חדשות

סטודנטית חילונית מפיצה: החרדים מקבלים משכורת ודירה מהמדינה

לטענתה של עדן טלודיאנו, סטודנטית לתואר ראשון באונברסיטת באר שבע, החרדים מקבלים משכורת מהמדינה + דירה חינם מהמדינה * לאחר מכן הם קונים את הדירות של הסטודנטים המסכנים ומנפחים להם את שכר הדירה * לא רק לך זה נשמע כמו הסתה קלאסית

בימים האחרונים מופצת ברשתות החברתיות ובשרשורי המיילים הודעתה של עדן טולדיאנו אשר שותפה עם מפלגת "אור" (ירון ידען), ובה הם טוענים כי חרדי שמקבל משכורת ודירה חינם מהמדינה, עושק את הסטודנטים האומללים של אונברסיטת באר שבע.

 

שלום, שמי עדן ואני סטודנטית לתואר ראשון בהנדסה באונ' בב"ש.

כסטודנטית לא בארשבעית במקור אני שוכרת דירה במשך כל התואר. בעל הבית הראשון שלי היה איש נחמד ואדיב, שעובד בשב"ס, ואישתו מורה בבית ספר יסודי, יש להם תינוקת חדשה. הם החליטו לקנות את הדירה בה אני גרה, לשם השקעה, ומכרו אותה אחרי שנתיים מפאת קשיים כלכליים, ובד בבד עברו מירושליים לפריפריה בדרום. הקונה המאושר הוא דתי חרדי מבני ברק, שזה עתה התחתן וקיבל כסף הממדינה לקניית דירה בפרוייקט "דירות לחרדים". אלא שזה החליט "להשקיע" את הכסף בדירות סטודנטים (שאגב לומדים ועובדים למחייתם) ולהעלות לי את שכ"ד ב-30%.

מישהו בגילי, איי שם ברחובות בני ברק התחתן, אין לו ילדים, הוא מקבל משכורת חודשית מהמדינה, הוא קיבל דירה מהמדינה, שאני שומרת עליה ומשלמת לו עליה תוספת של 2500 ש"ח למשכורת כל חודש. עוד כמה שנים הוא יוכל למכור אותה, כשאני רק אחשוב אולי לקחת משכנתא.

אתן סטודנטיות עובדות" הוא אמר לי, "אם אתן לא יכולות לשלם עכשיו אני מוכן שתשלמו חלק מהסכום עכשיו, וחלק בשנה הבאה".

על 'לא תחמוד' שמעת? אני עובדת כדי שיהיה לי מה לאכול, ולא בשביל לנפח לך את הכיס.

איזה כיף להיות חילוני במדינת ישראל, בה שני אנשים עובדי מדינה (שב"ס וחינוך) לא מצליחים ביחד להחזיק דירה בירושליים, בעוד שאחר שלא עובד כלל מקבל דירה בחינם, ועוד מספיק חצוף לעשות ממנה כסף.

איזה כיף לדעת של כסף שאני מוציאה, מישהו בבני ברק מקבל.

מזל שיש לי הנחמה להלוך-ושוב ברכבת.

 

לכאורה סיפור חמור בעל כל הנתונים הסימליים לקומם כל קורא ממעמד הביניים.

  1. סטודנטית צעירה ותמימה נזרקת מהבית שאותו היא שוכרת כבר הרבה זמן.
  2. בעל בית נורמטיבי ממעמד הביניים, ואפילו עובד מדינה, נאלץ למכור את ביתו בשל מצוקה כלכלית.
  3. האיש הרע הוא חרדי עם כיסים מנופחים, שלא עובד ורק חי על חשבון האזרחים שבקושי מצליחים לגמור את החודש.
  4. החרדי הרשע הוא גם אטום, ומציע לסטודנטית האומללה פתרונות יהירים וחסרי התחשבות, שאף מעידים על תאוותו לכסף.

 

 

שוב אנו רואים שלהסתה תמיד יש קונים, והחשיפה תמיד תמצא לכל סיפור קיקיוני ככל שיהיה.

למעשה זוהי אגדת ילדים קלאסית מהסוג הישן והטוב אותו אנו מכירים עוד מימיהם של האחים גרים, שבה הנסיכה התמימה והצעירה נזרקת מביתה המוגן בידי עשיר מקומי רשע וחסר רחמים, העתיר בקפלי שומן וכמובן איננו נזקק לעבוד בשל עושרו הרב.

וכפי ששאלו עשרות גולשים מיד, האם הם באמת קיים פרויקט "דירות לחרדים" בו המדינה מחלקת לחרדים דירות בחינם??

לשאלה הצטרפו גם רבים מבני המגזר החרדי, החשים פרייארים מקיומה של הטבה שאותה פיספסו בבורותם, תחשבו על זה, מחלקים דירות חינם!!

אז כפי שכל אדם שמעט שכל בין אוזניו יודע, חרדים לא מקבלים דירות בחינם מהמדינה, וכמובן שגם לא משכורת חודשית.

יתכן כי היה סיפור ובו אדם חרדי שחסך מכספו רכש את הדירה שבה מתגוררת הסטודנטית הנחמדה, ואף העלה את שכר הדירה במטרה להשוותו לנהוג באזור, או אף דרש יותר מכך כפי שעושים בעלי דירות רבים בכל רחבי הארץ, כך שבמקרה הכי גרוע (אם זה בכלל היה) הוא אדם עם התנהגות פסולה באופן אישי, אך אין לזה קשר להיותו חרדי.

 

דירות בחינם?

למעשה ההטבות בדיור אותם כינתה הצעירה בבורות "חלוקת דירות בחינם" היא הנחה בריבית על המשכנתה, אותה מקבלים כל הזכאים במבחן שנקבע בסוף שנות ה-90 על ידי וועדה חילונית לחלוטין, וחלקה אכן תלוי במספר הנפשות וותק הנישואים, 2 קרטריונים שלהם בכל מקרה לא זכאי גיבור הסיפור שמוצג כצעיר שהתחתן זה עתה, וללא ילדים, שזה רחוק מאוד מלקבל "דירה בחינם מהמדינה", מכיוון שעדיין ישלם כל זכאי את מחיר הדירה המלא + ריבית מצומצת מעט לבנק.

גם בדף של מפלגת "אור" שחוגגת על הסיפור, מיהרו להתנער מתוכן ההודעה, והחליפו את המונח "דירות חינם" בהטבות במשכנתא, וכך בהינף מקלדת הפך הדיון על כמות הריבית שמשלמים רוכשי דירות לבנקים, ל"חלוקת דירות חינם לחרדים".

כמובן שבד בבד הם תהו מדוע החרדים הנחיתיים רואים בכך הסתה? הרי זו בסך הכל ביקורת לגיטימית על ניצולו של מעמד הביניים בידי המגזר החרדי השותה את דמו?!

 

מכיוון שזוהי הסתה מהסוג הנחות ביותר, חשוב להבין שהעומד מאחורי כתיבת מסרים מעין אלו, הוא יצירת שנאה ודמוניזציה של דמות "החרדי", כשיילוק המוצץ את כספו של הציבור הנאור החילוני או הגרמני בתקופות אחרות בהיסטוריה, כאשר בדרך כלל המטרות הם פוליטיות לצורך הכנת הקרקע לבחירות הקרבות, אך אין להתעלם מכך שלעיתים קרובות אלו צעירים תמימים ושטופי הסתה, אשר לא טרחו לבדוק את העומד מאחורי גלי ההסתה אליהם הם נחשפים מדי יום, וכך אנו מקבלים מסרים מעוותים ומלאי הסתה מעין אלו.

 

כבני העם היהודי, המודע לתוצאות החמורות והקטלניות של מסעות הדמוניזציה, אסור לכל אדם שפוי לעמוד דומם כנגד מסרי השיסוי וההשנאה המגובים על ידי קבוצות השנאה האלו.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים