כתבנו לענייני חילונים

בלעדי בדוסים: כתבנו לענייני חילונים

זהו כבר מגזר של ממש * קבוצה משמעותית ומשפיעה הראויה לסיקור מעמיק * תרבות ייחודית בעלת מנהגים ייחודיים ותלבושות ססגוניות * קבלו את יואליש משי-כסף: הכתב הראשון לענייני חילונים

שלום לגולשי אתר 'דוסים', ברצוני להציג את עצמי בפניכם בכמה מילים. ככתב טרי שצורף לצוות המסור, זכיתי להתמנות ככתב לענייני חילונים, לסקר את המגזר החילוני על שבטיו ועדותיו.

למשרה רמה זו זכיתי, עקב ניסיוני הרחב עם העולם החילוני. עדיין זכורים לי היטב השוטרים החילונים שראיתי כשהייתי יוצא ממאה שערים לכיוון כיכר השבת, אלו מכות הם הפליאו בחבריי בכל הפגנה, אלו היו חילונים-חילונים, ממש כאלה מתל אביב.

וכן סבי, זכרונו לברכה, היה מספר לנו שהיו לו בוורשה כמה שכנים חילונים בבניין שהרעישו כל הלילה. בקיצור, מכיר אותם ישר והפוך, חי ונושם את העולם החילוני יומם ולילה, וכמובן מאליו - חברים יקרים - על סמך נתונים מרשימים אלו קיבלתי את המשרה הייחודית.

 

 

נכנסתי במלוא המרץ היישר לעבודה, לא לאכזב את הבוסים שלי, ולספק את הסחורה האהובה עליהם.

ומאז, אני לא מפספס דרשה אחד של הרב החילוני הראשי מידי מוצאי שבת, כדי לספר לכם סודות מן החדר, מה שמנסים להסתיר מכם ברוב תחכום.

והנה המבזק הראשון לפניכם.

 

לפני ימים אחדים ראיתי את כתב הספורט נואם בפאתוס בפני קהל משולהב בפני אצטדיון, כשמשני הצדדים עומדים נציגי המגזר החילוני המשוסע, בצד אחד של המתרס ניצבו חסידי 'מקבי טל אוויב', ובצד השני מהפלוגה הירושלמית של המגזר: נאמני 'ביטר ירושלים', שלהם תלבושות מסורתיות צהובות.

שאלתי אחד מחסידי המגזר החילוני-ירושלמי למה הם לובשים כאלו בגדים מוזרים? הוא אמר שזה מנהג עתיק שהם שומרים במסורת מימי המשחקים האולימפיים שנערכו לפני כאלפיים שנה ביוון. באמת משעשע לראות שבט השומר באדיקות מנהגים פרימיטיביים מלפני ימי הביניים. במהלך הבירור גיליתי גם שכמובן המנהג הזה עולה לא מעט כסף, וקיים חשד סביר שהוא גם ממומן בידי משלם המיסים - אני ואתה, שהשיגו - בקומבינות על גבינו - עסקני הקהילה החילונית. לא נקדים את המאוחר ותיכף נגיע גם לזה.

 

גולשים יקרים, זה עוד לא הכל. בשלב מסוים, ניתן האות והחלו ההתפרעויות האמיתיות.

לקול שריקה עזה של האדמו"ר הראשי, שעטו פנימה עשרות גברים והחלו לבעוט בכדור עגלגל מצד לצד, וללא כל רחמנות והומאניות בסיסית - בועטים, זורקים, מעיפים ודוחפים אחד את השני במכות מבלי למצמץ, כאילו היה תרנגול לפני שחיטה.

מתוך האלפים שעל הטריבונות, איש לא מוחה. אדרבה, בשאגות טרף צורחים אלפי החסידים כעדר משולהבים אחד על השני, ממש קריאות גזעניות ונוראיות שאין האתר סובל אותם, ורק טורים-טורים של שוטרים, החוצצים פיזית בין הניצים, מונעים מלחמת שבטים בין מחנה אחד למחנה העוין.

אי אפשר להאמין שבמדינה דמוקרטית נאורה דבר כזה עובר בשקט, ועוד בריש גלי, וכפי שרמזתי - עוד במימון המדינה! זהו כתם מחפיר עלינו שלא יימחה במהרה.

 

חברים, אם החזקתם עד עכשיו, זה עוד כלום. כעת מגיעה השערוריה האמיתית. בדקתי, ולפי כל מקורות המידע המסועפים שברשותי - ושלא יכחישו כל האינטרסנטים מחצרות הצדדים - קיימת הדרת נשים מכוערת ביותר בקרב הבועטים משני פלגי המגזר.

אין אישה אחת, אבל אחת, ביניהם!

אני אומר זאת באחריות מלאה, למרות שינסו להכחיש ולהצטדק שיש כמה עם קוקו ועגילים שנראים כמו נשים, אבל בדקתי וחקרתי את הדבר עד תום. הם כולם גברים!!

לא יאומן שמתחת לאפינו הולך ותופח לו מגזר שלם אלים, חשוך, פרימיטיבי, גזען ומתלהם, המבצע את מעשיו מתחת לכיפת השמיים לאור היום. ואנחנו - כן, אנחנו - מממנים את זה. תשמעו טוב, הם עולים למשפחה חרדית כשמונה מאות מליון ₪ בשנה! למעשים שאין בהם שום יצרנות ותרומה לחברה.

וזאת רק כי העסקונה הסקטוריאלית והערמומית שלהם הצליחה לסחוט את זה מהאוצר. בושה וחרפה.

 

העברתי את הנתונים לעמותת לנ"ח (הליגה נגד חרדופוביה) ואמרו לי כי יגישו בג"צ עקב כך שזה נוגד את עיקרון השויון וכבוד האדם. בנוסף, עקב האלימות הקשה שכללה יריקות, צרחות, מכות וחזיזים, יבקשו לסגור על מנעול ובריח את בתי הפשע הללו, ושהפרזיטים האלימים החילונים על שלל פלוגותיהם יפסיקו לחיות על חשבוננו. הם (נציגי המגזר) כבר מודיעים שיתנגדו לענישה קולקטיבית, הפוגעת בחופש הדת, כלשונם.

כמו כן הנתונים הועברו למבקר המדינה, ומזכירת המדינה, קלינטון, הודיעה שבנאום הבא היא תתייחס באופן חריף לעניין, ובמיוחד לנושא אפליית הנשים, וזאת "כאישה שסבלה בעצמה מבעל 'מדיר', אני לא מוכנה שבמדינה ידידותית כל כך לארה"ב, מעשים כאלו יזכו ללגיטימציה פומבית".

 

אבל שתדעו, האשם העיקרי בפרשה הוא ראש הממשלה. הוא לא הסכים אפילו להתייחס לפרשייה הזו. השערוריה לא מעניינת אותו. הוא פתח את ישיבת הממשלה ביום ראשון מבלי לאזכר זאת כלל. כדאי שתדעו, ביבי נסחט ונלחץ מהמאכרים של העדה החילונית.

בנוסף, פנינו לשרת התרבות והספורט (תראו, הם אפילו הצליחו להקים משרד ממשלתי שלם לפשעים הללו!) המכהנת גם כיו"ר הוועדה הבין משרדית של הבין תחומית של הבין ממשלתית לענייני הדרת הצניעות, אך היא לא טרחה לענות למכתבנו כלל.

 

מלשכתו של מנהל מוסדות 'הפואל טל אוויב' נמסר: "זכותם של החילונים לחיות איך שהם רוצים, ואם מישהו נפגע מאלימות, זה מעשה של קיצונים שאינם מייצגים את המגזר וראויים לכל גינוי", והוסיפו שתפקידה של משטרת ישראל לטפל בהם.

מאוהדי קריית החסידות 'ביטר הירושלמים' נמסר: "שקר וכזב לא הייתה כאן שום אלימות, זו הדרך המקובלת שלנו לגלות התרגשות לאדמו"ר הכדורגל, ודי להוציא דברים מהקשרם".

 

האם הדברים יזיזו? האם נמשיך להאביס חצרות עם מעמדי ג'ונגל מלפני אלפיים שנה?

ימים יגידו.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים