חדשות

מנכ"ל קול ישראל: מתבצעת דה לגיטמציה כלפי הציבור החרדי

מיכאל מירו מנכ"ל רדיו קול ישראל מציג כי הציבור הסובל ביותר מהסתה ודה לגיטמציה הוא הציבור החרדי * בין השאר ביקר את התעלמות התקשורת מהגמחי"ם ופעילות החסד הענפה של הציבור החרדי ואת יצירת דמות החרדי הנצלן המוצץ את דמו של הציבור

מיכאל (מיקי) מירו, מנכ"ל רדיו קול ישראל, הגיע (יום ג') למכללת שערי משפט בהוד השרון, למפגש עם סטודנטים לתואר ראשון במשפטים. מירו דיבר על הזכויות החברתיות ותפקיד התקשורת, כמרצה אורח במסגרת הקורס "זכויות חברתיות: הלכה ומעשה, חברה ומשפט" המועבר על ידי דיקן "שערי משפט", ד"ר אביעד הכהן ועו"ד אתי פרץ.

מירו דיבר על ההתרוממות וההתפתחות  של המגזר החרדי, "החרדים נמצאים בתהליך אדיר של ניסיון להתרומם ומקבלים את ה"פייטינג" (קונטרה שכנגד)".

מירו הרחיב בעניין הדה לגיטימציה המתמשכת של הציבור הכללי והתקשורת בישראל כלפי החרדים:

לעשות דה לגיטימציה זה נורא קל, לוקחים אוכלוסיה חלשה וקוברים אותה. למרות שיש להם חברי כנסת זה לא עוזר, כל הזמן אומרים: החרדים סגורים והכל בסדר ויש להם חברי כנסת, אבל על מי הכי עושים דה לגיטימציה? על החרדים! כי זה חלק ממנגנון שזוכה לתהודה.

 

מירו ציין את חלקה של התקשורת כמתווך שעושה דה לגיטימציה של חרדים, "כמה כלי תקשורת תראו אותם שמדברים על ההתנדבות והגמ"חים במגזר החרדי?" ועל כך ענה, "תמיד החרדי יצויר כמי שמוצץ דמו של הציבור ולא עושה כלום..."

מירו דיבר על החיבור שבין המגזר החרדי עם המגזר הערבי לעניין קצבאות הילדים, "איך מתקיים הקשר בין ערבים וחרדים? בקצבאות ילדים הם רואים שאם עובדים ביחד, הכוח שלהם גדל ובמקום כוח של עשרה יש כוח של עשרים".

לסיכום דבריו, התייחס מירו לתפקידה של התקשורת הציבורית, בימים אלה של טלטלה בעולם התקשורת הפרטית, " לאור המצב הזה של התקשורת המתנדנדת, רואים את חשיבות השידור הציבורי שפועל למען הציבור ובשבילו. שומר על כללי הגינות קפדניים בשיקוף כלל הדעות והראיונות בחברה הישראלית".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים