חדשות

בין חרדי לסודני

מה בין חרדי לסודני * מתי מכווצים ומתי מאזרחים * סגן שר החינוך מוזס תוקף את הצביעות של ירון לונדון

סגן שר החינוך מנחם אליעזר מוזס תקף בחריפות את העיתונאי ירון לונדון שפרסם מאמר הקורא 'לכווץ' את החרדים במהלך נאום שנשא במליאת הכנסת. "השבוע פורסם שעל אף שהכנסות המדינה מרוכשי דירות גדלו בשנה האחרונה ועלו ל-20 מיליארד שקל, עדיין, כ-80 אחוז מהצעירים לא יכולים לרכוש לעצמם דירה, ללא סיוע מההורים. מחירי הדירות רק עולים, התחלות הבנייה בירידה עקב מחנק האשראי של הבנקים וחלום הדירה הפרטית רק הולך ומתרחק מהזוגות הצעירים.

"אבל איפה שכולם כשלו, דווקא לעיתונאי בכיר בישראל שאני לא רוצה להזכיר את שמו יש פתרון דו שלבי, פשוט מאוד: בשלב הראשון יכווצו את החרדים, שמחנכים לטפילות ומטפחים עוני, בזים לשלטון העם, שונאים נשים ומנצלים אותן", אמר מוזס בכאב לב גלוי והמשיך: "לאחר שהחרדים יהיו מכווצים, חצי מהבעיה כבר נפתרה. למחצית הנותרת יישאר רק להפוך למסתננים מאחת ממדינות אפריקה, שהם כידוע אינם טפילים, אינם בזים לשלטון, ממש העם המובחר. וזהו. המדינה תדאג להם לדיור – חינם!".

מוזס המשיך לתקוף: "במאמר שפרסם היום אותו עיתונאי תחת הכותרת 'אין לאן לגרש', מונה הכתב את הבעיות שבגירוש עשרות אלפי המסתננים האפריקאים ומציע, ואני מצטט: 'כיוון שכך, צריך לקלוט אותם במהירות מרבית. ללמדם עברית, ללמדם מקצועות מועילים, להקים עבורם משכנות ראויים ולהפכם לישראלים', עד כאן.

"כמה פשוט", אמר מוזס, "כדי לקבל את סל ההטבות, הכולל דיור חינם, חינוך חינם, רכישת מקצוע חינם, לא צריך להתגייס לצה"ל, לא נדרש מיצוי כושר השתכרות, כלום. היותך מסתנן ושוהה בלתי חוקי, זה תנאי מספק. הרי לא מדובר בחרדים עלוקות ופרזיטים, החיים על חשבון המדינה".

אחרי שהמשיך להצליף מחרצובות לשונו ולתקוף את העיתונאי הבכיר שונא היהודים – אמר מוזס בסוף דבריו: "לפני שאתכווץ ואעלם, עצה אחרונה שלי לזוגות הצעירים: רוצים דירה? תהגרו מאריתריאה!".

זוהי, אם תרצו, תמונת מצב של העיתונות החילונית בישראל תשע"ב. כמה עצוב.

(מתוך כתבה שפורסמה באתר JDN מאת אהרן רבינוביץ)

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים