חדשות

אביגדור רבינוביץ במכתב פומבי לשר האוצר: "לימוד תורה הוא ערך עליון"

שר האוצר יאיר לפיד, אשר מנהיג מדיניות אנטי-חרדית מוצהרת מעל כל במה אפשרית, פרסם הבוקר פוסט מפרגן על דף הפייסבוק "עבודות לחרדים" של אביגדור רבינוביץ. גולשים רבים ציפו לתגובתו של רבינוביץ, וזו לא איחרה לבוא: "אני רוצה להזכיר לך שעל פי הגישה היהודית, לימוד תורה הוא ערך עליון; כל אחד יודע שהציבור לא מממן את החרדים". המכתב המלא בפנים

שר האוצר יאיר לפיד, אשר מנהיג מדיניות אנטי-חרדית מוצהרת מעל כל במה אפשרית מאז שהחליט לעזוב את כס מגיש תכניות טלוויזיה לטובת ניהול המדינה, פרסם הבוקר בדף הפייסבוק שלו על אודות שני אתרים העוסקים בנושא חשוב במיוחד. האתר השני שהזכיר, הוא דף הפייסבוק של אביגדור רבינוביץ - עבודות לחרדים.

"משהו מתחיל לזוז", כתב לפיד בלזות שפתיים. "רבבות צעירים חרדים מבינים שהשילוב בין תורה ועבודה, שהיה לחם חוקה של היהדות משך אלפי שנים, הוא המפתח לעתיד טוב יותר עבורם ועבור ילדיהם. היום הם גם יודעים, ששאר הציבור פשוט לא יכול להמשיך להחזיק אותם על חשבונו". 

עוד הוסיף לפיד: "שילוב החרדים בשוק העבודה יבטיח כלכלה חזקה יותר, וחברה צודקת יותר. אבל אסור לנו לחשוב שכל האחריות מונחת על כתפיהם. גם הציבור החילוני והדתי, ובמיוחד בעלי העסקים והמנהלים, חייבים לתת הזדמנות שווה לחרדים. לא רק כי זה המעשה הנכון. אני מבטיח להם שאם הם יעשו זאת, הם ירוויחו עובדים חרוצים, ערכיים, שיעשו הכל כדי להוכיח את עצמם".

הפוסט של לפיד זכה לאלפי חשיפות, מאות לייקים ועשרות שיתופים. חרדים רבים שיצאו לשוק העבודה הביעו הזדהות עם גיבור הרשת החברתית בנושא תעסוקת חרדים, אביגדור רבינוביץ, וחיכו לתגובתו הרשמית. כיצד יגיב רבינוביץ לדבריו הבטלים של מי שהכריז מלחמה על קודשי ישראל?

התגובה לא איחרה לבוא. "למר יאיר לפיד שלום", פתח רבינוביץ את מכתבו במתק שפתיים. "אני רוצה להזכיר כי על פי גישת היהדות החרדית לדורותיה, ערך לימוד התורה הוא ערך עליון ויחיד שאנחנו מאמינים בו, גדלים עליו ונגדל את ילדנו עליו. אנחנו מאמינים שבזכות לימוד התורה מגיע השפע וההצלחה לעם ישראל ללא הבדל בין חילוני לחרדי, כאשר לימוד התורה - ורק הוא - מהווה מפתח לעתיד טוב עבורנו, עבור ילדנו ועבור עם ישראל".

באשר לטענות האוויליות של שר האוצר, ציין רבינוביץ כי "כל אחד יודע ש'הציבור' לא מימן את הציבור החרדי ולא יממן אותו בעתיד". 

מנהל "עבודות לחרדים" הוסיף בתגובתו כי הוא מסכים עם שר האוצר לגבי המעסיקים שצריכים לתת הזדמנות שווה גם לחרדים. "אני אמשיך לעשות הכל בכדי שחרדים המעוניינים לעבוד ולא מקבלים עזרה יקבלו את הסיוע דרך עבודות לחרדים", סיכם רבינוביץ.

יאיר טיילור מפרויקט 'דוסים' אמר בתגובה: "אנו מבקשים להזכיר כי העיכוב והפגיעה בשילוב חרדים בתעסוקה נעשה דווקא בידי גורמים מקרב הממשלה הנוכחית, אשר התנגדו לקביעת אפליה מתקנת לעובדים חרדים במשרות הממשלתיות ו\או הסיתו כנגד הציבור החרדי ותרמו תרומה מכרעת לסירובם של מעסיקים להעסיק עובדים חרדים. אמש התפרסם סקר עגום, לפיו 37% מן המעסיקים אמרו כי לא יעסיקו עובדים חרדים".

המחלקה המשפטית של 'דוסים' תמשיך לעמוד לימין מועסקים אשר הופלו על רקע חרדיותם, ותטמיע את ערכי השוויון במדינת ישראל.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים