חדשות

הדס שטייף - העיתונאית שלא צריכה עובדות

הדס שטייף מספרת לנו על קהילה שלמה שמשתיקה תקיפה מינית מזעזעת בהוראת הרבנים * בדיעבד היא מגלה כי מדובר כהמצאה חסרת בסיס ולא בעבודה עיתונאית מוקפדת * הפעם המגזר החרדי כולו ישלם את מחיר רדיפת הכותרות של העיתונאית ששכחה את כללי האתיקה * כי מי צריך עובדות כשיש סיפור טוב

יש הבדל ענק בין עבודה עיתונאית לבין רכילות ווטסאפ, נתחיל בזה שבמקרה הראשון צריך להתעסק עם עובדות, כן עובדות של ממש ולא שמועות מכלי שני שלישי או רביעי, רצוי כאלה שגם אומתו והוצלבו בין מספר מקורות שונים שאימתו את העובדות.

הדס שטייף, חצתה בגסות את הקו הממש לא עדין הזה, ועל הדרך פגעה בכל תושבי מודיעין עילית ובכלל המגזר החרדי, כאשר הציגה אותם כמגוננים על תוקפים ואנסים, בעוד עכשיו היא מספרת בקול חלוש כי עד כה לא נמצאו עובדות או ראיות למקרה כזה, שמסתבר כשמועה חסרת ביסוס או המצאה הזויה במקרה הטוב יותר.

למרות תפקידה העיתונאי היא לא טרחה לאמת כי המקרה אכן אירע, או למצוא נתונים על אחוזי אי הדיווח למשטרה על פשעי מין במגזר החרדי, כל מה שקיבלנו זה ערמת שמועות חסרות אימות, כנראה שבווטסאפ זה נשמע הרבה יותר טוב.

אז למרות שיתכן בהחלט כי הרבנים מסתירים או מגוננים או אפילו אוכלים מצות עם דם ילדים נוצרים, עבודה עיתונאית זו לא, והבמה שנותנים לה כלי התקשורת הם פשיטת רגל מקצועית שממחישה את מצב העיתונאות בישראל הרבה יותר מעשרה תחקירים של רביב דרוקר.

למרבית הצער זה לא המקרה הראשון של הכתבת שמספרת סיפורים בצורה מרתקת אך ככל הנראה איבדה קשר עם האתיקה העיתונאית, כך לדוגמה כבר בשנת 2009 הגיש נגדה היועץ המשפטי של המשטרה תלונה על פעילות חסרת אתיקה כנגד משטרת ישראל, ולמרות אהבתה ליצור כותרות רועשות היא לא טורחת לעמתם בעובדות אלא בהעלאת האשמות מעורפלות בד"כ בלי לספק נתונים שאפשר לאמת או להפריך כפי שעשתה בנובמבר החולף עת זכתה לביקורת נוקבת בעקבות סטטוס פופלארי שהעלתה ובו הזהירה "איש תקשורת בכיר" כי היא עוקבת אחריו בחשד למעשים מגונים מבלי לטרוח לספק עובדות או להגיש כתבה עיתונאית ראויה, מעשה שגרר ביקורות נוקבות.

ונדגיש שוב, המעשים המתוארים הינם חמורים ויש קונצנזוס על חומרתם, הביקורת היא על שימוש בכוחה העיתונאי בשביל להעלות נושאים על סדר היום הציבורי מבלי לעמוד בקרטריונים עיתונאיים מינמליים, כמתן עובדות ונתונים שאפשר לבודקם בצורה שקופה.

במקרה זה הנזק למגזר החרדי היה חמור ומוחשי עד כדי כאב, כאשר במשך כשלושה ימים עוסקים כל כלי התקשורת ב"קשר השתיקה" של הציבור החרדי ובשאלה עד כמה נפוצים פשעי המין במגזר החרדי, עשרות כתבות, מאות סטטוסים ואלפי תגובות שונאות ואלימות כנגד כלל המגזר החרדי ורבניו, וכל זה בלי לספק נתון אחד!

לדוגמה מקבץ קטן משלל התגובות שהתפרסמו בדף הרשמי של הדס שטייף.

Yaron Grisaru צריך לישרוף את האנס ואת הרבנים ( חבורת הזבל ) אוכלי חינם רקובים נשמות אבודות ומיותרות בעולם בימיוחד במדינת ישראל!!

Ofek Golan תת חברה החיה בצמידות לפוסקים עלובים, אלה שונאים ומקללים חילונים......
אלה מעודדים חיות אדם כנגד השלטון- והמדינה, כולם חד הם!
הגיע הזמן להתחיל להבין כי יש לנו עסק עם טרור דמוגרפי טרויאני.
אלה שולטים במדינה, כמו שלא ניתן להוציא את הבד"צ שטן מכל מוצר, נראה לכם שאפשר לנתק את המדינה מהכפייה הדתית?
מהטירוף של חבד, שפושה בכל העולם, ועד למסיונרים החרדיים המשליטים טרור באוניברסיטאות.
בואאו לירושלים והסתובבו בכל ערי הגיטו, ותראו איך הם מתרבים שם, ומשם מתכננים את ההשתלטות על כל המדינה.
תדע כל אם ציונית מה שלא תדע כלבה חרדית שתדע מוסלמית?

Ofek Golan העדר לוט בערפל, הרעבנים צמודים לזונדות של העסקנים.
אנו משלמים להם, להמשיך לקלל אותנו.
בושה לציונות הדתית, שמלקקת את ה*** לתת חברה זו.

Reut Gabay חולי נפש. מתביישת לחיות במדינה עם אנשים טיפשים כמוכם. כולכם. תת רמה. בורות. נאצה/נעצה זה מה שמעניין אתכם? חרדים יקרים, תתרבו כמה שתרצו לא תצליחו בחיים במה שאתם מנסים לעשות. גם אם אתם קומץ. רק חולי נפש כמוכם ישתיקו סיפור שכזה. ואת הדין שלכם תתנו למעלה. וכן כן ברוך שעשני אישה, על אפכם וחמתכם!
הדס יקרה, מאחורייך לאורך כל הדרך.

תגובתה של הדס שטייף:
דוסים............אולי שיהיו לך הביצים לחשוף את זהותך???? שידעו כולם שאתה משתמש בפייסבוק, למרות שאסור לך כי אתה דוס......על פי האמונה שלכם...להסתובב כאן באתרים, זה חטא, זה להחשף לתועבה... אז מה אתה עושה כאן, צבוע..בטח לא רק משמיץ אותי....

נ.ב בית"ר עילית זה ממש לא מודיעין עילית, אפילו שכולם דוסים ונראים ממש דומה.

 
הדס שטייף לא אוהבת ביקורת (הטעות במקור)
מם גולשים

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים