חדשות

פרופסור ברזיס: החרדים מאיימים על האושר הלאומי

לפרופסור לכלכלה אליס ברזיס יש אשם ברור בסיכון האושר הלאומי והם כמובן החרדים * ברזיס דרשה בעבר גם להטיל הגבלות על הילודה החרדית ואף הפיצה שיר גזעני ברוח זו * אונברסיטת בר אילן מסרבים להתערב בחופש האקדמאי

הכלכלנית אליס ברזיס מצליחה שוב לתמרן בלולינות מרשימה בין האשמת החרדים בסיכון האושר הלאומי, לבין הוצאה מהקשרם של דברי חז"ל, ותחת הכותרת "אם הכול נראה כל כך קודר, למה בעצם טוב לנו?" היא מאשימה את החרדים בלא פחות מאשר סיכון האושר הלאומי. חרף העובדה כי שוב ושוב נמצא בסקרים כי רמת האושר במגזר החרדי גבוהה מה=בשאר האוכלוסיה. אבל אל תתנו למציאות לבלבל אותה.

פרופסור ברזיס מקפידה להפגין את שנאתה לחרדים בכלל ולילדיהם בפרט, תוך שימוש במאמרים בעלי חזות "כלכלית" היוצאים כנגד הילודה החרדית, ועליהם היא מקפידה לחתום כראש מרכז אהרון מאיר באונברסיטת בר אילן, עם זאת מסרבים באונברסיטת בר אילן להתייחס או לטפל בפרופסורית המסיתה, למרות ההוכחות על האג'נדה הגזענית בה היא דוגלת בפומבי.

ובהזדמנות זאת נאמר כי אכן היא צודקת, הדרך לשמור על ישראל משגשגת היא באמצעות יצירת מציאות שבה כולנו לומדים (תורה), עובדים (את בורא עולם), ועולים בסולם החברתי לפי כישורינו ולא לפי דרגת הקרבה שלנו לאלון חסן ודומיו (שאינם בוגרי ישיבות בדרך כלל).

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים