כתבנו לענייני חילונים

תחקיר מיוחד: קשר השתיקה והטיוח במגזר החילוני

כתבנו לענייני חילונים בגיחה נוספת למעמקי הקאסבה החילונית * תגליות מפתיעות מרעישות את עולמו * האם קיימת פשיעה חילונית ומיהו אותו מקור חילוני בכיר * האם יצליח יואליש להתמודד עם האתגר המורכב?

שלום חברים,

השבוע שמעתי במקווה שיש הרבה חדשות על חילונים, הציבור סקרן, וזקוק לחוקרים מיוחדים לסקר אותם, מעודד מהפידבק האדיר שקיבלתי בסיקורים האחרונים, יצאתי לסבב נוסף.

ובעזרת ה' והקשרים העמוקים שרקמתי עם כל המי ומי בפלגים החילונים השונים, ביניהם גם הסגורים ביותר, חזרתי עם כתבה רוויית חשיפות וגילויים בלעדיים.    

 

עוד מכתבנו לענייני חילונים:

 

אתוודה בגילוי לב, בתחילה חיפשתי כתבה בשדה הפלילי, ממקורותי גיליתי שיום יום נפתחים כחמש מאות תיקים במשטרה, ואם כך אמרתי לעצמי שלמעט התיקים הערבים השאר הם תיקים חילונים, כל כתב מתחיל יודע שמדור פלילים משיג הרבה רייטינג.

לתדהמתי, לא מצאתי בתקשורת כל זכר לפרשיות החילוניות. אמנם היו עשרות מעשי אונס\שוד\רצח\סמים\ וכו' כאלה שהתקשורת עדיין מצאה בהם חידוש ועניין בדיווח עליהם, אבל לא של חילונים, היו של 'גבר בן 35' 'צעיר מתל אביב' 'תושב הרצליה שנתפס' 'הרוג במועדון', אבל לא של חילונים.

עצרתי ושאלתי את עצמי: יואל'יש, איפה כל הפרשיות החילוניות? מה הטיוח העיתונאי הזה?

 

תסמכו עלי, לא מומחה כמוני יתייאש, אני למוד מערכות והפגנות הרבה יותר קשות מכך, לא אלאה אתכם בסיפורים, אולם בעבודת בלשות מאומצת ורוויית סכנות הגעתי לבכיר בחצר חילונית מובילה (אודות קיום המפגש ונסיבותיו עוד אפרסם ביום מן הימים, כאשר לא אסכן מקורות וחיי אדם. רק אומר ברמז נפגשתי תחת זהות בדוייה בבית קפה בקסבה החילונית בלב קניון רמת אביב), שגילה את אוזני  - לא לציטוט כמובן מפחד משמרת החוק והדעות החילונית, "שתבין כל הפרשיות האלה הם של חילונים" !!

 

רבותי, הייתי בהלם. נפלתי מהכיסא.

הודיתי לו בחום לגילוי המסעיר. חיזקתי אותו גם בשם כל הציבור החרדי, שימשיך לחזק את הדמוקרטיה בלי להיכנע למשטר האייטולות השמאלניות. אל תתן שיסתמו לך את הפה, אמרתי לו באומץ, עם ישראל זקוק לעוד כמה חילונים פרגמטים ושפויים כמוך.

 

במאמר המוסגר אני חייב לבשר לכם חברים יקרים, שישנם זרמים חילונים תת קרקעיים, הרוצים להשתחרר מהכלא ההדוניסטי שהם משועבדים אליו, לטובת יהדות וערכים פנימיים. אבל מפחדים לצאת מהארון, מפחד הלחץ חברתי וחששם מנידוי סביבתי חריף.

 

הדברים הגלויים של ח"כ מיכאלי חושפים טפח מהמתרחש מאחורי הקלעים של פלגים חילונים רבים, על תרבות הפחד וקיומו של מעקב תמידי ממועצת הנאורות. אבל ניכר כי משהו זז גם שם עמוק מתחת לפני השטח.

מוקדם מידי לפתוח שמפניות, האביב החילוני עדיין לא בפתח. וחשוב שנבין שהשינוי לא יבוא בכוח, אלא לאט לאט, עם הרבה סבלנות, חיוכים, ככל שנדע לקבל אותם יפה, כך זה יגדל ויגבר.

 

נחזור לחשיפה הדרמטית של אותו מקור חילוני בכיר, אמרתי איפה לעצמי מהיום יש לי עבודה קלה ונוחה.

אקח כל כתבה פלילית המתפרסמת ואשלח למערכת בכותרת צבע אדום שחור: "חילוני רצח בדם קר בחמת רצח את אשתו וילדיו" , "15 נערים חילונים עישנו סמים שקנו מחנות חילונית בעיר החילונית תל אביב", "שמאלנים חילונים התפרעו בהפגנת אנרכיסטים, תוך וונדליזם השחתה ופציעת שוטרים". זה יהיה בוודאי מאוד מעניין, והבוסים יעלו לי מיידית את המשכורת.

כמובן לא אשכח לכתוב טורי פרשנות וגינויים מכל העולם, נגד המפלצת החילונית האלימה המאיימת על עתיד האנושות, ואחראית לכל הצרות מששת ימי בראשית ועד לסוף המילניום הנוכחי. סוף סוף מצאנו את האשם!

אוסיף סקר ממחקר אובייקטיבי של המכון הידוע: 'יש"ן' (ישראל יהודית נורמאלית) הקטע המובלט יהיה: "מדינת ישראל לא יכולה להמשיך להתעלם מהבעיה החילונית. חייבים לעצור אותם בזמן, זה עלול לעלות לנו בעוד אלפי הרוגים בנפש וברוח וברכוש, ונטל עצום על הקופה הציבורית שתקרוס על כתפינו יום אחד. רק לימודי ליב"ה יהודיים יביאו לשינוי פנימי ומהותי שתמנע את הקטסטרופה".         

      

אבל פתאום בא לי הבום הגדול. כרעם ביום בהיר.

הטלפון שלי לא הפסיק לטרטר שמצאו את הפושע המסוכן של השנה: "חרדי ריסס גרפיטי על מוזיאון ושם ובאנדרטת הנצחת חללי צה"ל", ושגם עלו בדיוק על השתייכותו המגזרית. הוא לא פחות ולא יותר: חרדי.

יו"ר יד ושם ניצל מיד את ההזמנות להפגין את פקחותו: "זו ההצדקה, מדוע ביד ושם שיכתבו ומחקו את העולם החרדי שנחרב בשואה ואת מסירות נפשו הרוחנית במחנות ובמשך השואה. "בכך אני ממשיך את קודמי בתפקיד סמל האחדות והדוגמה האישית טומי לפיד, לפוליטיזציה מוחלטת של מוסד יד ושם".

ובכך אגב, נזכרתי בפה מלא המים של אדון שליו, כאשר נערים חילונים זעקו בעת הצגה -  לשוטר הנאצי שהכה יהודי - "חזק יותר" "תיכנס בו". אבל טוב, מה זה שווה למטורף שמרסס גראפיטי.

 

פתחתי עיתון וקראתי שהכתבים לענייני חרדים הדגולים, מצאו את סקופ חייהם ועבודת תחקיר מאומצת, ועלו על השתייכותו המיגזרית של מבצע הפשע הנאלח (לכל הדעות). הוא לא היה צעיר, ולא תושב, ולא 'גרפיטי רוסס'. זה היה חרדי, כן ממש עם כובע שחור ו....דגל פלסטין על צווארו.

אופס, דגל פלסטין?

כאן נדלקה לי כבר נורה. אני יודע דבר או שניים על חרדים, גם אני ממאה שערים, והבנתי את הברוך הגדול.

הייצור הזה, מוכר לי מזמן כחולה נפש קליני, המאושפז לסירוגין. היותו חרדי מסתכם בכך: שלמעט הוא ועשרה וחצי משפחות, חצי מיליון ויותר אנשים חרדים, מהעדה החרדית ועד למשרתי הנח"ל החרדי, הם מבחינתו כולם כאחד אפיקורסים, כופרים, מינים, מורדים במלכות שמיים שישרפו בגיהינום, ורק הוא וחבר מרעיו "החרדים" היחידים עלי אדמות!

 

מיילא הוא מטורף המדמיין כך, אבל איך זה שכל התקשורת על המומחים לענייני חרדים השתכנעה ממנו? הוא כל כך חכם? רק בציבור הזה הם נפלו לפח וטעו בזיהוי, ובכל אלפי מקרי הפשע לא הצליחו לעלות על לבושו דעותיו וחזותו של הקרימינאל?

מה ענו לי? כן גם אתה חשוך ופנאט המנסה להכשיר את הפשע החרדי!

 

סיפור זה גרם לי לשינוי תוכניותי לעשות העתק הדבק מהתקשורת החילונית. ואמרתי לעצמי, יואליש זה לא רציני. לא בשביל זה לקחו אותך לתפקיד. אתה צריך לעשות עבודה הרבה יותר עמקנית. פרשנויות תחקירים רפורטאז'ות עם הסתננות לעומק שטח האוייב.

לכן הצעתי למערכת האתר, לעשות בינתיים באנר בצד שירוץ עם כל חדשות הפלילים ברשת, ולהוסיף לכולם "חילוני" עם לינק ישיר למקור. מכיוון שבעצם הכתבים לענייני חילונים הטובים ביותר אלו הכתבים לענייני משטרה ומשפט.

הוספתי להם, שעקב העומס הרב, ידלגו על סיפורי יריקות, גרפיטי, קללות, נאצות, הסתות וסתם מכות, ויתמקדו רק בפשעים היותר כבדים, אלו שעדיין מדווחים בתקשורת.

 

הצעתי לא התקבלה. אמרו לי שאנו מספיק חזקים ולא יפה לגדול מלדרוך על השני.

אבל את העבודה העיתונאית האמיצה שלי, לא אזניח, ואמשיך לחפור בעומק השבטים החילונים השונים, כמי שהביא הישגים בכך, ב"ה אני מקווה להצליח, ושאתם הגולשים לא תתאכזבו.

יהיה מרתק אני מבטיח.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים