חדשות

גלי צהל מדללים מהשטח

מתראיין בגלי צהל מציע לדלל את החרדים המסריחים מקניידלעך ואוכל כשר * מגישות התוכנית נועה צינמן ותמר עמית יוסף מצחקקות בהבנה * גם דוברות גלצ מצטדקים 'מדובר בתוכנית הומור וסאטירה'

במהלך שידורי יום העצמאות שודרה אמש התוכנית "לא רוצים לישון עצמאות" בהגשת נועה צינמן ותמר עמית יוסף אשר שוחחו על נושא הצמחונות וצער בעלי חיים, כאשר אחד האורחים הציע "בא נדלל את האוכלוסייה, זה יהיה נהדר", והבהיר הוא כי היה שמח לדלל את האוכלוסייה החרדית.

זה בדיוק הפרדוקס כי אנשים שהכי הייתי רוצה לדלל את האוכלוסייה שלהם הם החרדים, אבל בטח יש להם את הטעם הכי מגעיל, זה בטח נורא דלוח.

אורח נוסף שהצטרף הבהיר גם מדוע, והמגישה אף הבהירה "הקניידלעך אשמים"!

כי זה כשר, בגלל הקניידלעך, כשר זה הכי מגעיל, מסעדות כשרות אילו מסעדות דוחות

 וכל חברי הפאנל צחקקו יחדיו בעליצות.

רק אחרי מספר דקות מצאה לנכון המגישה להבהיר בחצי התנצלות "בשם מערכת עצמאיות בלילה, כאילו זה שאמרנו מקודם על לאכול חרדים, לא התכוונו באמת,

א. לא כשר.

ב. לא פרקטי.

ג. באמת הכל הכל בהומור".

סערה ציבורית חוצת מגזרים

למערכת 'דוסים' הגיעו פניות מזועזעות מחרדים אשר האזינו לתוכנית, ומצאו את עצמם המומים אל מול ההסתה החמורה שנאמרה במסווה הומוריסטי מיתמם, כך לדוגמה כתב לנו חיים, מאזין חרדי ששמע את התוכנית, "בתור אדם המשתיך לציבור החרדי הזדעזתי ונפגעתי עד עמקי נשמתי הדברים הזכירו לי תקופות אפלות ביותר בהיסטוריה, לא יכולתי להרדם בלילה מעצמת הזעזוע, הרגשתי מושפל כפי שלא הרגשתי מימי, האם אני זבל אנושי? האם אין גבול לשנאה?"

גולשים רבים החליפו את תמונת הפרופיל לתמונת קניידלאך, והעלו סטטוסי מחאה כנגד השדרניות וכנגד תחנת גלי צה"ל, כך לדוגמה כתב אושיית הרשת יחיאל רדוצקי "אני, יחיאל רדוצקי, מסריח, אוכל קניידלאך. ותודה לגלי צה"ל שהזכירו לי את זה.", כאשר גולשים רבים המשיכו בעקבותיו במסרי מחאה דומים, המציפים בשעות האחרונות את עמוד הפייסבוק של התחנה.

לא יתכן לעבור על כך לסדר היום

בעקבות הדברים החמורים וחוסר ההתייחסות של תחנת גלי צה"ל, פרויקט 'דוסים' הגיש קבילה משמעתית כנגד השדרניות, וכן תלונה רשמית לממונה על גלי צה"ל ולמפקד התחנה, "לא יתכן שדברים כה חמורים לא ישפטו בחומרה המרבית" מציינים פעילי הפרויקט, ומזכירים את המקרה שבו הדיח השר דיכטר קצין משטרה שהזכיר בהודעת ביפר סתמית "ערבושים".

צה"ל כבר הוכיח את אוזלת ידו בטיפול בסגן אלוף נורית לאמעי אשר הצהירה כי היא רוצה שהחרדים ימותו, ולא יתכן כי שוב ושוב ימשך הזלזול ואוזלת היד בטיפול בחיילים וקצינים מסיתים כנגד פקודיהם החרדים.

תגובת גל"צ כפי שנמסרה לכיכר השבת: 

"הדברים שנאמרו בתוכנית לא נאמרו על דעת גלי צהל ולא היו במקומם. מיד לאחר שנאמרו הדברים, שדרנית גלצ הבהירה כי מדובר בתוכנית הומור וסאטירה וכי לא הייתה כל כוונה לפגוע בציבור החרדי.  אנחנו מתנצלים בפני מי שמצא עצמו נפגע".

עיבוד מחשב: חיות שפריי
עיבוד מחשב: יוסי חיים
מחאת גולשים המתפשטת ברשת
עיבוד מחשב: יוסי חיים
מם שרץ ברשת
גולשים מחליפים לתמונת קניידלאך

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים