כתבנו לענייני חילונים

יש כאלה שעוד לא קלטו: כללי המשחק השתנו

בעיני מי 'כתבנו לענייני חילונים' הוא אקטיביסט לא חרדי * ו'דוסים' כולו הוא אתר חרדי ולא-חרדי בו זמנית * יואליש משי כסף נפגע ולא נשאר חייב

מר עידן יוסף מאתר ניוז 1, כתב סיקור חריף בגין הראי שהצבתי לתקשורת החילונית - במאמרי "תרבות הטיוח בתקשורת החילונית" - במדור הסאטירה הפופולארי של אתרנו "כתבנו לענייני חילונים", בין השאר הגדיר את עבודתי המקצועית והחשובה במילים הבאות:

האקטיביזם בו נוקט האתר החדש דוסים, מחטיא את מטרתו. מלבד היותו ילדותי הוא גם לא באמת חרדי.

 

שאר המאמר נוגע בהאשמות כנגד כלל הציבור החרדי ויש להן התייחסות רבה באתר, כך שאיני מוצא טעם להגיב אליו אישית. הסבריו הם מחזור קלאסי ומשעמם של בעלי הדעות הקדומות (ולא יותר גרוע מזה, כי אני מלמד זכות...), כך שאין טעם בכלל להתווכח ולהיכנס לפולמוס מעגלי חסר תוחלת.

אי אפשר להסביר לעיוור על צבעים, כמו מהו ההבדל בין כחול ללבן. רק נשאר לקוות, שיום יבוא ויעיז ללמוד תורה, וכך גם יבין יותר את החיים החרדים ועיניו תפקחנה.

 

למען הגולשים היקרים, חשבתי לנכון לכתוב כמה מילים, בכדי להסיר את פני הפוקר המיתמם, המשתקפים בכתבה.

 

נתחיל מהעובדה שנס גדול ומזל עצום יש לתקשורת החילונית, שבר הפלוגתא שלו כאן, הוא הציבור החרדי. הציבור הכי עדין, שליו, מכובד וסובלני בעולם.

מכל הקבוצות השנואות על התקשורת החילונית, בחרדים הכי משתלם - כלכלית - להתעלל, באמצעות ארגוני החרדופוביה. הכי קל ולגיטימי, כי הציבור החרדי מאופק, מכובד, מלא אמונה וחוזק פנימי, ומתוך אהבת ישראל - מבליג ולא הופך שולחנות. כמו - רק לשם דוגמה - שקורה עם המחאה החברתית.

 

יש לכם מזל עצום שרעיון הרצת הבאנר בצד האתר - לצטט את פשעי החילונים המתפרסמים בתקשורת החילונית נון סטופ - נשאר על הנייר. רק כי אנו אחיכם החרדים!

רעיון פשוט זה, לא היה צריך לחכות שאני אעלה אותו. דבר ידוע ומפורסם, שהתקשורת החרדית לא מדווחת על שום מעשה פלילי, מסיבה אידיאולוגית ברורה של שמירה על כבוד ועדינות הציבור, והשיח הציבורי.

דיווח על פשע מעודד באופן סמוי פשע, באמצעות הפיכתו כאופציה קיימת בראש כל מתוסכל. כפי שהוכח גם מפי מחקרי הקרימינולוגים, שהעבריינים מקבלים השראה מהתקשורת (ומסרטי אלימות). במילים אחרות: עדיף עשרים פשעים לא מדווחים ממאה מדווחים!

ובמיוחד עוד בנושא "המין", שמפני הצניעות והתרחקות מכל כיעור, בכלל לא מזכירים את התחום הנ"ל, שהפכתם אותו פשוט לעבודת אלילים בהמית - יומם ולילה לא ישבותו.

כל העיסוק עם ה'חילונים' של התקשורת החרדית היא כהיגררות לתגובה - מתונה ומכובדת (מדי, לטעמי) - על הסתה פראית. בזמני שלום, ה'חילונים' לא תופסים מקום.

 

עקרונות וערכים הם המצפן של העיתונות החרדית. עליכם להעריך זאת, שהרי היינו עושים מכם קציצות. היה הכי קל להתמודד עם ההסתה הקניבאלית שלכם, באמצעות פתיחת מכסה הג'ורה המבעבעת שאתם מייצרים מידי יום ביומו, בשביל לסתום לכם את הפה לעד ולעולמי עד. היה יום-יום חג. אבל, כפי שציינתי, יש לכם פשוט נס משמיים.

ובצו הרייטינג, בידי עיתונאים החושבים וקופצים לפוליטיקה, במסוה הצבוע של "זכות הציבור לדעת", מתירה לעצמה התקשורת החילונית לפגוע גם באנשים חפים מפשע - ששמם נכתם לתמיד, ולדרדר מוסרית ציבור שלם. לקרוע את העם במחיר חיסול עתיד דמוגרפי בריא, ביזוי מגעיל, וסחר מחפיר בנשים בתת-אנושיות.

וכרגיל, עוד באים - כמי שנחתו מפלנטה אחרת - להטיף לציבור המוסרי, הערכי, המשפחתי והמכובד ביותר, ולחפש אשמים - כרגיל אצל ה......

 

ובנוסף, גם מתעלמים כליל מחשבון הנפש שזה היה אמור לעורר. למה זה קורה לכם?

ואסביר במקומכם: כי התנתקתם והתערטלתם מכל אמונה המציבה ערך פנימי ומחייב. גידלתם דור של גידולי-מים חסרי זהות והגדרה עצמית. אנשים שלא יודעים מדוע הם חיים, במה הם יהודים, ומה הם עוד עושים דווקא בשכונה הכי קשה.

היותם יהודים הוא במקרה הטוב הצהרה חלולה נחמדה, בו זכאי כל מי שמשרת בצה"ל ושר את 'התקוה', או במקרה המצוי, מדובר בתסבוך חייו, בו הוא מנסה בכל דרך אפשרית להתכחש ולברוח הימנו, ומתנקם בשנאה משופדת לכל מה שמזכיר יהדות, ובמרכזם 'התלמודיסטים' - לומדי התורה. אם יש למדינה טיעון אמיתי לנוכחותנו באיזור נפיץ זה, היא התורה היהודית!  

 

במקום לעצור ולחשוב טיפ טיפה איך להתנצל, אתם עסוקים - בדו פרצופיות - להתגולל על כל בדל פשע חרדי, ולתבוע מייד "אחריות" ו"התנצלות", וכל ה"מומחים" (שבחייהם לא ראו אברך בגדול טבעי, ואת עשרת הדיברות לא מכירים) יבואו להטיף לנו פתרונות, שתמציתם - תהפכו לחילונים.... גם לך וגם לי לא יהיה.

עם כל ההסתייגות החד משמעית של כל חרדי מריסוסי גרפיטי, יריקות או צעקות - שאינם מגובים בידי "החרדים", הלוואי והלוואי שבזה יעסקו טורי הפלילים, המשטרה ודאגות אזרחי המדינה, המפחדים ללכת ברחובות בשעות הלילה.

 

נמשיך. היכן בבקשה כל החיובי? היכן כל התרומה האדירה של הציבור החרדי בין דפי העיתונות? האם יצורים חרדים נוכחים 'ונולדים' רק בשביל לספר בסנסציוניות מטורפת משהו שלילי? וחוץ מזה מדובר בעבמי"ם?

האם לא שמעתם על הרב אלימלך פירר? מדוע שלא תדווחו ותסקרו על פעילותו? וכי לא שמעתם על עוד אלפי ארגונים כאלה, הפועלים בכל התחומים לטובת כל עם ישראל? ואם מדווחים, תשמטו בהקפדה יתירה שמדובר בארגון חרדי (כמו שנעשה התרמת התרמת מח העצם של 'עזר מציון')?

אין לנו חיי תרבות, אלפי אנשי עסקים, מפעלים ומוסדות חינוך לתפארת? מה, לא ידעתם ולא שמעתם? וכאשר כן, שכחתם שמדובר בחרדי?

היכן שלוש מאות אלף החרדים שהפגינו נגד 'בג"צ עמנואל' ללא זריקת אבן אחת? או מאות האלפים שיצאו בבכי להלוויות מרן הרב ליפקוביץ והאדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל? ניסיתם להבין בכלל, מדוע רבבות חריפי מוח חשים ביטול והערכה מוחלטת לענקי רוח כאלה? מה זה בכלל "רבנים"?

למעט חבורת מופרעים זעירה, או חרדי מחמד מחולנים שיקראו לכם הידד, אין לכם ייצוג לציבור חרדי ענק, עצום, עדין, רציני, ערכי ותורם, שיש קצת מה לספר עליו?

מר עידן, על איזה קוראים מטומטמים אתה מנסה לעבוד?

 

מה שאני כן מסכים עם מר עידן - אתר 'דוסים' אינו אתר חרדי, כפי שנכתב בלשונית אודותנו, לא פונה למגזר החרדי, ולא כל כותביו חרדים.

'דוסים' הוא אתר של אנשים החושבים שצריך להפסיק להתייחס בסבלנות לדמוניזציה נגדנו, שעלתה בנפגעים בגוף.

'דוסים' בא לומר: עד כאן! יש מי שיתבע את דמנו!

נמשיך ביתר שאת ועוז. באקטיביזם ובשיטות לא חרדיות, להוריד מעט את הכפפות. כל מסית ישלם מחיר!

 

'דוסים' בא לומר במילה אחת: חברה, תפנימו; כללי המשחק השתנו!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים