על קו התפר

פילון בחנות חרסינה

שר החינוך כבוד הרב כבוד השר שי פירון מואיל ברוב טובו וחסדו לבוא ולנאום בפני חבר'ה חרדים שזה עתה סיימו לימודי משפטים * הכיצד זה מהינים הללו ברוב עוז וחוצפה לסרב להצעתו הנדיבה ורבת החמלה של הוד כבודו? * לרחל גבע פתרונים

זה עתה קראתי בפייסבוק את הפוסט האחרון של העיתונאית סיוון רהב מאיר, בו היא מספרת כי ביום ראשון יערך טקס סיום של עו״ד חרדים חדשים במכללה בקריית אונו, ושר החינוך, הרב שי פירון אמור לבוא ולברך. הסטודנטים מתנגדים וניסחו עצומה חריפה. עד כאן רהב מאיר.

החילונים ודאי יגידו: מה, איזה כפויי טובה החרדים האלה. שר החינוך מפנה את זמנו היקר עבור כמה חרדים ואלו מרהיבים עוז לסרב, ואף שומו שמיים לנסח עצומה. ממש חוצפה.

ומה אני אגיד? אגיד שאני מבינה לליבם.

מאז נכנסה מפלגת יש עתיד לקואליציה, דרכה ברגל גסה על בהונות החרדים ונוהגת כפיל בחנות חרסינה עדינה.

וזה מוזר דווקא ממפלגה בה יש שני רבנים ואפילו ד״ר שהעמיקה במקורות ההלכתיים ומצטטת אותם שוב ושוב. דווקא מהמפלגה הזו הייתי מצפה לסבלנות, להידברות ולפתיחות. אך לא כך. ניקח רק כמה דוגמאות בודדות כדי לסבר את האוזן:

1. בדף הפייסבוק של ח"כ דב ליפמן, פורסם הפוסט הבא:

"רציתי לשתף אתכם במחשבה שעברה לי הבוקר בזמן ריצה ברחובות בית שמש.

ראיתי 3 מטאטאי רחוב – כולם בני 70 ולמעלה. חשבתי לעצמי – למה בחורי ישיבה מתוך עזרה לזולת לא יכולים בחודש חופש שלהם בניסן (בין הזמנים) לעזור להם בהתנדבות כדי לתת לקשישים הללו מעט חופש, או לפחות להקל עליהם מעט? סתם מחשבה".

2. שר האוצר, יאיר לפיד אצל לונדון וקירשנבאום 2/7/13:

״בעוד חודשיים עשרות אלפי צעירים חרדים מקבלים מכתב שאומר: שוחררתם, אתם כבר לא כלואים בישיבות, צאו לשוק העבודה, אנחנו מכינים לכם תוכניות השמה...״

3. 24.4.13 בראיון ברדיו "קול ברמה" אמר ח״כ מיקי לוי, סגן שר האוצר:

על החרדים "לשאת בנטל יחד, להשתלב בשוק העבודה. אי אפשר להיות טפילים על הציבור הישראלי".

4. לפיד לחרדים:

"נחתתם מהמאדים? הגירעון רשום על שמכם"

5. ולקינוח: הנואם הראשי, שר החינוך שי פירון:

"פרזיטים לא יקבלו הכשר, לא גלאט כשר ולא גלאט יושר. מי שרוצה להיות אזרח במדינת ישראל חייב לשאת בנטל, הוא חייב להיכנס מתחת לאלונקה וכל מיני אמירות פופוליסטיות שלוקחים את התורה, שאתה יודע כמה הוא יקר לי, והופכים אותו להיות בית כלא של ציבור רחב שלא מתאים ללמוד בישיבה כל ימיו רק כדי שהילד שלהם והילד שלי לא ייפגשו ביחד - הדברים האלה נגמרו והסתיימו".

על כך אף הוגשה קובלנה ליו"ר ועדת האתיקה של הכנסת, על ידי ח"כ איציק כהן מש"ס.

ואלו רק דוגמאות קטנות שנזכרתי בהם בלי להתאמץ יותר מידי, וכמובן בלי להוסיף את לחץ המפלגה יש עתיד, על שיווין בנטל, קיצוץ למוסדות חנוך וישיבות, ביטול הזכאות לדיור המבוסס על ותק נישואין ועוד.

אז אני שואלת אתכם, במקום עו״ד החרדים גם אתם הייתם רוצים שהוא יבוא?

I don't think so.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים