חדשות

מסיתים לרצח: הוגשה תלונה במשטרה כנגד אתר וואלה

פרויקט דוסים הגיש תלונה למשטרת ישראל כנגד אתר וואלה בגין קריאה שהתפרסמה בעמוד הפייסבוק לחיסול חרדים * התלונה הוגשה גם כנגד אביתר אמיתי יוצר המשחק הקורא לחיסול חרדים כסיוע ליאיר לפיד להשגת הכסף * פעיל "דוסים" לאחר התלונה במשטרה: לא ניתן לתרגם את ההסתה המילולית למעשים

תלונה הוגשה מוקדם יותר היום במשטרת בית שמש כנגד אביתר אמיתי יוצר משחק ההסתה, וכנגד אתר וואלה שבנוסף לפרסום החיובי שנתנו למשחק אף קראו בעמוד הפייסבוק הרשמי לחיסול חרדים.

כזכור, בעקבות דבריו של יאיר לפיד על הנטל התקציבי אותו יוצרים החרדים, יצר אביתר אמיתי משחק המציע את הפתרון הסופי - חיסול חרדים כאמצעי להשתלטות על כספי המדינה. גם לאחר הביקורות הקשות סרב להוריד את המשחק, וטען שאותו זה מצחיק.

רק אתמול קבוצת בריונים תקפו אישה חרדית בלב תל אביב, וישנו קשר הדוק בין "משחקים" ופירסומים מסיתים מעין אלו, לבין האלימות אותם חווים בני המגזר החרדי, על לא עוול בכפם.

 

בפייסבוק הרשמי של אתר וואלה העלו סיקור על המשחק המסית, עם הקריאה הגזענית ששונתה רק לאחר מחאה נרחבת של הגולשים ההמומים:

ילדים יקרים, עזרו ליאיר לפיד למצא את הכסף ולחסל את החרדים

מאוחר יותר, בעקבות פניית "דוסים" פורסמה התנצלות צנועה בתגובה לסטטוס בפייסבוק, אך כפי שהעירו הגולשים בדף, "מדובר בהתנצלות מינורית וחסרת צעדים מעשיים".

פעיל "דוסים", שהגיש את התלונה מטעם הפרויקט, אומר: "אם התרגלנו להסתה הפרועה המאשימה את המגזר החרדי בשוד הקופה הציבורית, לא ניתן לה לעבור לשלב הבא ולהתרת דמם של החרדים.

אנו עדים למסע מתמשך ליצירת דה לגיטימציה ודמוניזציה כלפי הציבור החרדי. מסע שתוצאותיו באים לידי ביטוי באלימות המופנית כלפי חרדים שכל פשעם הוא חזותם היהודית המסורתית.

העובדה שגוף תקשורת כוואלה! חש בנוח להימנע מהתנצלות פומבית אודות קריאה לחיסול חרדים שהופיעה בדף הפייסבוק שלו, מעידה כאלף עדים על הקלות בה נתפסת קריאה זו".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים