חדשות

מחאת גולשים: עיריית ירושלים מתגאה בגירוש החרדים מירושלים

עיריית ירושלים מתגאה בפייסבוק בגירוש החרדים מירושלים * מחאת גולשים על שיתוף הכתבה מעיתון הארץ המדווחת על ירידה במספר החרדים בירושלים * גורמים בעיריית ירושלים מדווחים כי מדובר בניסיון של ראש העיר להציג השגים לאחר שנים של חוסר עשיה * ספרד 1492 - זה כאן!

ראש עיר של כולם? ממלכתיות? כנראה שבעיריית ירושלים לא שמעו על זה. הם מבחינתם אמורים לשרת רק חלק מהתושבים. ולא זו בלבד אלא גם להלחם בחלק האחר, שלא מוצא חן בעיניהם.

הבוקר התפרסמה בעיתון הארץ ידיעה, שמכון ירושלים לחקר ישראל פרסם נתונים, לפיהם זו השנה השנייה ששיעור התלמידים בחינוך החרדי בירושלים בירידה, לעומת החינוך החילוני והממלכתי דתי שנמצא בעליה.

'הארץ', יש לציין, נהג בהגינות בכתבה, ולא הביע את דעתו על התופעה.

אך היו מי שחגג עם הנתונים, וראה בהם מקור לגאווה ולהוכחת עשיה והצלחה. היו אלה לא אחרים מאשר החבר'ה מהעירייה. בדף הפייסבוק של העירייה הועלה צילום של הכתבה, כאומרים: הנה אנחנו עושים את מלאכתנו נאמנה בגרוש החרדים  מירושלים.

ניתן רק לשער מה היה קורה אילו נתונים על ירידה במספר התלמידים הערבים היו מתפרסמים בדף הפייסבוק הרשמי של רשות ממשלתית רשמית. אבל כשהשמצת חרדים הופכת למקפצה פוליטית פופולארית, מדוע שראש עיר מכהן, בפרוס שנת בחירות לא ירצה להנות מההזדמנות המשתלמת.

חשוב לציין, כי תושבים ירושלמים, גם כאלו הפעילים להבאת תושבים חילונים לירושלים - לא ראו בעין יפה את התגייסותה של העיריה למלחמה במגזר החרדי, והצגת עזיבת חרדים את ירושלים כהישג ממלכתי.

וכך למשל כותב פעיל התנועה לאיכות השלטון Tomer Naor:

אני לא מאמין שאני כותב את זה, אני אדם חילוני, איש ירושלים מלידה, ואת רוב חיי הבוגרים ביליתי במאבק נגד התחרדות העיר- ולכן אני יכול לפרסם כתבה כזאת על הקיר שלי ולהיות גאה.
דף הפייסבוק הרשמי של עיריית ירושלים לא יכול לפרסם נתון כזה בכל הקשר שהוא- זה לא לעניין וזה פוגע באולוסייה גדולה, שעל אף חילוקי הדעות הרבים שיש לי איתם, היא עדיין אוכלוסייה שוות זכויות.
 
גם כתב הארץ ניר חסון אשר כתב את הידיעה שפורסמה על ידי עיריית ירושלים הגיב כי מדובר בפרסום בעייתי בלשון המעטה.
כמי שפרסם את הנתונים אני מסכים שיש הבדל בין לפרסם אותם בעיתון לבין להעלות אותם לדף העירייה. כחרדי לא הייתי חש בנוח לראות שהעירייה "חוגגת" את הנתונים האלו.

בפועל חשוב לציין כי התלהבותה של עיריית ירושלים היא רק משחק ציני במספרים, ומדובר בהצהרת שנאה שאפילו אינה מגובה בעשיה בפועל וכפי שהגיבו  הגולשים שציינו בדף "הנתונים של שנה אחת לא מראים כלום, וזו רק מניפולציה במספרים, בסך הכל תלמידי החינוך החרדי הם רבים יותר מתלמידי הממלכתי והממ"ד גם יחד. כך שירידה או עליה של כמה עשרות אין לה כל משמעות". לדברים אלו הצטרף גם איציק שהסביר מה מניע את העיריה והעומד בראשה לקדם פרסום גזעני זה:

שלא יעבדו עליכם, ברקת הורס את העיר, לא מטפל בבעיית הבניה הבלתי חוקית במזרח העיר, אז לוקחים כותרת בעיתון הארץ ורוקדים. תבדקו את העובדות ואל תתנו לעירייה להטעות אותכם, לא ישר עושים "לייק"..

 

בציבור החרדי דווקא רואים בגיחוך את ההצהרות הלוחמניות וכפי שהגיב דניאל כץ לעיריית ירושלים: "לא הייתי דואג. עכשיו שיאיר לפיד יוציא את כל החרדים למעגל העבודה, גם המשפחות החרדיות הצעירות יוכלו להרשות לעצמם לגדל ילדים בירושלים, ומגמת ההתיישבות החרדית תחזור לקדמותה".

פרויקט דוסים מוחה נגד נסיונם של גורמים בעיריית ירושלים לנצל את האווירה האנטי-חרדית לעשיית הון פוליטי באמצעות ליבוי שנאה ובכך לחפות על היעדר עשיה.

תגובת עיריית ירושלים:

בשנים האחרונות חלה עלייה באיכות חיי התושבים בירושלים, ממנה נהנים כל המגזרים והאוכלוסיות בעיר. העירייה משקיע רבות בפיתוח כל מגזר לפי צרכיו, אחד לצד השני ולא אחד על חשבון השני. עיריית ירושלים רואה בחיוב עליה במאזן ההגירה של צעירים מהמגזר הממלכתי והממלכתי-דתי לירושלים ומצטערת על כל אחד שבוחר לעזוב את ירושלים מכל מגזר שהוא, ובוודאי שאינה חוגגת על כך. כמו כן, העירייה אינה חוגגת על הנתונים, חלילה, אלא משתפת את הציבור במצב הקיים בשטח, כפי שמתבטא בנתונים שפורסמו בידי המכון לחקר ירושלים.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים