חדשות

אתר וואלה: אין עמותות חסד חילוניות

במקום להעריך ולהעניק את הקרדיט לחברה החרדית שמקיזה מדמה וכספה לעמותות רווחה למען המדינה כולה, בוחרת העיתונאית דנה וילר-פולק בכתבה רוויית ארסיות לתקוף את הפירורים המגיעים לעמותות אלו * פירורים שעושים את דרכם בכלל האוכלוסיה בארץ, אבל אל תבלבלו אותה עם עובדות

לאחר שבעבר קראו בדף הפייסבוק של אתר וואלה לרצוח חרדים, והתלונה שהוגשה בעקבות כך למשטרת ישראל, כותבת היום העיתונאית דנה וילר פולק באתר "וואלה" כי 70% מכספי הרווחה מופנות לחדים. בהמשך מגוללת הכותבת מיני מספרים, כאשר המכנה המשותף לכולם הוא הצמדת שם של גוף חרדי לסכומים. כך למשל היא מציינת כי השיאנית היא בעלז שמקבלת לא פחות מ778 אלף ש"ח (וכן פחות מה40,000,000 שהוקצו ל"הבימה" במקום למקלט לנשים מוכות, אבל בינינו, מי סופר?), אחריה ויז'ניץ ועוד. ורק כדי שזה ישמע מספיק פיקנטי טורחת הגברת הנכבזה להקליד עוד שתי מילים בתחילת הכותרת : "שוויון בנטל?" גם באלו נדוש בהרחבה.

מה שהכתבת "שכחה" לספר לנו כמובן, הוא מי קהל היעד של העמותות הללו. האם הם מסייעים רק לחרדים? בואו נבדוק. מכירים את הרב אלימלך פירר?  הוא חתן פרס ישראל, בעל תואר ד"ר לשם כבוד (יותר מאחד) ובעל עמותת "עזרה למרפא" שמסייעת בתחומים רפואיים רבים לכל מי שנזקק. למשל לראש המוסד, מאיר דגן (מישהו ראה לאחרונה כיפה על הראש שלו?) ובכן, האיש הזה נמנה, איך לא, על חסידות בעלז. אותה חסידות בעלז שהגברת וילר-פולק מקוננת על הכספים שהיא מקבלת. ורק למען הספר ספק, לא צריך להיות ידוען כדי לקבל את מלוא הייעוץ הרפואי היקר (בחינם, אלא מה?) ליהנות מבתי השיקום המפוארים, ולעיתים אף לטוס לניתוח דחוף בחו"ל. כל על חשבון משלם התרומות החרדי.

 

העמותות החרדיות, אגב, חוסכות לקופת מדינה מידי שנה בשנה מליארדי שקלים, ברווחה, במיטות לבתי חולים. אינפורמציה חשובה ורללוונטית שלא עשתה את דרכה לשולחנה של התחקירנית מיס דנה. מי מתייחס לזוטות?

 

ובכן, הגברת דנה וילר-פולק, האם את מעוניינת, שלא תזדקקי חלילה, להיענות בשלילה כאשר תפני לעמותה חרדית? מזלך שבראש העמותה עומדים אנשים חרדים שלא יחפשו בציציותייך ולא יחפשו בגוגל את הכתבה שלך כתנאי לקבלת סיוע. הם יהודים ומתוך חובתם האנושית הם יסייעו. בדבר אחד את צודקת: אכן, 70% מהעמותות המיועדות לכלל הציבור מוקמות, מופעלות וממומנות על ידי החרדים. אין שוויון בנטל!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים