חדשות

הכניסה לחרדים וכלבים אסורה

ראש עירייית מודיעין חיים ביבס אוסר על חרדים את הכניסה לפארק ציבורי ומציב את עצמו אל עמוד הקלון של ההיסטוריה * החלטה שערורייתית המזכירה תקופות אפלות בהיסטוריה של העם היהודי * גורמים חרדים: הרחקת חרדים מהמרחב הציבורי היא כתם על החברה הישראלית כולה

בעוד בעבר התרענו על איסור שהטיל קניון רמת אביב על כניסת חרדי לתחומו, ובעקבות כך קמה סערה ומחאה ציבורית נרחבת, נראה שהפעם עוברת בקול דממה דקה החלטתו השערורייתית של חיים ביבס ראש עיריית מודיעין לאסור על כניסת חרדים לפארק ענבה בשל "השתלטות חרדית".

מכיוון שבהחלטה מצוין במפורש כי גם תושבי ערים אחרות יוכלו להכנס לפארק בתנאי שאינם חרדים, וזאת מכיוון שיוגדרו כאורחי המקום, הרי שהחלטה גזענית זו מכוונת אך ורק כלפי אזרחים חרדים, בשל היותם שייכים למגזר החרדי. ההחלטה הנפשעת הינה כתם שחור על הדמוקרטיה הישראלית, ואנו מצפים כי נציגי החוק ידאגו להעמיד את מקבלי ההחלטה במקומם במהירות הראויה.

גורמים חרדים ששמעו על ההחלטה השערוריתית ציינו כי הרחקת אזרחים חרדים מהמרחב הציבורי היא כתם על החברה הישראלית כולה, המזכירה תקופות אפלות בתולדות עמנו.

 

 

השתלטות חרדית?!

גם התירוץ של השתלטות חרדית נודף ריח גזעני ודוחה, כפי שכבר כתב עורך אתר מודיעין ווטש, מדובר באינטרסים פוליטים צרים המשתלב באורח פלא עם דעותיהם הגזעניות של מספר תושבי מודיעין הרואים בחרדים מגזר שיש להצר את צעדיו כאשר כל האמצעים כשרים, ואשר גונו בחריפות על ידי בית המשפט.

 

המקרה המתואר כ"השתלטות חרדית" במסגרתו אישה לבושה כחרדית העירה לתושבת המקום שהופיעה על חוסר צניעות, מהווה מקרה קיצון אשר במקום להיות מטופל בידי זרעוות החוק כפי שמטופלת כל הטרדה או פשיעה בלתי חוקית, הופך לכלי להסתה והשמצה כנגד מגזר שלם, המחפש מקומות בילוי למשפחתו בימי החג העליזים.

נשמח לראות את ראש העיר הנכבד אוסר על כניסת צעירים חילונים לפארק לאחר השתוללות של מספר פרחחים, או מעיז להצהיר על מדיניות דומה כנגד המגזר הערבי.

 

תירוצי שנאה

גורמים בעיריית מודיעין משתמשים בתירוץ נוסף לפיו מדובר בהחלטה המוחה על החלטת ראש עיריית מודיעין עילית להגדיר אתר ארכיאולגי חדש שנחשף בתחומי מודיעין עילית כמותאם לציבור החרדי, ומתוך חשש שבעתיד יאסר על כניסת חילונים למקום.

מאחר ובפועל לא נאסר על אף חילוני הכניסה, וכל האתרים הארכיאולגים בישראל מותאמים בעיקר לציבור החילוני, האם תפקיד ראש עיריית מודיעין להילחם כנגד הדרישה החרדית להגדיר אתר אחד, הנמצא בתחומי עיר חרדית, כמותאם לציבור החרדי, ולהתאים את התכנים המושמעים בו לאמונות ולאמנות היהודית?

 

ובינינו, בנימה אישית: בזמן שאזרחי ישראל חוששים מהסתה איראנית, מסתבר שיש כמה מהם שעושים את אותו הדבר נגד אחיהם החולקים עימם את אותה הספינה. מה נוכל לומר לאומות העולם, כאשר אנחנו כאן בישראל קובעים שיאים חדשים של רשעות, הסתה וגזענות?

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים