חדשות

מדביקים לינץ לעדה החרדית

תמר רותם מציגה ראיון עם "בני העדה החרדית" המתגלים כמוכרת בגלידריה בכיכר ציון ונוער שולים נושר * האם זו אכן הטלת אות קלון על החינוך החרדי המטיף כביכול לגזענות או תעודת כבוד למוקיעים מקרבם נוער אלים ומשועמם

בהקשר לכתבתה של תמר רותם בעיתון הארץ גזענות ואלימות בעדה החרדית || שיחה עם הנערים שמצטערים שלא השתתפו בלינץ' בערבי אין ראוי יותר מלהביא את תגובתו של חגי אמנון-שניר שכתב כך:

כמה נקודות לגבי הלינץ' בכיכר ציון:

  • כמה היה כיף לתקשורת להזכיר שבין מבצעי הלינץ' יש כאלו שנשרו מהמיגזר החרדי.
  • עד כמה הכתבה בהארץ בערב שבת (http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1808270) מנסה בכותרתה להדגיש את זה "הלינץ' בירושלים חשף את הגזענות והאלימות שבעדה החרדית", "בניגוד לתדמית שמנסים לשווק העסקנים, נערים ונערות שנשרו מישיבות ומסמינרים לבנות אינם צעירים חסרי תעסוקה ובלתי מזיקים". הנעבך התל-אביבי שבוחר כותרות לכתבות כנראה אפילו לא טרח להבין שהמושג "העדה החרדית" לא קשור לכאן כלל. אבל, קריאה בכתבה של תמר רותם, שמבינה קצת יותר, מפנה אצבע מאשימה דווקא לבני-עקיבא ולמוכרת בגלידריה שהיא כנראה לא ממש חרדית... דווקא בכתבה, המגזר החרדי יוצא טוב יותר מאשר במציאות בהקשר הגזעני...
  • באיזה אופן מדהים, כל הארץ התגייסה לגינוי של הלינץ' הזה והתעלמה מהלינץ' שנעשה באותו סוף-שבוע בבחור חרדי בבית-שמש על-ידי חבורת רחוב שחיפשה לה במי להתעלל ורכבה על גל השנאה לחרדים.

 

ואכן עם כל הנכתב בנושא, ראוי להדגיש ולהזכיר כי מדובר בנוער שוליים שנפלט ממוסדות החינוך החרדים, וגם הבת "החרדית" שמואשמת בהשתתפות בפועל, נפלטה מכל מערכות החינוך החרדיות, בשל אי התאמתה אליהם, ככל הנראה בשל היותה מושפעת יתר על המידה מתרבות הרחוב החילוני, ונוער השוליים אליו היא חברה.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים