חדשות

יקי אדמקר כתב וואלה לענייני שמועות?

אייטמים שונים העולים על ידי יקי אדמקר באתר וואלה! מתגלים כמיחזור שמועות וואטסאפ * האם העובדה כי מדובר בשמועות המכפישות את הציבור החרדי, היא זו הגורמת לעורכי וואלה! להתעלם מכישלונותיו של אדמקר? * האם חוסר מקצועיותו של אדמקר תגרום לפגיעה בחברת בזק?

במה שהפך לכמעט רוטינה, מפרסם אמש יקי אדמקר באתר וואלה! 'אייטם' שרץ בקבוצות הוואטסאפ בשבוע שעבר. בידיעה, עליה חתום אדמקר, נטען כביכול הרב שטיינמן, מנהיג הציבור החרדי סבור שבמקרה מסוים ישנה הצדקה לפגיעה פיזית במי מחברי הממשלה.

הידיעה מתבססת על הקלטה של שיעור שנאמר על ידי רב לא מוכר בציבור החרדי, שהופך על ידי אדמקר בהליך הכתרה מזורז ל'אחד מבכירי רבני ישיבת מיר'. בהקלטה נשמע אותו רב מספר את פרשנותו לדברים מסוימים שנאמרו על ידי הרב שטיינמן, באמצעות מטאפורה של פגיעה פיזית בחברי הממשלה. אבל בור כאדמקר שאינו מבין את השפה המדוברת בשיעורים תורניים, מיהר ליחס את הציטוט לרב שטיינמן, ולטעות בהבנת מטאפורות כביכול היו דירבון לעשיית מעשה.

 

 

נציין, שבני ביתו של הרב שטיינמן, הכחישו את הדברים מכל וכל. וגם הדובר בהקלטה טען כי דבריו הוצאו מהקשרם, ובכל אופן לא נאמרו כציטוט של דברי הרב שטיינמן, אבל מבחינת אדמקר, ככל הנראה לא יעלה על הדעת לוותר על העלאת שמועה שרצה בוואטסאפ כידיעה חדשותית.

אין זו הפעם הראשונה בה נופל אדמקר לדיווחים לא מקצועיים. כך למשל, תקופה קצרה לאחר מינויו ככתב בוואלה! העלה בעקבות גל שמועות, ידיעה על 'פטירתו' של מרן הגר"ע יוסף, כשעוד היה בחיים (חשיפה של עידו קינן באתר העין השביעית).

כחודש מאוחר יותר, דיווח על אפליה שכביכול קיימת לטובת נשים חרדיות בבה"ח איכלוב על חשבון משלמי המיסים. נתון המתבסס על אי ידיעה של המציאות, והעדר תחקיר מקצועי, וכפי שסיקרנו בהרחבה.

במקרה אחר העלה ידיעה ללא שום ביסוס עובדתי מעבר לשמועות וואטסאפ, כשגם מקור הידיעה, לטענתו, לא אימת את פרטי הסיפור.

ורק לפני שבועיים פרסמנו כאן כיצד העלה ידיעה שכולה מניפולציה והצגת עובדות מוטעות.

גורם חרדי בכיר אומר בשיחה עם פרויקט דוסים, כי תמוהה בעיניו העובדה כיצד אתר וואלה המשתייך לקבוצת בזק, פורש חסותו על אדם שהעדר כישוריו העיתונאיים גורם לו למחזר שמועות וואטסאפ מרושעות כידיעות חדשותיות. "לו היה מדובר בכתב שברשלנותו תורם להגברת שנאה כלפי ציבור אחר, גם היו כשלונותיו המקצועיים מתקבלים בסלחנות שכזו?" תהה אותו גורם.

האם יוביל עיתונאי לא מקצועי ובלתי נחשב למשבר ביחסי הציבור החרדי וחברת בזק? ימים יגידו.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים