וידאו

השאהידים של עזר מציון

מסתבר שגם אצל החרדים יש שאהידים * כאלו שכל אחד היה רוצה בסביבתו, שיתאבדו על כל הזדמנות לעזור ולסייע לחלש ולחולה * הכירו את קבוצות הוואטסאפ של עזר מציון

קבוצות הוואטסאפ של עזר מציון מתארגנות בזו אחר זו בערים שונות ברחבי הארץ. הקבוצה הראשונה הוקמה במודיעין עלית על ידי מאיר קווין נהג מד"א שהתחיל את התנדבותו בעזר מציון בגיל 7 (!) כשאליה הצטרפו מאוחר יותר אלעד, פתח תקווה וירושלים.

מטרת הקבוצות הינה לסייע לחולים ובני משפחותיהם ולהקל מעליהם ככל הניתן בהתמודדות הקשה עם המחלה והאשפוז. כך כאשר מגיעה פניה על חולה הזקוק להסעה, מתנדב הזקוק לעזרה בחלוקת מזון, משפחה שהוריה שוהים בבי"ח וזקוקים לסיוע בתפעול הבית וכדומה, ההודעה מועלית בקבוצת הוואטסאפ המקומית כשבדרך כלל תוך דקות ספורות נמצא המתנדב שיזנח את עיסוקיו השונים וימהר לסייע.

אבי פקטר יוזם ומנהל קבוצת הוואטסאפ 'הצדיקים של פ"ת' אומר בשיחה עם דוסים:

לפני שלושה חודשים שמעתי ממאיר על הקבוצה שלהם במודיעין עלית וחשבתי לעצמי: מדוע שלא נקים קבוצה כזו גם בפ"ת?
העובדה שבפ"ת שוכנים ביה"ח שניידר ובלינסון לצד בתי חולים קטנים יותר כמו גהה לבריאות הנפש, השרון ובית רבקה הגריאטרי גורמת לכך שקבוצה כזו הינא צורך המציאות, וכעת אנו לקראת הקמתה של הקבוצה השלישית

בקבוצות חברים אנשים בעלי מקצועות חופשיים לצד שכירים, כשכל מתנדב מצליח לפנות לעצמו חלון יומי או שבועי לתרומה לאחר. נתינה ללא תמורה, בשקט וללא כותרות.

צפו בסרטון על קבוצת הוואטסאפ הראשונה במודיעין עלית:

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים