טורים

הדס שטייף - קשר הבושה של התקשורת הישראלית

כתבת הפלילים של גלי צהל - הדס שטייף רומסת את האתיקה העיתונאית ברגל גסה * נזק רב נגרם למגזר החרדי ולמעמד העיתונאות בישראל * קורבנותיה לא זוכים להתנצלות אלא להצטדקות עם גל שמועות נוספות * 'דוסים' הגיש תלונה למועצת העיתונות כנגד שטייף בגין החריגה החמורה מכללי האתיקה העיתונאית

בחמישי החולף הודיעה משטרת ישראל כי מקרה תקיפת הילדה במודיעין עילית לא אירע מעולם, וכי מקרי האלימות במודיעין עילית מדווחים כראוי למשטרת ישראל, ידיעה תמימה לכאורה שמסתירה מאחוריה סערה ציבורית גדולה והוקעת מגזר שלם על לא עוול בכפו תוך הסתמכות על כשל חמור של עיתונאית בודדת שבמסגרת המרדף אחרי הסקופ הבא שכחה לאמת את המידע שקיבלה, והתבססה בעיקר על שמועות ודיווחים מפוקפקים מבלי לאמתם או לבססם באמצעות נתונים עובדתיים כל שהם.

בפוסט לא קצר זה, אציג את תהליך חשיפת והצגת האייטם על ידי כתבת הפלילים הדס שטייף, ואת הטענות שהתבררו למפרע כמתבססות על שמועות חסרות ביסוס ואגדות אורבניות, גזעניות ברובם.

יודגש כי זהו לא המקרה הראשון שבו העיתונאית האמורה מכופפת את כללי האתיקה, ובעבר אף נשפטה והואשמה בגין כך, אך זהו מקרה לדוגמה שבו ניתן לראות כיצד היא משתמשת בשמועה מעורפלת בשביל לייצר אייטם ולנפחו בהתמדה מבלי לעצור ולו לרגע ולבדוק את אמינות המידע או מהם באמת המקורות עליהם היא מסתמכת.

איך משתיקים סיפור שלא קרה?

במשך קרוב לשבועיים עסקה התקשורת הישראלית בניצוחה של הדס שטייף בחשבון נפש מייסר עבור החברה החרדית שהואשמה בהשתקת תקיפות אכזריות והגנה על אנסים שפלים למען שמירה על שמם של הנפגעים והפוגעים, תוך האשמת רבני המגזר החרדי ב"קשר שתיקה", במסגרתו הם מאיימים בחרמות נדרים ונידויים על אזרחים אצילי נפש המנסים להגן על ילדיהם מפגיעת הסוטים המסתובבים חופשי ברחובות.

את הסיפור חשפה הדס שטיף בפינתה בגל"צ לאחר שהמידע הסתובב בקבוצות ווטסאפ שונות, וכפי שכתבה בדף הפייסבוק שלה ב-4 בפברואר:

חמור ומזעזע....
ילדה בת 5 נאנסה בדרך לגן…וכולם שותקים…
הבוקר פנו אלי תושבי עיר חרדית. הם סיפרו לי על אונס אכזרי של ילדה בת 5. אבל בעיר שומרים על שתיקה. אפילו למשטרה לא דיווחו כי כך דורשים הרבנים…
התחלתי לעבוד. והסיפור. ילדה בת 5 היתה בדרכה לגן. גבר שפגשה, לקח אותה למקום סגור, כלא אותה שם ועשה בה מעשים קשים. פצועה ויותר היא הגיע לגן, וההורים הוזעקו… לא אוסיף בשלב הזה רק זאת..שההורים שומרים על שתיקה, מפחד מפני הפגיעה בשם המשפחה. ..בעיר שומרים על שתיקה, והאנס מסתובב חופשי… ומי שנרעשים ההורים לילדות וילדים. הודעה אנונימית הגיעה גם למשטרה.. אבל גם בפניה סגרו בעיר את הדלתות. היום הם יקבלו ממני הכל… כולל את שמות הרבנים שיודעים ושותקים… ההמשך יבוא..

ההודעה קיבלה מעל 400 לייקים ו-174 שיתופים, אך את הפרטים המובטחים המשטרה לא קיבלה עד היום.

בראיון שהתקיים  אצל רזי ברקאי, באותו יום (החל מדקה 28:52) כאשר עדיין עדיין לא פורסמה זהות העיר, הדס מספרת את המקרה ללא הסתייגות על כך שמדובר בחשד וכד', אלא מדגישה שהמקרה בוודאות היה, ובהמשך היא מאשימה את הרבנים בהשתקה, בלא להביא את תגובתם, ובנוסף היא טוענת שבית החולים בו טופלה הילדה אותר, והוברר שאכן היה כזה מקרה.

לשאלתו של רזי האם הילדה לא נחקרה היות ואין אישור של ההורים לחקירתה, היא השיבה בחיוב. (כלומר, זהות הילדה ידועה למשטרה, ורק בעיות טכניות מונעות את חקירתה. דבר שלכאורה נסתר מפרסומים מאוחרים שלה), ולמרות שבהמשך, עולה מרואיין מתושבי העיר, המספר כי הוא נשלח על ידי הרבנים על מנת לסייע למשטרה בעבודתה והרבנים מעודדים את התלונות, הדס שטייף טוענת בתגובה כי יש פחד להתלונן והרבנים משתיקים.

הסיפור המשיך לתפוח כאשר למחרת ב-5.2.13 בראיון אצל יעל דן (החל מדקה 9:50) הדס טוענת כי המשטרה הגיעה אל הגן בו לומדת הילדה, חוזרת על טענתה מאמש שהמשטרה הגיעה לאחות שטיפלה בה בבית החולים, משיבה ליעל שאכן זהותה של המשפחה והילדה ידועה למשטרה, ומה שמעכב את חקירת המשטרה, זו העובדה שאנשים הקשורים למקרה הוחתמו ע"י רב על נדר של שתיקה. (דבר שכאמור הופרך לחלוטין).

קו זה הציגה גם בכתבתה למחרת באתר סלונה:

האב ששלח אלי את המכתב, ביקש "תעזרי! הם מסתירים, הם משקרים. יש לי ילדה בגן. זה ימי החושך. תבדקי". התחלתי לבדוק. הגעתי לאחראי על גני הילדים בישוב שבמצח נחושה שיקר כשאמר לי כי התוקף כבר עצור בידי המשטרה. הוא הוסיף שלא ברור לו מה אני רוצה. אין הסתרה, והמשטרה בתמונה.

המשטרה אכן היתה בתמונה, אבל רק בגלל הודעה אנונימית שמשהו השאיר לקצין במחוז שי. נפתחה חקירה, שלא הובילה לכלום. בישוב כולם ממלאים פיהם מים.

...בינתיים בישוב סוערות הרוחות. הפרסומים על האונס הוציאו מהקופסה השחורה והאטומה סיפורים נוספים. סיפור על אב שאנס את ביתו, הוגלה מהישוב אבל הארוע הושתק. וגם על בחור ישיבה שאנס את אחותו, גם הסיפור הזה כוסה בעפר השתיקה.

אבל סיפורה של ילדה בת 5, סיפורה של ילדה אחת, שאיש לא מכיר, מטלטל, וחולץ פקק מבקבוק שסגר על שד, ומוציא קצף שאולי אולי סוף סוף ישנה את מה שהיה נהוג עד פה. קצף שישטוף את השתיקה, שתהפוך לקול. למלחמה נגד התופעה.

סיפורה של ילדה אחת קטנה…שאיש לא יודע את שמה.

למפרע מסתבר כי האחראי על גני הילדים לא שיקר, ואכן המשטרה היתה בתמונה כך שלא היתה הסתרה, אך בעוד בכתבה עוד מצטיירת תמונה מעורפלת של ילדה שנעלמה והשתקה כללית הרי שבדף הפייסבוק האווירה מיליטנטית בהרבה ושם האשימה הדס שטייף במפורש את הרבנים בהשתקה:

לבכותתתתתתתתתתת.

אבל כשאני אומרת... נפרץ הסכר... אז נפרץ השכר...והשתיקה מופרת... תקשיבו לתוכניתה של יעל דן... עושים צוהוריים בגלי צה"ל ותבינו... פרטים בהמשך....תודה לכל מי שעוזרים לי לחשוף את הסיפורים הקשים שהרבנים... כן הרבנים, ועוד פעם הרבנים משתיקים.....

מטבע הדברים הגולשים החרדים ובראשם חברי פרויקט דוסים, הרגישו (ומסתבר שבצדק) כי מתבצע לינץ תקשורתי על כלל המגזר החרדי שלא בצדק, והגיבו בשמותם בעמוד הפייסבוק תוך הצגת החורים בסיפור והפרכת האמור, שהובא עד כה כשמועות חסרות אימות או נתונים כלשהם, להם ענתה הדס שטייף בחריפות ב-6 לחודש

לכל החרדים שמשאירים לי הודעות נעצה, על הפרסומים שלי בגלי צה"ל. דעו... אותי לא תצליחו להשתיק. נקודה......
אוספת את כל הודעות הנאצה שלכם, ואפרסם........

בלוחמת הצדק הנאבקת על זכותה לפרסם שמועות לא מבוססות תמכו מיד 319 לייקים, והכתבת הבכירה אצה להתראיין לאתר מאקו שם טענה בחגיגיות כי החרדים מאיימים על חייה:

סערת פרשת האונס במודיעין עילית מסרבת לרדת מהכותרות. כעת מסתבר שהתגובות הזועמות במגזר החרדי לפרסום המקרה הפכו למתקפה אישית כנגד כתבת המשטרה של גלי צה"ל, הדס שטייף, שחשפה אותה לראשונה. מאז יום שלישי הפך דף הפייסבוק של שטייף מטרה לעשרות תגובות נאצה והאשמות. "אני הקרבן לרגשות האשמה שלהם", מספרת שטייף בראיון ל-mako תרבות.

כזכור, שטייף פרסמה לראשונה בגלי צה"ל כי חקירת משטרה נפתחה בעניין חשד לאונס ילדה בת חמש ביישוב החרדי. החקירה נפתחה לאחר שמידע אנונימי הגיע לידי חוקרי מחוז שומרון ויהודה, על אף העובדה שתלונה רשמית בנושא מעולם לא הוגשה והמשטרה טרם הצליחה לאתר את הילדה, שהועברה לטיפול בבית חולים פרטי בבני ברק. לטענתה של שטייף הרבנים הבכירים והקהילה המקומית ניסתה להשתיק בכל דרך את הפרשה, עד שפנתה ביוזמתה למשטרה ומסרה לה את גרסתה של המפקחת על הגנים בעיר, שהסכימה לדבר עימה.

"הדבר העצוב הוא שהסיפור הגיע אלי מפיה של הסמכות הגדולה ביותר בנושא בעיר", מסבירה שטייף, "המפקחת על הגנים היא אדם שחי את התופעה הזאת ומכיר את הנפשות הפועלות והילדים. היא זאת שדיווחה למשרד הרווחה, כשכל חבריה מנהליה הגנים לצידה, על המקרה. היא זאת שהסבירה מה שראתה וביקשה לטפל. עכשיו המשרד מכחיש שקיבל את הפנייה. החקירה נפתחה בכלל בגלל טיפ אנונימי שהגיע מכתב חרדי, אז מה רוצים ממני? בסך הכל הפניתי מקור מידע נוסף אחרי שהמקרה כבר נבדק".

לטענתה של שטייף הרבנים הבכירים והקהילה המקומית ניסתה להשתיק בכל דרך את הפרשה, עד שפנתה ביוזמתה למשטרה ומסרה לה את גרסתה של המפקחת על הגנים בעיר, שהסכימה לדבר עימה.

...העיתונים ואתרי האינטרנט הגדולים בעדה החרדית פתחו במתקפה אישית כנגד שטייף. באתר "בחדרי חרדים" נטען ביקרו את עבודתה העיתונאית של שטייף וקבעו שמדובר בהאשמות חסרות בסיס. שטייף עצמה לא מרגישה מאויימת: "אני לא מפחדת. עשיתי את העבודה לפי הספר ואני גאה. הסיפור הזה נמצא כבר שלושה ימים על סדר היום הציבורי, ואנשי העדה החרדית בעצמם אינם מכחישים את דבר המקרים האלה. הם פשוט רוצים לטפל בזה בעצמם, בשקט".

בעקבות פרסום הפרשה וההדים שיצרה בקרב הקהילה החרדית, טוענת שטייף כי היא מוצפת באינספור פניות חדשות ומידע שנוגע למקרים ניצול מיני נוספים. "כל סיפור שמגיע אלי, ומגיעים המון, ייבדק היטב. כל מה שיאומת ייצא לאור, יהיו עוד הרבה פולואים לעניין הזה. חשוב לציין שאני מקבלת המון חיזוקים מהציבור החרדי שמעודדים ומברכים אותי על חשיפת הפרשה, הטלפון פשוט לא מפסיק לצלצל".

 

משום מה הצד השני בכתבה הובא כטקסט מלווה לתמונת חרדי מושחר "בחברה החרדית טוענים שמדובר בהאשמות חסרות בסיס", במבט לאחור מסתבר כי הטוענים אכן צדקו, והיה מדובר בלא אחרות מאשר, טענות חסרות בסיס.

אגב שמתם לב לסתירה בדבריה של הכתבת הבכירה שטוענת כי "הקהילה המקומית ניסתה להשתיק בכל דרך את הפרשה עד שפנתה ביוזמתה למשטרה" ובאותה נשימה היא מצהירה "החקירה נפתחה בכלל בגלל טיפ אנונימי שהגיע מכתב חרדי, אז מה רוצים ממני? בסך הכל הפניתי מקור מידע נוסף אחרי שהמקרה כבר נבדק", או שכן חרדי בגרסתה במקומות אחרים.

על טענות אלו חזרה גם באתר וואלה שם טענה שהחרדים קוראים לה "המעלילה של שנת 2013" וכן בעולם הבוקר (רשת) שם חזרה על סיפורה וטענותיה להשתקה מצד הרבנים זכו לעדנה נוספת, תוך הודאה כי לא דיברה עם המפקחת האמורה אלא רק שמעה מכלי שני או שלישי עליה, ובניגוד לדבריה באתר מאקו.

אך את הסאה הדגישה כאשר בעשירי לחודש הציגה סרטון של קבוצה אנטי חרדית שאספה חצאי כתבות ושמועות ויצרה סרטון הסתה קלאסי, אותו הציגה הדס שטייף תחת הכותרת הבאה:

כל מילה מיותרת.....העדויות... מדברות... זה הזמן להפסיק לשתוק......

 

עדויות? מדברות? פרויקט דוסים הציג כי הסרטון רץ ביוטיוב בוריאציות שונות כבר קרוב לשנה, נשגב מבינתנו כיצד כתבת מנוסה רואה בסרטון רדוד כזה עדויות הראויות לחשיפה עיתונאית.

ב-11 לפברואר כבר קיבלנו סוג של הודאה שנדחה מידית תוך פקפוק באמינות הודאת המפקחת בצד ההצדקה "ישנם מקרים נוספים"

שני דברים: המפקחת שמודה מצד אחד כי בדתה את פרשת אונס הילדה בת ה5 מליבה, טוענת באותה נשימה כי היא לא יכולה לחשוף את שם הילדה או משפחתה בשל נדר שנדרה....
בנתיים היא גם לא מגיע לחקירה במשטרה.....
אבל....עדים רבים אחרים, כן מגיעים. בשלב הזה אסתפק בזה..

 

הסאגה כמובן לא נגמרה, ובעקשנות של אדם שלא מסוגל להודות בטעותו, עלתה הכתבת ביום רביעי 13 פברואר באתר on life עם ההצהרה 'הדס שטייף: האיומים של החרדים לא מפחידים אותי' ובה האשימה את החרדים גם במעבר על איסור הגלישה באינטרנט!

אתם, שקראתם לי שקרנית, שדרשתם שאתנצל, שאיימתם וקיללתם – תביטו על עצמכם: השקר הגדול מביט בכם ישר מהמראה. אתם השקר הגדול שעל הקיר. ואני לא מפחדת יותר. ולא מתכוונת לשתוק

שניות לאחר שהדיווח על החשד כי ילדה בת 5 נאנסה בישוב חרדי, שאת שמו אפילו לא הזכרתי, החלה סחרחרת. מלבד אמצעי התקשורת שמיהרו לפרסם את שם הישוב ולשלוח לשם צוותים גדולים, המייל שלי, הוצף בהודעות. כמעט כולן, ברכות, תודות וחיזוקים על האומץ להסיר את הוילון מעל ההשתקה וההסתרה במגזר החרדי.

בהמשך הגיעו עוד ועוד סיפורים, עד שעלה החשד כי המפקחת, זו שדיווחה כי  דיברה עם הילדה הפגועה, חזרה בה וסיפרה כי בדתה את הפרשה מליבה.

כשרק נפוצה השמועה, הפכתי באחת לשק חבטות. מכל הכיוונים. הודעות אישיות בפייסבוק, כתבו לי על הקיר, שלחו מיילים, סמסים בטלפון הפרטי שלי, ועוד. זכיתי בתואר"שקרנית השנה" ועוד שלל כינויי נעצה ומשפטי הסתה, עד שנאלצתי ללכת למשטרה.

מאיפה יש כ"כ הרבה פרופילים של חרדים באינטרנט אם מדובר באיסור?

בתורה כתוב "לא תעשה לך כל פסל או מסכה", כתוב "ואהבת לרעך כמוך", ועוד ועוד.  

והחרדים? הם בכלל ידועים כמי שאינם צופים בטלוויזיה - כי זה מוקצה. אין להם אינטרנט ובטח שלא פייסבוק, ויש עוד הרבה "לאווים" ואיסורים בחייהם. אז מאיפה צצו להם כל כך הרבה אתרי חרדים? מאיפה צצו להם פרופילים עם תמונות של חרדים, אברכים צעירים ומבוגרים שמשאירים על הקיר שלי בפייסבוק דברי נאצה ודברי הסתה? מאיפה צצו כל כך הרבה נשים חרדיות, שכותבות ומתקשרות בעולם הוירטואלי, מכנות אותי בשמות ומאחלות לי כל מיני סוגים של "ברכות"? מאיפה כל אלה באו, אם זה בכלל אסור?

ומאיפה מגיעים כל הפרופילים של הדוסים שאיחלו לי שמותי יהיה מר יותר משל היהודים בשואה ושאש הגיהנום תשרוף אותי?. אם כל זה אסור להם – והם הרי מהקפדנים – אז מאיפה הם צצים? עצם העובדה שאתם מציצים למקורות אסורים, שחיטטתם וקראתם בתועבות שאתם מגנים ומוקיעים – זו הצביעות בהתגלמותה.

חלקם מהמקללים אף התגלו כמומחים לטכנולוגיית סמארטפונים ואינטרנט. הם שתלו על הקיר שלי "חומרי תועבה" עד שהפייסבוק העיף אותי מהסיבה "שמדובר בחומר אסור". אז תגידו לי, קפדנים שכמוכם, לפרוץ לדואר שלי ולשתול דברי תועבה על הקיר – זו לא פגיעה בתורה או בחברה?

השקר שמביט אליכם חזרה מהמראה

...אתם, אלה שקראתם לי שקרנית, שדרשתם שאתנצל על שקר (שעדיין לא ברור אם הוא שקר), אתם שמתחזים לאנשים אחרים – תביטו על עצמכם: השקר הגדול מביט בכם ישר מהמראה. אתם השקר הגדול שעל הקיר.

גם לדוסים היא הגיבה כך: "דוסים............אולי שיהיו לך הביצים לחשוף את זהותך???? שידעו כולם שאתה משתמש בפייסבוק, למרות שאסור לך כי אתה דוס......על פי האמונה שלכם...להסתובב כאן באתרים, זה חטא, זה להחשף לתועבה... אז מה אתה עושה כאן, צבוע..בטח לא רק משמיץ אותי....", כמובן שמיד יצרו איתה קשר במגוון דרכים אבל דבר לא השתנה.

בינתיים אנו גאים לספר לכתבת הנכבדה את הסוד הגלוי לכולם: לחרדים יש אינטרנט, רכבים, מקררים, ואף טכנלוגיות חדישות יותר עם זאת ככל הנראה להאשמות בפריצה אין כל בסיס למעט שליחת הודעות מחאה לגיטימיות באמצעות מערכת ההודעות של הרשת החברתית.

כל ההאשמות בכפיית השתיקה הוכחו על ידי המשטרה כחסרות בסיס, לתלונות המובטחות כולנו מחכים בכליון עיניים, כולל המגזר החרדי שישמח על הוצאת מעט הסוטים מקרבו באמצעות רשויות החוק שאת אוזלת ידם כולנו רואים ברחובות מדי יום.

באותו יום עלה סטטוס מסתורי ומבטיח:

מחר... גלי צה"ל בוקר טוב ישראל...תוצאות חשיפת אונס הילדה בת החמש במודיעין עלית...ופרשת ההסתרה... היה או לא היה... משהו ענק קרה...ומגיע אפילו מעבר לים...

אז כפי שוודאי ניחשתם למחרת לא קיבלנו כלום, למעט הסטטוס החדש

המפקחת שטענה כי היא עצמה פגשה וטיפלה בילדה בת ה5 מהעיר מודיעין עילית, מיד לאחר שנאנסה לכאורה, והעבירה אותה לידי אמא, מתחמקת עדיין מלהגיע לחקירה במשטרה.
החוקרים אומנם טרם קבעו אם היה אונס או לא היה. אבל הבוקר נחשוף שבנתיים התקבלו אצלם עדויות על מקרי פגיעה מינית אחרים, בילדים וילדות שהתרחשו במודיעין עלית, ובשכנתה ביתר עילית.
מקרים שהוסתרו על פי הוראת רבנים מקומיים. גורם בכיר מפרנסי העיר מודיעין עלית, אמר לגלי צה"ל כי פרשת אונס הילדה, שהסעירה את העולם החרדי, פתחה דלתות לארועים חמורים אחרים שהוסתרו. "אנשים קיבלו אומץ לפתוח את הפה לגשת למשטרה ולדבר" אמר והוסיף:"גם אם יתברר לבסוף שהמפקחת על הגנים, אכן בדתה את סיפור אונס הילדה, העובדה שמקרים אחרים שהוסתרו נחשפים, מלמדת על תופעת ההסתרה, שחייבים למגר."
הוא הוסיף ואמר שווקא הרב קסלר רב העיר, תומך בתלונות למשטרה, ומתנגד לתופעת ההסתרה, אך רבנים בשכונות, הם המפעילים לחץ על משפחות הנפגעים, ודורשים לשמור על שתיקה, והסתרה.
פרסום הפרשה הביא לפניות של צעירים וצעירות, מערים חרדיות בכל רחבי הארץ, שעברו תקיפות מיניות בשכונתם, ואולצו לשתוק. היום הם מבקשים לדבר ולהתלונן. ולו רק כדי להציל ילדים אחרים שעלולים להפגע מתופעת הפדופליה במגזר החרדי.ההמשך? בהמשך

 

אז אמנם ביתר עילית לא שכנה של מודיעין עילית, ואמנם המשטרה איתרה די בקלות את המפקחת והוציאה בתוך יום את ההצהרה שהסיפור כולו לא אירע מעולם, אבל הכתבת עדיין לא מסוגלת לעצור ולהנפיק התנצלות בפני המגזר שהושמץ על רבניו  בגסות במשך כמעט שבועיים, במקום זה היא מאשימה את רבני השכונות ומבטיחה לנו מקרים אחרים והמשך מפתיע.

המלצת דוסים: לא להמתין בנשימה עצורה.

 

פרויקט דוסים הגיש תלונה חמורה למועצת העיתונות כנגד הכתבת הדס שטייף בגין חריגה חמורה מכללי האתיקה העיתונאית ובעיקרם:

  1. התבססות על הודעות ווטסאפ ושמועות בשם "מפקחת בגנים" בלא לדבר איתה ישירות, וללא לאמתם עם נתונים או מקורות נוספים.
  2. במספר הזדמנויות סיפרה הדס את הסיפור ללא הסתייגות הנדרשת במקרה של סיפור שלא הוכח מעבר לכל ספק סביר. ובפרט כאשר נסיונותיה ליצור קשר עם המפקחת (במידה ואכן היו) לא צלחו. היה עליה לספר את הדברים בזהירות הנדרשת.
  3. הציגה כעובדות נתונים שהתבררו כשמועות בלבד (כגון טענתה כי המשטרה הגיעה לביה"ח בו טופלה הילדה וכי זהות הילדה ידועה למשטרה).
  4. האשימה רבנים בהשתקה, ללא ציון מקרים עובדתיים ובלא להביא את תגובת הרבנים אותם היא מאשימה, או לפחות לציין כי סרבו להגיב (במקרה ואכן פנתה אליהם)
  5. הדגישה לכל אורך התקופה את תופעת ההשתקה במגזר החרדי בכלל ובמודיעין עלית בפרט, למרות שגם לדברי מנהלת אגף הרווחה במודיעין עלית וגם לדברי משטרת ישראל אין ביסוס עובדתי לדברים אלו.
  6. האשימה את האחראי על גני הילדים ב"שקר במצח נחושה" למרות שדבריו התבררו כאמת שנאמרה ביושר ובניקיון כפיים.
  7. האשמה עדתית ומגזרית של המגזר החרדי, מבלי להביא השוואת נתונים כלשהיא מול המגזר הכללי.
  8. התנהלות בלתי מקצועית בעמוד הפייסבוק על גבול השערוריתית.
  9. אי פירסום התנצלות ראויה כמקובל לאחר שהתברר כי המקרה לא אירע בפועל וכי הציגה נתונים לא נכונים.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים