טורים

"לפיד הזכיר לנו שתכליתו היא לשנוא חרדים"

בהודעת אסמס אומללה מטעם מפלגת יש עתיד, 12 שעות לפני פתיחת הקלפיות, נכתב: "נתניהו והרצוג ישלמו לחרדים". ואז נזכרנו למה יאיר לפיד הגיע לפוליטיקה

יאיר לפיד הגיע אל הישורת האחרונה בלי נשימה. אחרי הסכומים הרבים שהושקעו בקמפיין שלו, נופצה התעמולה השקרית, פרט אחרי פרט, עובדה אחרי עובדה. בעיתון "דה מרקר", שעקב במשך כל הקדנציה אחרי האיש שמספר לכם שהוא מבער שחיתויות תוך כדי ששה ניסיונות למנות את מקורבו המורשע בשחיתות אורי שני לתפקידים ממשלתיים שונים, פרקו היטב אחת לאחת את כל טענותיו והוכיחו: יאיר לפיד מוכר לכם בלופים. 

אתם, מתברר, לא ממש קונים את זה. אני נאלצת להניח זאת - כי אי אפשר להסביר אחרת את העובדה שממש רגע לפני שהקלפיות נפתחות, שלחו אמש מ"יש עתיד" הודעות סמס נואשות, שחושפות את מטרתו האמיתית של לפיד: הפצת שנאה.

עכשיו, כשכלו כל הקיצין, מזהירה ההודעה כי "נתניהו והרצוג ישלמו לחרדים", וכי "יש עתיד גדולה תדאג שהכסף ילך למעמד הביניים". "הכה ביהודים והצל את המדינה". סליחה, בחרדים. לא דאגה לכם, לא התעניינות בגורלכם. 

כל מה שיאיר לפיד רוצה זה להעיר אצלכם גנים פרימיטיביים. הוא רוצה שתשנאו בלי בסיס ובלי תכלית, הוא רוצה להעיר את היצר הפבלובי אצלכם, כדי שתצביעו בלי לעצור ולחשוב באמת על המשך המשפט, על הטענה שלו שהוא "ידאג למעמד הביניים". 

זה לא כאילו הוא זה שישב במשרד האוצר בקדנציה האחרונה, וניסה להעביר, נגד עצת כל הכלכלנים, תוכניות שנועדו לכשלון מראש – תוך שהוא מעצים את מצבו הקשה של מעמד הביניים בשל הקפאת הבניה, ובשל העובדה שבעצם, לא נוצרה תוכנית חלופית שאכן תעזור לבעיה הבוערת ביותר של כולנו: הדיור. 

כאילו לא הייתה זו מפלגתו שתחתיו נעשו הכיתות של ילדיכם צפופות יותר. יאיר אמר "החרדים", והרציונל שלכם יעבור לדום. יאיר אמר "החרדים", ואתם, במוח אפוף אדי-שנאה, תרוצו לקלפי כדי לתמוך במשיח יאיר, זה שיציל אתכם מהצרה האמיתית של המדינה: הבעיה היהודית, סליחה, החרדית. 

כי לפיד מניח שאם נאמרה מילת הקסם "חרדים", אתם תשכחו הכל. ברגע האמת, כשכבר אין לו ממה לחשוש מחשיפת פרצופו, הוא מזכיר לכם, לכולנו: אני כאן בשביל לשנוא חרדים, זו תכליתי וזו מהותי. ואז הוא מבקש, בסיום, "הצביעו לפי הערכים שלכם". אם הערך היחיד שנותר לכם הוא שנאה חולנית חסרת תכלית, לכו על זה. הצביעו לפיד.

ציפי ירום, חרדית אם ל-3. הנדסאית תוכנה, עיתונאית, מתמחה במידענות. פעילה בפרויקט 'דוסים'

הטור התפרסם באתר nrg

 

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים