זעם נשי

נכשל בבגרות: יאיר לפיד טוען כי בחינוך החרדי תנאים משופרים

שיפי חריטן נתקלה בהסתה שקרית של מפלגת 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד * במכתב אישי היא פונה ללפיד ומבקשת: גם אם ברצונך להסית, אנא, השתדל להתקרב לאמת

פוצח לו מר יאיר לפיד במסע פוליטי לעבר מקומו בכנסת ישראל, מפיץ סיסמאות ופרסומות על כל אותם מהלכים אותם מתכוון ליזום בעת כהונתו אם ייבחר - ולפתע אני נתקלת בבאנר הבא, שהופיע באתר ynet, וחוטפת חלחלה עזה. חום גופי נוסק אל על והעצבים מטפסים לגבהים שכלל לא ידעתי שקיימים בי.

אין לי בעיה עם תעמולת בחירות. כולנו יודעים כיצד פועלת השיטה. כולנו גם יודעים עד כמה האמת קרובה למציאות... אך אני שואלת, האם אין גבול לשקר אותו תנסה למכור לציבור? תראה אצלי הסכמה להרבה מאוד סיסמאות, גם כאלו הקוראות לשיתוף פעולה בנטל ולהידברות אמיתית בין חילונים לחרדים. אך האם מותר לקחת את כל העקרונות ולשבור אותם תמורת פרסומת אחת איומה המפילה אות קלון על מגזר שלם? האם השקר הפך לחלק בלתי נפרד מהמרוץ אל עבר המיליון? האם אין גבול לבורות, מר לפיד?

אשמח אם תואיל בטובך לספר לי, האם סיירת בכיתות בבתי ספר בחינוך החרדי? האם ספרת בעצמך את מספר התלמידים בכיתות? אם התשובה חיובית, עלי להמליץ לך לשוב לבית הספר ללימודי ליב"ה, כי בחשבון אתה כל כך לא בכיוון! אם התשובה שלילית, נסתיימו טענותיי מר לפיד!

אשמח אם תואיל להצביע לי על כיתה חרדית המכילה שמונה עשר תלמידים בכיתה. אה, אינני מדברת על כיתות של חינוך מיוחד, כן?

בני בן השמונה, הלומד בבית ספר שנחשב "קטן" ביחס לתלמודי התורה כאן בעיר, יושב בכיתה עם עוד כעשרים וארבעה תלמידים. את הפרטים המלאים של המוסד תוכל לקבל אצלי באופן אישי.

את תחילת שנת הלימודים הנוכחית, פתחה בת אחי בת השש בביתה... היודע הנך למה, מר לפיד? משום שהכיתות גדלו בצורה כל כך משמעותית, שלא היה מקום לאכלס את בנות כיתה א' בבניין בית הספר!

אבל לך תדע, אולי משהו בעיר אצלנו חריג, אז הלכתי לערים אחרות. אין צורך לחטט ולחקור, מכיוון שהכל כל כך ברור ושוצף מעל פני השטח. כך הגעתי לשיחה עם עמיתתי לפרויקט 'דוסים', ציפי ירום, תושבת ירושלים שמספרת בכאב זועם: "אני בעצמי למדתי בכיתות שמספר הבנות בהן נע בין 39 ל- 41 בנות. וכיום, בנותיי הלומדות בבית ספר בית יעקב גבעת שאול, לומדות בתנאים מחפירים בעקבות המספרים הגדולים של הבנות בכל כיתה. במבנה אחד של בית ספר, המכיל כאלף ומאה בנות בכיתות א' עד ח'! את השנה פתח בית הספר בסיוע אהלים! כן כן, המבנה כה קטן מלהכיל כמות כה גדולה של בנות, עד כי נאלצו להלאים את חדר טבע, את אולם ההתעמלות והזעיקו סיוע בדמות אהלים. נסו לדמיין את התנאים בהם לומדות הבנות. שלושים ושש תלמידות בכיתה זה המינימום שתמצאו שם".

בהמשך השיחה מתארת ירום את פניותיה לעיריה ואת תגובתם ומזמינה אותך, מר יאיר לפיד, באופן אישי, להגיע לסיור מודרך בבית הספר של בנותיה. לא רק בשעת הלימודים, אלא גם בהפסקות. מעניין מה יהיה לך לומר לאחר מכן.

אך מדוע יש צורך להאריך בכלל? גגלו לכם בנחת וצפו בכתבות רבות המתארות את צפיפות האוכלוסין ואת המחסור במבנים ובכיתות לימוד לבני ובנות המגזר החרדי. העובדת מדברות בעד עצמן ומי שמחפש נתוני אמת, מוזמן לבחון אותם במו עיניו.

אני מבינה את הצורך להעצים את עצמך ואת המלחמה שלך בחושך ובאלו ש"מאיימים" לך על המדינה, אך עד להיכן תגיע עם הצגת נתונים כה שקריים? לא חבל? וכל זאת לאחר הצהרותיך מעל כל במה כי אינך נגד החרדים!

יודע מה מר לפיד? אולי תוכיח את דבריך, לא בכך שתבוא לקראת החרדים, אלא תתחיל קודם בלא להפריח לאויר בלונים מלאי שנאה כלפיהם. יש לך מה להגיד נגדם ועליהם? אל תשב בשקט חלילה, אבל אנא השתדל להיצמד לאמת. אל תעמיס עלינו יותר ממה שאנו כבר נושאים על גבינו.
 
תודה!
צילום מסך - חרדי_טוב פורום בח"ח

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים