זעם נשי

הניאו נאצים החרדים

חילונים יקרים, הגיע הזמן שתפנימו: אותם קיצוניים מטורפים, הנם קומץ אנשים אשר אין דרך מוצלחת להגדיר אותם מלבד להשתמש בהרבה מילים קשות * ואם לא הפנמת: זה שאתה יו"ר "יד ושם" לא מקנה לך זכות אוטומטית להשמיץ אותי חובש הכיפה בהצדעה במועל יד * בת לניצולי שואה זועמת

כותרות עגומות מדווחות על מעשה נפשע ובלתי נסלח: 'רוססו כתובות נאצה בפתח מוזיאון יד ושם'. טרם החלה המשטרה בחקירה, כבר סייעו "מביני דבר מקצוענים" בחוות דעתם כי יד חרדים בזוועה.  אני מביטה על עצמי במראה ומנסה להבין: האם אני נראית כמו אחת שמסוגלת לרסס כתובות נאצה במוזיאון יד ושם? אני, שגדלתי בצילם של סבים וסבתות שנוראות השואה היו צרובות על בשרם, חקוקות בדם על ליבם, מסוגלת להיות כה חסרת אנושיות?

 

אולי אני מסוגלת ללכת עכשיו ברחוב ולראות אישה לבושה בגופיה חשופה ולירוק עליה בשאט נפש ולהביע בפניה במילים מגדפות את אשר אני חושבת על חוסר צניעותה? אני, שגדלתי בבית פשוט וצנוע, להורים שחינכו אותי על אהבה אמיתית לזולת, על כבוד שיש לנהוג בכל אדם באשר הוא. נכון שלא יצאתי מושלמת כמו אמי שתחיה, אך מכאן ועד לעורר מהומות פרובוקטיביות ברחוב?

 

או אולי אני מסוגלת לחכות בשכונת מאה שערים ולרסס בביצים ועגבניות את אלו הנראים שונים ממני? לשרוף פחים ולהסב נזק מטורף לרכוש לא לי? אני, שגדלתי בבית שהכניס אורחים עשרים וארבע שעות, ללא הבדלי גזע, דת או מין. כל דיכפין קיבל אוזן קשבת וצלחת מרק חמה. כל שקל שלא היה שלי, חונכתי להשיבו לבעליו ולא לגזול מאומה.

 

ובכל זאת, כותרות חדשות צצות להן השכם והערב ברחבי התקשורת באשר היא: חרדים ירקו... חרדים ריססו, חרדים צעקו... חרדים שרפו... חרדים חיללו...

 

אלו מן חרדים אלו?

 

ולפני שתזדעקו ותצעקו (בצדק!) החרדים לא כאלו מושלמים, גם החרדים גונבים, משקרים, אונסים... אז חכו. נכון שגם החרדים עשויים מבשר ודם ואף בהם קיים יצר המניע אותם לגנוב ולשקר ולהרוס ולעוד דברים שליליים, אך עדיין, כאשר נתקלת התקשורת בסיפור עסיסי אשר יד חרדית מכל סוג שהוא מככבת בו, הם מנצלים אותה עד תום.

 

טוב, אולי זה אומר שהחרדים כל כך טובים, שכאשר יש סיפור "מפוצץ", זה נושא לכותרות בלתי פוסקות. ובכל זאת, אם מבקשים יחס הוגן, אז כפי שפורסם עוד הרבה לפני דבריי, נא לציין בכל כותרת במי מדובר, לאיזה מגזר הוא משתייך ומהן דעותיו הפוליטיות. כך ייקל עלינו לשפוט את הסיפור ולהכין טוקבק עסיסי וראוי.  

 

נשמע לכם מתבכיין, אה? דבר אחד בטוח: לא ירדתם לסוף דעתי המתבכיינת. אין לי בעיה שתכתבו מי עשה מה, כיצד, מתי ועם מי. יש לי בעיה קשה שתכתבו על מעשי טירוף קיצוניים שעשו אותם אנשים קיצוניים וחוליגנים, כאילו עשו אותם "חרדים".

 

לא, חרדים לא עשו אותם. חרדי שעושה מעשה בלתי ראוי, על פי רוב יתבייש ואולי גם יתחרט. חרדי אמיתי לא הולך לנשק את פניו של הצורר אחמדיניג'אד. חרדי אמיתי לא משחית רכוש ציבורי ומונע משוטרים לגשת ולהשליט סדר במתפרעים. חרדי אמיתי לא מסוגל להעלות על דל מחשבתו ריסוס כתובות נאצה בעד היטלר, וודאי שלא בפתח מקום כה רגיש. חרדי אמיתי לא יילחם את מלחמת הקודש בצורה משפילה ומבזה כמו יריקה על בחורה או ילדה או אישה.

 

הגיע הזמן שאחי החילונים יפנימו את העובדה כי אותם קיצוניים מטורפים, הנם קומץ אנשים אשר אין דרך מוצלחת להגדיר אותם מלבד להשתמש בהרבה מילים קשות. אותם קומץ אנשים המונעים מתוך טירוף וטפשות, שונאים אותנו החרדים בדיוק כפי שהם שונאים כל דבר אחר ובטוחני כי גם את עצמם. אותם קיצוניים אומנם לבושים בתלבושת חרדית אך הם אינם עונים על ההגדרה כלל! הם אינם חרדים בשום צורה! אולי באמת צריך למצוא להם תלבושת חדשה שתהלום אותם וכך ההבדל יהיה ניכר לעין.

 

אני יודעת שקשה להפריד והכי כיף לצעוק "חרדי הרס, חרדי ירק, חרדי.." אך תאלצו למצוא את ההנאות שלכם במקום אחר וכמובן לא על חשבוני ולא על חשבון מגזרי. שונאת הכללות באופן כללי ועוד יותר אני שונאת הכללות משמיצות שאינן נכונות. אל תערבבו אותי עם הקיצוניים המטורפים הללו. תנו לי להיות חרדית בשקט!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים