העובדות

ילד חרדי מסבסד את הילדים החילוניים

ילד חרדי מקבל מהמדינה רק כשליש מהתקציב שיקבל מקבילו החילוני, אולם, לא קיימת הקלה תואמת מהמיסים המממנים את מערכת החינוך, כך שבמילים פשוטות: ילד חרדי מסבסד את לימודיו של הילד החילוני.

בוקר, בשלווה רגועה אתה פותח עיתון וקורא באותיות ענק: "700 מיליון ₪ למוסדות החינוך החרדיים"! בבת אחת השלווה נעלמת. במקומה אתה מגלה את עצמך בהלם, הכעס מפעפע מבפנים: איזה סחטנים! איזו חוצפה!...

אבל אם באמת אתה צרכן תקשורת נבון, בקורתי, תאתגר את הכתב: האמנם? באיזו פורפורציה מדובר באופן יחסי?

משום ש"רק" את האמת לא גילו לך: מדובר במסגרת התקציב שמקבל כל מגזר לפי מספר התלמידים הלומדים בו, או נכון יותר: כל ילד במדינה, בלי שום קשר למגזר. שהרי כל ילד במדינה מתוקצב על ידי משרד החינוך, כולל ילדים בגילאי גן חובה ובתי ספר יסודיים ותיכוניים, שלמרבה ההפתעה קיימים, חיים ונושמים גם בציבור החרדי, וגם להם מגיעים תקציבי חינוך מתוקף חוק חינוך חובה, אשר חוקק בכנסת. זה לגיטימי לחלוטין, במדינה דמוקרטית המקיימת שוויון זכויות לאזרחיה.

אז מדוע מבליטים נתון זה בפני עצמו, ומוציאים אותו מהקשרו? – הוא אשר אמרנו: ישנה מטרה להשניא את המגזר החרדי על הציבור, וליצור רושם שקרי ומוטעה שהחרדים הם "סחטנים".

וכעת, לנתונים:

תקציב משרד החינוך: 37 מיליארד ₪, אחוז התלמידים במגזר החרדי הוא לפחות  11% מכלל התלמידים בישראל.

החשבון הפשוט מראה שלמוסדות החינוך החרדיים, מגיע לפחות 10% מהתקציב, שהם 3.7 מיליארד ₪ ! מוסדות החינוך החרדיים מקבלים בפועל? -  700 מיליון ₪ בלבד ! למעשה, הילד החרדי משלם למערכת, בעוד שהחילוני נהנה ממנה חינם. הילד החרדי מכניס אליה כסף, כאשר החילוני רק מוציא.

ואם נקרא לילד בשמו: הילד החרדי מסבסד בעל כרחו את לימודיו של הילד החילוני.

כתב שנוהג בהגינות ואתיקה עיתונאית, היה יוצאת בכותרות הפוכות: עוול ואפליה נגרמים לציבור החרדי, ואנחנו עדיין ממתינים לכתב הזה...

מקור: עולם היהדות

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים