בתקשורת

מרגלית: "ריח של גזענות לחרדים"

ח"כ אראל מרגלית מתייצב לצד החרדים: "אי אפשר שלא להתייחס לביטול מפלה שעולה ממנו ריח של גזענות לחרדים. חייבים להמשיך לפתוח דלתות להעסקתם", כתב. בהמשך הוסיף מרגלית: "כמו שאי אפשר לקרוא לערביי ישראל זועביז, אי אפשר שלא להתייחס לביטול מפלה שעולה ממנו ריח של גזענות לחרדים"

ח"כ אראל מרגלית (העבודה) מתייצב לצד החרדים: "אי אפשר שלא להתייחס לביטול מפלה שעולה ממנו ריח של גזענות לחרדים".

בהודעה שפרסם באמצעות עמוד הפייסבוק שלו, תקף מרגלית את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד וסגנו מיקי לוי: "הזדעזעתי לראות את ההשתלחות חסרת הרסן של לפיד במגזר החרדי והפליא לעשות מיקי לוי כאשר קרא להם טפילים. אני בטוח שמיקי לוי לא התכוון למונח כפשוטו, אולם פליטת הפה והרטוריקה של לפיד הם לא מקריות. הם תולדה של השתלחות מכוונת במגזר החרדי לצבירת הון פוליטי".

מרגלית סיפר על שדולה שהקים לתעסוקת חרדים: "הקמתי לאחרונה את השדולה לתעסוקת חרדים וכאיש שבא ממגזר ההיי-טק הייתי מעורב בשילובם של אלפי חרדים בכלכלה החדשה. כעת אני ממשיך לקדם את הנושא כאיש ציבור במגרש המדיני.

"אין ספק שפתיחת הדלתות ועידוד העסקת המגזר החרדי חייבת להמשך. אם נצליח להביא את שיעור התעסוקה בקרב גברים חרדים ליחס דומה למגזר הכללי - התוצר הגולמי של מדינת ישראל עשוי לגדל ב־8.51 מיליארד שקל*. אין ספק שהמתווה חייב לכלול שירות לאומי ושירות צבאי, אך לא בהתנגחות ולא בהסתה - אלא בקביעת שותפות חדשה בין הקהילה החילונית לחרדית, שכבר החלה בשטח".

בהמשך הוסיף מרגלית: "כמו שאי אפשר לקרוא לערביי ישראל זועביז, אי אפשר שלא להתייחס לביטול מפלה שעולה ממנו ריח של גזענות לחרדים. המרקם של הקשר החברתי בין האוכלוסיה החילונית לחרדית הוא עדין והסרת המחיצות היא לא רק מצווה דתית אלא גם מצווה לחילונים".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים