אודותינו

פרויקט דוסים הוקם ומתופעל על ידי קבוצת מתנדבים צעירים בני המגזר החרדי, שחשו בצורך הדחוף להגן על החברה הדתית והחרדית כולה מפני מסע הדה לגיטמיצה ההרסני שנערך על ידי קומץ "הוגי דעות" קיצוניים, אשר קולם מקבל חשיפה ניכרת בתקשורת ובאמצעי המדיה השונים, ויוצר אוירה ציבורית מתסיסה ומסיתה כנגד ציבור שלם על כלל מרכיביו וגווניו.

הבחירה בשם הפרויקט

דוס הוא כינוי סלנג בעל אופי שלילי לכלל גווני האוכלוסיה שומרת המצוות, דתית וחרדית כאחד, בהתאם לכך הוא נבחר לשם הפרויקט כאנטיגוניזם לתופעת ההסתה והרצון לפעול לשינוי השיח, המתבטא בין השאר בכינויי גנאי מעין אלו. 

מיתוגו מחדש של הכינוי 'דוסים' היה הצלחתם הראשונה של פעילי הפרויקט.

דוסים בעיתונות

עוד בנושא התבטאויות מסיתות בעלי צביון אנטי חרדי יש במדור 'לא לציטוט'.

המתעניינים בתוכן הטענות כנגד בני הציבור החרדי יכולים לקרוא בהרחבה על העובדות ונתוני האמת במדור 'העובדות שמסתירם מכם'.

 

אנו מתחייבים להבין ולכבד גם את אותם אשר "לא נותנים למציאות לבלבל אותם", אך אנו קוראים אליכם באהבה ובחיבה, תשנאו, אבל מבלי להכחיש את קיומה של דעה אחרת השונה מדעתכם, אל תשללו את הלגטימיות של קבוצת אוכלוסיה אחרת, גם אם המשתייכים אליה ממש מעצבנים אתכם!

 

הפרויקט איננו פרויקט הסברה, ואינו מתיימר לייצג את עמדת הציבור החרדי המסורה בידי גדולי ישראל ושליחהם הנאמנים, אלא במה לדעותיהם האישיות של בני המגזר החרדי המתנגדים לשלילת הלגטימיות לעצם קיומם, גם בצל חילוקי דעות אידאולוגים מתמשכים.

צוות דוסים

פיתוח ותפעול טכני: Webetter - Social & marketing

עורך ראשי: מאיר לבנון

עורכי משנה: יאיר טיילור, נוח גוטמן, אבי חן.

ומאחורינו עוד עשרות מתנדבים אנונימים המסייעים בהפצת הרעיון והתכנים בכל רחבי הרשת.

 

זכויות יוצרים

התכנים חופשיים לשימוש תחת רשיון Creative Commons, ייחוס-שיתוף זהה 2.5 לא מותאם ( CC BY-SA 2.5 ומעלה) אלא אם צוין אחרת. במידה ומאן דהו יעשה שימוש בתכנים תוך הפרת תנאי הרשיון, הרשיון יסתיים אוטומטית בהתייחס לאותו שימוש, ויחול עליו חוק זכויות היוצרים הישראלי על כל המשתמע מכך.

תכני הבלוג הלא-מקוריים מופיעים כאן ברשות או בשימוש הוגן כחוק, ועל השימוש בהם לעשות בהתאם לרשיון השימוש במקור.

 

תודה לכולכם.

צוות דוסים

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים