חדשות

ביריוקרטיה פרטית

לאחר שאנשי השגחה פרטית אשר השמיצו את הכשרויות המקובלות בשל מה שהגדירו ככוחניות הם מגלים בדרך הקשה שמדובר ברף הנדרש בכל כשרות מינימלית * בעימות חריף בפייסבוק הם הואשמו על ידי בעלי המסעדה בהתעמרות על ידי מפקחת בודדת הפוגעת בהם באופן אישי * אותן טענות שהם עצמם השמיעו אך לפני שבוע כלפי כשרויות אחרות

 "ביורוקרטיה פרטית" - לאחר שאנשי ארגון "השגחה פרטית" המתיימר להוות אלטרנטיבה לכשרויות המקובלות השמיצו את ההכשרים המוקבלים בשל מה שהגדירו ככוחניות שרירותית הפוגעת בבעלי מסעדות ועסקים שלא מתוך עמדת ההלכה הבסיסית, מתברר עתה כי מדובר בהליכים הנדרשים לכל כשרות מינימלית. 
בעימות חריף בדף הפייסבוק של השגחה פרטית בו הודיעו על הסרת הכשרות מ"קפה מזרחי" תקפו בעלי ועובדי המסעדה כי מדובר בהתעמרות שרירותית של מפקחת בודדת הפוגעת בהם באופן אישי. 
בהודעת "השגחה פרטית" נאמר כי
 
"לאחר שורה של הפרות חוזרות ונשנות של הדרישות שלנו, שלא תוקנו גם כשהתרענו עליהן, אנו מוצאים כי קפה מזרחי מעלו באמון שלנו והם אינם נאמנים לכשרות. ההשגחה שלנו הוסרה מהמקום"
 
כצפוי, גרר הצעד ביקורת חריפה מפי מנהלי המקום והגולשים. מורן מזרחי כותבת בתגובה להודעת הפייסבוק הנ"ל כי 
 
"למען הסר ספק
על מדפי החנות של ״קפה מזרחי״ נמצאו 2 סוגי משקאות שאין עליהם כשרות. מדובר בבקבוקים סגורים שתכולתם אינם נמכרת במקום. 
ברצוני למחות על הניסוח המטעה והפוגעני של אנשי ״השגחה פרטית״ שמפעלם מבורך אך במקרה זה מוטה ומטה ולא בצדק. 
״קפה מזרחי״ ממשיך להגיש אוכל שמרכיביו כשרים, עלים שטופים לפי הלכות הכשרות ולא פותח את שעריו בשבת. מעולם לא היתה במקום התנהלות אחרת. חבל שבגלל אי הבנות ובעיקר בגלל אנשים שמשרתים אינטרסים פרטיים פורסמה הודעה שכזאת. 
נשמח להמשיך לראותכם." 
 
נקל להבחין כי טיעונים אלו העולים כעת כלפי "השגחה פרטית" זהים כמעט באופן מדויק לאותם טיעונים עצמם שהעלו אנשי השגחה פרטית כאשר קבלו על הכשרויות המקובלות אשר כונו "מונופול". גם גולשי הרשת אינם מתעלמים מכך. יעקב ישראל עמר סיכם זאת בשלוש מילים : "בקיצור, כמו ברבנות".

 

 
 
 
 
 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים