זעם נשי

בגן של יאיר

שיפי חריטן קראה על התנהלותו של מעשן הגוינטים בהכחשה וחוותה רגרסיה * תחילה אל ימי נערותה והמורה בבית הספר * אבל אז צצה יעל גרמן והעמיקה את החוויה עד ימי הגן הרחוקים

באתר בחדרי חרדים הובאה כתבה שהביאה לידיעתי את זעמו שר האוצר לפיד על ח"כ גפני.

ודאי צריכה להיות סיבה טובה לכך, הרי לא איש עדין כיאיר לפיד, השש בעוני ילדים, יזעם לשווא על איש נעים הליכות כח"כ גפני.

ואכן הפעם מצאתי בתפריט את עיכוב אישור סעיף 46 לגופים חרדים. אותו סעיף בפקודת מס הכנסה הנותן הטבות מס לתורמים מכספם הפרטי לעמותות שקיבלו את האישור המתאים.

ועדת הכספים של הכנסת אישרה לפני מספר ימים, רשימה של 65 עמותות, אותן הגיש שר האוצר לקבלת הטבות והכרה לצורך אישור מס. לפני שהגיעה רשימת העמותות לידי הועדה, חשף ח"כ גפני, כי אין אף גוף חרדי, כבתי כנסת, ארגונים, מפעלי חסד ומוסדות חרדיים, שיכלל ברשימה. "שנאת החרדים הזו גובלת בגזענות ומעבירה אותו על דעתו", התבטא גפני על לפיד. בכתבה המדוברת, מפרטת הכותבת שמות של עמותות חרדיות שדווקא כן כלולות ברשימות שהגיעו לידי ועדת הכספים.

עד כאן הכל נשמע הגיוני, אלא שסיומה של הכתבה הרס את קו ההגנה הלפידי שנבנה לאורכה:

בסביבתו של לפיד זועמים. בשיחות בלתי רשמיות הם טוענים, כי מה שגפני עשה הוא מעשה חסר אחריות, וכי ברור לכל בר דעת שאמירות כאלו, הפוגעות ללפיד בקהל הבוחרים שלו, עלולות להוריד אותו בסקרים. ו"אם אכן היה גפני רוצה להועיל לעולם התורה - ראוי היה לו שישתוק"

מקורביו של לפיד אומרים, כי בעקבות דברי גפני, שר האוצר החליט לעכב את כל אישורי סעיף 46 לעמותות החרדיות

לא, אתם קולטים? חה! ברגע אחד אני נזכרת בעצמי, תלמידה צעירה, שובבה, מדרבנת כמה חברות למעשה קונדס, המורה נכנסת לכיתה, מביטה כה וכה, מתעצבנת ומיד מאיימת: כעת תיענש כל הכיתה בגלל המעשה המחוצף של אותה תלמידה.

אבל ההשוואה הזו מתאימה אולי לאשה רצינית כמו יעל גרמן שרוצה להעניש את כלל המשפחות להן תינוקות בהעלאת תעריפי תחלפי החלב בגין אי אלו נשים שלדעתה מתעצלות מלהניק.

במקרה של מעשן הג'וינטים בהכחשה, יותר מתאים לי להביט על ילדים שמשחקים בגן, והבריון שבחבורה מתעצבן על הילד שהעז לדבר עליו וכעת הוא מאיים להכות את כל מי שסביבו ללא הכרה. אבל הוא ילד בגן שאיבד מעט מהכבוד שלו וצריך לכסח את החבר'ה, וכאן מדובר בשר אוצר שבדרך כלל בוגר ואחראי.

אתה רציני מר לפיד?

בגלל גפני תעצור לכל העמותות את האישור הנחוץ?

כמה רדוד להאשים את גפני, שאולי חשף משהו שהציבור לא היה יודע, ולהעניש את כל העמותות האחרות שכל מטרתן עזרה לזולת, כן, אלו שאתה לוקח ולוקח מהם ללא הפוגה. אדרבה, בא תוכיח לכולנו שגפני טועה, ואינך רואה הגיון בעוול זה.

ואינני יכולה לסיים בלי לתהות:

האם לפני הצעקות של גפני, אותן עמותות נכללו ברשימה?

מה ההשוואה ביחס לשנים קודמות, באחוזים בין עמותות חרדיות לשאינן?

מה הקשר של לפיד להחלטות מקצועיות נטו הקשורות לעמידה בכללי מנהל תקין?

האם באמת מסוגלים מקורבי לפיד לאיים בטיפשות גמורה כי יעצרו את כל האישורים לחרדים, כאשר ברור להם כשמש שמדובר באפליה בוטה?

פינת הצל"ש: כל הכבוד לשר האוצר שלנו שלמד מטעויות העבר, ומצליח לשלוט על עצמו בטרם פולט את טפשותו עלי סטטוס, ונעזר בכל-כך-פוליטיקה-ישנה, "מקורבים"

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים