אלימות

השפלה בחצות לילה

צעיר חרדי שהזמין מקום במלון ביפו נתקל בהשפלה ושנאה מצד בעל המלון * קובלנה פלילית הוגשה במשטרת תל אביב

יעקב, צעיר חרדי שנתקע בשעת לילה מאוחרת במרכז הארץ לא דמיין שאת הלילה הוא יסיים בתחנת המשטרה עם טראומה שתלווה אותו עוד תקופה ארוכה.

הסיפור שהתרחש לפני שבוע החל כאשר יעקב שהשתתף בשמחה שהתארכה עד לשעה מאוחרת גילה שאין לו דרך לחזור למקום מגוריו והחליט להזמין חדר במלון באמצעות אפליקציית ההזמנות בוקינג.קום באינטרנט, באמצעותה איתר והזמין חדר באכסנייה ביפו.

עם הגיעו הוא מספר כי עבר מסע השפלה ושנאה מצד בעל המלון:

"כשהגעתי למלון הדלת היתה נעולה והתקשרתי למספר שהודבק על הדלת. האיש ענה שהוא מגיע, ואכן הופיע לאחר חמש דקות תוך שהוא מביט בפנים זעופות על כיפתי השחורה.

התנצלתי ושאלתי אם הערתי אותו תוך שאני מסביר שבתהליך ההזמנה לא צויין שהמלון עשוי להיות לא זמין, כפי שהאתר נוהג לציין במקרים כאלה. האיש לא אמר מילה מאז שהופיע, רק טען שההזמנה נעשתה ליום שלמחרת וגם מחר אין לו מקום עבורי.

הטענתי את הסוללה של הנייד בשקע כדי להראות לו את שובר ההזמנה. האיש קם ממקומו, נעמד לידי בתנוחה מאיימת עם שרירים מנופחים, ופקד עלי: צא, תוך שמורה באצבע לדלת.

כשניסיתי לבקש שייתן לי להטעין דקה, הוא תפס את הנייד ואת כל חפצי והשליך אתם החוצה. נעמדתי ליד הדלת בחוץ כשאני מנסה לארגן את חפצי, הוא בא אחרי ודרש שאסתלק גם מהדלת.

שאלתי אותו לשמו וענה : קוראים לי לך תזד * * *.

שאלתי אותו איך יהודי מדבר ככה? בתגובה הוא שלף את איבר מינו ונפנף אותו מולי"

לשאלתנו הבהיר יעקב כי אין לו כל ספק כי מדובר בשנאת חרדים מצד בעל המלון אשר גם התבטא בהמשך על רקעו החרדי.

בבירור שנעשה מול בוקינג.קום התברר כי ההזמנה נקבעה בפועל ליום המחרת, והם ווידאו כי יוכל לממש את ההזמנה ביום המחרת למרות סירוב בעל המלון לאפשר לו זאת, אולם למותר לציין כי לאחר החוויה המזעזעת לא היה ברצונו לחזור שוב ל'גוב האריות' ולהתקל בהשפלות נוספות.

על פי הכוונתנו הגיש יעקב תלונה במשטרה בגין גזענות ומעשה מגונה, 'פרויקט דוסים' ימשיך לעקוב ולדווח

מאפליקציית בוקינג.קום נמסר: אנו פועלים כמתווכים בין האורחים למקום האירוח ולכן אחראים על העברת ההזמנה למקום האירוח ללא טעויות. לאחר אישור ההזמנה בידי מקום האירוח, זה נמצא תחת אחריותם לאכסן את האורחים.

תגובת האכסנייה: האוחר עשה הזמנה ליום המחרת ולא לאותו יום, נאמר לו שהמקום מלא, והוא נשאר 20 דקות להטעין את הסלולארי והמחשב הנייד שלו, לאח"כ ניתנו לו הנחיות הגעה לאכסניות אחרות והוא התבקש לצאת ואז הוא נעמד צמוד לדלת ל-45 דקות תוך דיבור גס לצוות והפרעה לשאר האורחים.

אורחים דתיים נהנים מהתחשבות יתרה בשבת ויכולים להישאר עד מוצ"ש ללא עלות נוספת, הטענות לאפליה על רקע דתי מופרכות.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים