טורים

חרדים בשירות המדינה

בואו נדמיין את החרדים מגויסים בכפיה או מתגייסים בהמוניהם * איך יראה הצבא? איך זה ישפיע על המערכת הצבאית? עד היכן תגיע השפעתם? * 'תרחיש אימים' למפגין החילוני

ממילא העולם החילוני כמעט ונכחד.

מה נכחד?! נכחד.

אל דאגה, לא עכשיו, יותר מאוחר... בעוד 2-3 דורות.

מי שלא מסכים איתי, שיעשה חישוב פשוט: לבית חרדי בממוצע נולדים 5.4 ילדים (על פי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), וגיל הנישואים הממוצע 18-19. אצל חילוניים ממוצע הילודה 0.8, וגיל החתונה 32.

 

בואו נדמיין לרגע את החרדים בצבא - רוב הסיכויים שבהתחלה זה יהיה בכח. כלא 4 וכלא 6 יתמלאו, וכנראה יפתחו עוד כלא - מרכז אוהלים בדרום.

מה הוא כלא? כלא זה מקום סגור שבו מידי פעם עושים עבודות, ניקיונות ומסדרים, וכל שאר הזמן - פנוי. מה קורה שמישהו מפריע/מתפרע בכלא? שולחים אותו לבידוד.

נקודת היסוד היא שהאסירים ימותו משעמום, ולכן לא יחזרו לכלא, ויפחדו ללכת לכלא - כי זה משעמם.

 

בתכל'ס, במחשבה קצת שונה, אם נמחק את המילה שיעמום... מה יש בכלא?

קצת עבודות, ניקיונות, אוכל, שינה... יש ספרי תורה... בדיוק מה שבחור ישיבה צריך.

 

בקיצור, המושג כלא הופך בקלות לישיבה...

דמיינו לכם פוניבז' 4, סלבודקה 6... מלבד ערי הלויים שיווצרו כאן. כל חילוני שיפול בתוך ישיבת פוניבז' 4, חוזר הביתה עם כיפה ופיאות.

הבן שלך הולך לצבא, מתחצף לרס"ר, או שאשתו של הרס"ר בדיוק הרגיזה אותו על הבוקר, והבן שלך חוטף 10 ימי מחבוש. אחרי שבת במחבוש (היינו ישיבת פוניבז' 4), הבן שלך חוזר עם פיאות וכיפה... ילד טוב ירושלים.

 

סיטואציה אחרת: נדמיין שהצבא משתלט על החרדים, ובסופו של דבר החרדים משרתים כמו טאטל'ה. לאט לאט, יהיו קורסי קצינים, מ"כים ועוד, והם ימשיכו לתפקידים פיקודיים.

הבן שלך מתגייס, פתאום יש לו מ"פ חרדי - 7 דקות מטכ"ליות להספיק נטילת ידים וברכות השחר, מסדר בוקר, עטיפת טלית-גדול ותפילין. המפקד עובר בין החיילים, ובודק שיש שבע כריכות על היד בדיוק. תפילת שחרית מתחילה...

אחרי טירונות 0.0001 (היינו שבוע טירונות) הילד שלך יהיה הרב של הבית. תתחיל לראות אותו עושה קידוש, הבדלה, זמירות שבת, מניח כל בוקר תפילין, ואולי יחזיר בתשובה את אבא ואמא. ואחרי כל זה - הוא בעצמו ילך לישיבה.

טירונות 5,7 אין על מה לדבר... במהלך מסע מזמרים פסוקי תהילים. מסדר מימיה עם ברכות ("ברוך אתה ה' .. שהכל נהיה בדברו", "בורא נפשות רבות"). שעת ת"ש תהפוך לשעת דף גמרא יומי.

בלי שום קשר, אתם מדמיינים צבא חרדי - מה קורה בשבת? אין מדי א', חולצות לבנות, נשק בנשקיה (מוקצה), לחלק מהחיילים במקום כומתה על הראש יהיה שטריימל, אין כמו שבת בישיבה... המממ.. צבא. בעצם, קעמפ ישיבתי...

 

מי אמר שחרדים לא רוצים להתגייס...

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים