דוס לא נחמד

פרויקט דוסים הגיש תלונה בגין הסתה לאלימות נגד אתר Mako

עמוד הפייסבוק של מאקו הפך בימים האחרונים לזירת אלימות נגד החרדים * מנהלי הדף פנו לגולשים לבחור את העונש הראוי לעורכי המנגל ביום העצמאות, שמצידם יצאו בקריאות לרצח והשמדת כלל החרדים * פעיל דוסים יעקב ליבי הגיש תלונה למשטרת בית שמש בגין פרסום הסתה לגזענות וקריאה לאלימות

נדמה כי הדי התעמולה הגבלסית לא נדמה גם שבעה עשורים לאחר שכבו הכבשנים. כאשר יום שייוחד על ידי המדינה להתייחדות עם זכר הנספים והפקת הלקחים מנוצל בציניות על ידי גורמי תקשורת שונים לליבוי הסתה נגד החרדים. כך דיווחנו אמש על השאלה התמימה בדף הפייסבוק של מאקו שהציעה לגולשים להביע את ההצעות הצירתיות שלהם בנוגע לעונש הראוי לעורכי המנגל בליל יום השואה. לא היה צריך יותר מזה כדי להוציא את מלוא הרוע והכיעור הקיים בשיח הישראלי.

"נדמה שיש כאלה שעדיין לא למדו שום דבר מלקחי השואה" אמר פעם ראש הממשלה. צודק.

כתגובה לאירוע החמור, פנה הבוקר פעיל'"דוסים' יעקב ליבי למשטרת בית שמש, ולאחר התייעצות עם משפטנים הגיש תלונה למשטרה נגד אתר החדשות מאקו. התלונה הוגשה אודות שני הסעיפים: "פרסום והתסה לגזענות" ו"הסתה לאלימות או לטרור"

חשוב לציין כי דוסים תעד את מלוא ההודעות ואף עם שמות המגיבים לכל אורך היום, אשר הגיבו בדברי שנאה והסתה לאלימות ולרצח.

אנו מקווים כי תלונות מעין אלה נגד גורמי תקשורת חסרי אחריות ונגד המגיבים תפקנה את התוצאה המתקבשת על מנת להעמיד לדין את האחראים להסתה ואת המשתתפים בה, בתקווה כי הוקעתם אל עמוד הקלון של החברה תמנע הישנות של אירועים מעין אלה.

עידכון: בתגובה לאתר החדשות החרדי "בחדרי חרדים" הגיב מאקו כי"הדיון שהתעורר עסק בנושא רגיש ושנוי במחלוקת. בעקבות התגובות הרבות לה זכה, עלה טור אישי של העיתונאי החרדי ישראל כהן ב-mako.

"mako דוגל במתן ביטוי למגוון קשת הדעות וקיום דיון רחב בנושאים שונים. אנו מתנגדים בכל תוקף לכל גילויי הסתה או אלימות ברשת, ועושים כל שביכולתנו להסיר ביטויי אלימות קיצוניים".

ולנו לא נותר אלא לתהות עד כמה ניתן "לתת ביטוי למגוון קשת הדעות"

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים