אלימות

רץ ברשת: כואב לי כי הגזענות חזרה אלינו כמו בומרנג

בסטטוס שהופץ לאחרונה ברשתות החברתיות מתנצלת הגולשת על חלקה בגזענות האנטי חרדית * התפקחה בעקבות חזרתו בתשובה של אחיה אשר מואשם בפרזיטיות למרות שהוא עובד למחייתו ואף נלחם בלבנון * מתריעה: הגזענות חוזרת אלינו כמו בומרנג

בפוסט מצמרר שפירסמה Moran Lahav בפייסבוק היא מספרת כיצד הגזענות שבה - כהודאתה גם היא נטלה חלק, חזרה למשפחתה כבומרנג, כאשר אחיה סופג עלבונות וקללות בשל היותו חרדי, זאת ללא הבחנה בכך שהוא עובד לפרנסתו ואף נלחם בלבנון במסגרת שירותו הצבאי.
 

כואב לי.

אבל לא כי אחי הגדול חזר בתשובה. לא כי הוא דוס, חב"דניק, שחור.

התהליך הזה שהוא עובר החל לפני 6 שנים בערך, החל מימי הכיפה הסרוגה על הראש בתוספת זיפים חמודים ועד לזקן שהוא מגדל היום פרא, והתהליך הזה עוד נמשך ומתפתח בכל יום עוד קצת, מתעצם. יש אומרים "מתחזק".

הוא ומי שלימים הפכה לרעייתו שהיו חילוניים גמורים החלו את המסע הזה פחות או יותר ביחד, כל אחד מסיבותיו. ההתמודדות של המשפחה עם זה גם היא בבחינת מסע שלא תם. לא ראינו את זה בא. ב-36 שנותיו הספיק אחי בין היתר לשרת שירות של 3 וחצי שנים בצה"ל כלוחם בפלחה"ן צנחנים, בילה את שנות ה"אקשן" הגדול ביותר שידע דרום לבנון במוצבים כמו ריחן, סוג'וד וחבריהם. זמן מה לאחר השחרור השתלב בענף ההיי-טק בו הוא עובד עד היום.

כיום מידי בוקר הוא מתעורר כשהשמש עוד נוחרת כדי להניח תפילין, לבקר בבית הכנסת, ועוד שלל מנהגים שאיני מבינה בהם הרבה. לאחר מכן ממשיך לעבודה, בדרך שם את הילדים בגן (כי אשתו יוצאת מוקדם למשרד), בערב חוזר, משכיב את הילדים ונוסע ללמוד את מה שלומדים אצל הדוסים. תורה? תלמוד? תניא? וואטאבר. שב מאוחר בלילה, בקושי ישן כמה שעות וחוזר חלילה. בימים של סליחות הבנאדם זומבי מהלך. לא קל להיות דוס. אז מה? זו הבחירה שלו. לא על זה כואב לי.

כואב לי, כי בשבועיים האחרונים ב-3 מקרים שונים, ניגשו אליו בצעקות זרים גמורים ברחוב ורשפו לעברו עלבונות, קללות והאשמות על היותו פרזיט, ואף המליצו לו לחפש עבודה. "יאיר לפיד הכניס לכם סוף סוף, עכשיו תראו מה זה". כאלה.

כואב לי כי הגזענות - שגם אני נטלתי בה חלק ממש עד לא מזמן - חזרה אלי כמו בומרנג ופגעה בי בסופו של דבר.

כי כאלה אנחנו - שבטיים ופרימיטיביים, וכשמכאיבים למישהו מהמשפחה שלנו, זה כואב לנו הרבה יותר.

מה שכן...למדתי מכל הנושא הזה שיעור חשוב, ומקווה שמי ששרד את קריאת הפוסט הזה, ילמד אף הוא.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים