכול לשכנע אותך שאוכלוסיה מסויימת איננה בני אדם".

 

מסתבר שאפילו יוצרי הסרטון אינם מוכנים להיחשף, מסתבר שאפילו הם מבינים שכעת הם חצו כל קו אדום חוקי. תוך שימוש בהומור זול ורדוד הוא מנסה להתחמק מאחריותו ליצירה המתועבת, שהיא כתם על הציבור בישראל כולו


לא מדובר בחיסול חרדים. הבחורה הצעירה משתמשת בנשק הסודי - שירת נשים. תווים בוקעים לה מגרונה וכך היא ממגרת את החושך
2ב. בוודאי. אם אוציא גרסה כזו נגד ערבים, זה ירגיע את רוחך? smile
לסיכום, אני באמת חושב שלא מדובר במשחק שערורייתי, אלא בהלצה מהולה בהומור מעורבב בביקורת על יריקות על ילדות קטנות ושאיבת כספים מהמדינה תוך רמיסת ערכי הדמוקרטיה
סעיף קטן ל 1, אתה באמת חושב שכדאי שאפרסם את שמי האמיתי?  את יוצר הסרט בהולנד רצחו פאנטים מוסלמים, את יוצר הקומיקס בדניה רצחו, סלימא רושדי עדיין מסתתר. לא נראה לי שזה רעיון לצאת מהממ"ד בנושא הזה.

חשבתם שמי שפועל נגד אוכלוסיה מסויימת יהיה הוגן לכל הפחות להזדהות בשמו? אז חשבתם.
אם הוא פוחד מ"אלימות חרדית" שאותה לא הצליח ליצור למרות כל הפרובקציות עד כה, עלינו לפחד יותר מהאלימות שעשויה להיות מופנה כנגד כלל המגזר החרדי, גברים נשים וטף.

 

תגובת היוצר מפעיל הדף, כפי שנמסרה לאתר בחרדי חרדים: כן, אני יצרתי את המשחק, הילדה הקטנה לא 'יורה' בחרדים. היא מגנה על עצמה מפני היריקות ורמיסת הדמוקרטיה (בדמות מגינים בצורת הכנסת) על ידי הנשק היחיד של נשים - שירת נשים.

אפשר לראות את התווים היוצאים מפיה. המשחק ממש לא אמור להיות הסתה וניסיתי בכל כוחי להראות אותו מזוית הומוריסטית. אני מבין את הרתיעה ממשחק כזה אבל אם זה היה הפוך? אם במקום המון חרדים היו המון ילדות ולמטה היה דוס שיורק, זה היה יותר מטריד. לא? המשחק אמור להיות כיפי ולהעביר מסר של - לא לשתוק מול יריקות או גילויי אלימות.

 

כאמור יוצר הסרטון אינו מוכנן להיחשף ובוחר להסתתר מאחורי הדף המדובר, מסתבר שאפילו הוא מבין שכעת נחצה כל קו אדום חוקי, כאשר תוך שימוש בהומור זול ורדוד הוא מנסה להתחמק מאחריותו ליצירה המתועבת, שהיא כתם על הציבור בישראל כולו.

פרוייקט דוסים קורא לרשויות אכיפת החוק לפעול לאלתר, ובמקביל להורדת המשחק מהרשת, למצוא את האחראים ולהביאם לדין.

 

בראיון ברשת ב' מחה יאיר טיילור, זהו לא משחק אלא משחק באש!

עידו קינן בסטטוס בדף הפייסבוק: בדר שטימר לפחות השקיעו בגרפיקה.

 

עדכון: ח"כ מיכאלי הרים את הכפפה והגיש בדקות אלו תלונה במשטרת מרחב מוריה נגד האתר שפיתח את המשחק, ובעקבות כך הסיר המפעיל את המשחק מהרשת.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים