חדשות

גיא רולניק: החרדים שבריר מהתקציב. הקמפיינים - שטויות

למרות הקמפיינים שמציגים את החרדים כסוחטי מליארדים מהמדינה, מסתבר כי בפועל החרדים מהווים שבריר מהתקציב, ואת פתרון הבעיות הכלכליות צריך לחפש בפועל במקומות אחרים

זוכרים את קמפיין יש עתיד? על המיליארדים שהולכים לציבור החרדי, ועד כמה המדינה תרוויח מהקיצוץ בתקציבים המנופחים שהחרדים עושקים? השקרים חלחלו להם, כי הציבור הרי אינו מבין דבר בכלכלה ובמספרים, השנאה לובתה, והמפלגה קמה.

וראה זה פלא, האם מישהו שמע (יותר נכון, קרא) מאז השבעת הממשלה את לפיד מדבר (או כותב בפייסבוק) על הכסף של החרדים? מאז נכנס השר לפיד אל משרד האוצר, והחל לשקוע בטבלאות ה'אקסל', ובדו"חות עבי כרס וגדושי נתונים - 'שכח' מן החרדים ומהמיליארדים שהם 'סוחטים' מהמדינה. כנראה שהתגלה לו ה'סוד', שלא נמצא חתירה מתחת קופת המדינה המזרימה מיליארדים לקופות הישיבות.

אבל אנחנו הרי לא מבינים בכלכלה, אז אולי באמת הכסף כן נמצא אצלנו? אז זהו שלא. ואת הדברים אומר מי שכן מבין בכלכלה, גיא רולניק, מבכירי עיתונאי הכלכלה בישראל, ומייסד THE MARKER. בתוכנית האחרונה של 'פגוש את העיתונות' בערוץ 2, במהלך דיון סוער על טייקונים ומקורות תקציביים, אמר רולניק את הדברים הבאים:

"במשך חצי שנה דיברו פה על חרדים ושוויון בנטל, ויש עתיד גם גזרה מזה קופון פוליטי מאוד גדול. ואז מגיע התקציב, ומה אנחנו רואים? שהנושא של החרדים מהווה שבריר מהתקציב. למה? כי כל הסיפור שסיפרו פה לציבור במשך חודשים, שאפשר לקחת עשרות מיליארדים של שקלים מהחרדים, מתברר כשטויות! אי אפשר להביא משם עשרות מיליארדי שקלים. ולכן צריך להתמודד עם הדברים האמתיים"

הבנתם? 'שבריר מהתקציב'. אולי כשיתחילו דיוני התקציב, ושוב ימחזרו את הקלישאות הנבובות, נפרט את הנתונים אחד לאחד, ונביא דברים שכתבו כלכלנים חילונים, על השקרים שמוכרים לציבור הישראלי.

 

תגובת נילי רייכמן, דוברת יש עתיד: לא נגיב. תודה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים