בתקשורת

חברת דלתא פישלה - והאשימה את החרדים

אמש דווח כי טיסת 'דלתא איירליינס' מארה"ב לישראל עוכבה בגלל חרדים שלא רצו לשבת על יד נשים. אלא שעדויות שהגיעו לידי "כיכר השבת" מוכיחות אחרת. כל הפרטים

אמש (שלישי) דווח במספר כלי תקשורת על עיכוב טיסה של חברת "דלתא איירליינס" מארה"ב לישראל, זאת עקב אי-רצונם של קבוצת חרדים לשבת בטיסה על יד נשים. על פי הדיווחים, לאחר דין ודברים ירדו מספר חרדים מהמטוס, אנשי החברה נאלצו להוציא את מזוודותיהם מבטן המטוס, ובשל כך עוכבה הטיסה.

אלא שעדויות שהגיעו לידי "כיכר השבת" ממספר נוסעים ששהו על המטוס מציירות תמונה שונה בתכלית מזו שדווחה.

"החברה פישלה והפילה את הפשלה הזו על הנוסעים החרדים" סיפר אחד הנוסעים החרדים שהיה על הטיסה ל"כיכר השבת". לדבריו, "היה "אובר בוקינג" (רישום יתר של נוסעים צ.ג.) של כ-25 נוסעים על המטוס. כאשר אנשי החברה הבינו את מצב הביש אליהם נקלעו הם הציעו זיכוי של 1,000 דולר בחברה ושהייה במלון".

לדברי הנוסעים, "היו מספר אנשים שקפצו על המציאה והחליטו לרדת מהמטוס, אך עד שהצליחו למצוא את כל המתנדבים שירדו מהמטוס ולאחר מכן להוציא את המזוודות שלהם מהמטוס זה לקח כשעתיים".

בנוגע לטענות כי חרדים לא הסכימו לשבת על יד נשים וכתוצאה מכך עוכבה הטיסה, אומרים הנוסעים כי הדברים פשוט לא נכונים. "הייתה קבוצה גדולה של עשרות בחורי ישיבה חרדים על המטוס, וכמובן שהיו חילופי מקומות כפי שנהוג כמעט בכל טיסה. חלק מהבחורים סתם רצו לשבת על יד חבריהם, וייתכן שהיו גם כאלו שלא רצו לשבת על יד נשים. זו זכותם המלאה. אבל זה ממש לא הייתה הסיבה לעיכוב הטיסה, חילופי המקומות עברו באופן חלק למדי" הם טוענים.

לדברי הנוסעים ששוחחו עם "כיכר השבת", "אנחנו מוכנים ללכת עם זה לבית משפט. זה נראה כאילו החברה פישלה ואז החליטה להפיל את זה על הנוסעים החרדים. זו לא התנהלות מקובלת".

בחברה הגיבו אמש כי מדובר היה ב"טיסת דלתא איירליינס מספר 468 מניו יורק, שהיתה צפויה לנחות בנתב"ג בשעה 14.35 בצהריים, תגיע באיחור של כשעה ורבע לאור ירידה של מספר נוסעים מהמטוס בניו יורק בטרם המראה. נאלצנו לעכב את המראת המטוס כדי לאתר את מזוודותיהם ולהשיב להם אותם".

כל ניסיונותינו לקבל את תגובת החברה עלו בתוהו.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים