חדשות

יוסי אלי מציג: ביום השואה צדים מנגלים

בעצם יום הזיכרון הממלכתי לששת מיליון הקדושים יצא העיתונאי יוסי אלי מוואלה לציד מנגלים בגן סאקר * תוך התעלמות מעשרות החילונים ששיחקו כדורגל להנאתם בחר להתמקד במנגל שעשו מספר צעירים חרדים * עיתונאים ואנשי ציבור בתגובות חריפות

כמידי שנה, ימי הזיכרון הממלכתיים חושפים בפני צרכני התקשורת את כוונותיהם האמיתיות של העורכים ואת הרמה העיתונאית, המקצועית והאתית של הכתבים. יש המתכבדים להתעטף באבל ולדווח על התרחשויות חשובות לצד סיקור היסטורי והארת זוויות שנחשפו לאחרונה מן התופת האירופית, אולם יש אחרים המבקשים להעמיק את הפער בין המגזרים במדינת היהודים, לפלג ולשסע ציבור בציבור והכל במטרה למשוך עוד כמה מאות כניסות לאתר. הקרבן החרדי מוגש בשיפוד על גחלי רתמים לכבוד אליל הרייטינג.

כך, בחוסר מקצועיות בסיסית ותוך התעלמות מהאבל הלאומי, מדווח הכתב יוסי אלי ממערכת וואלה! חדשות: "בזמן שמדינת ישראל מרכינה ראשה לזכר ששת המיליונים שנספו, הגיעו הערב (ראשון) עשרות משפחות חרדיות לגן סאקר ולגן השלושה בירושלים, התמקמו עם מנגלים והחלו במלאכת ה'על האש'. "יום השואה זה החג שלכם, לא שלנו", אמר אחד החרדים במקום, "תשמור את השבת ואחרי זה נשמור את החגים שלכם".

הכתב המחונן, מר יוסי אלי, אף מתכבד להגיש את פרשנותו המעמיקה לקורא התמים:

"החרדים נוהגים לציין את זכר השואה במהלך צום עשרה בטבת, הוא יום הקדיש הכללי, ומתנגדים במופגן לתאריך שקבעה המדינה. בשל כך, לא מדובר בפעם הראשונה שמשפחות חרדיות בוחרות להגיע דווקא ביום השואה לפארקים בירושלים, ולחגוג שם בצורה בוטה ומופגנת, כשהם מודעים לכך שהדבר עלול לפגוע ברגשות הציבור".

למותר לציין כי פרשנות זו היא פרי מוחו הקודח של הכתב, ולוקה לא רק בחוסר רגישות חצופה, כי אם בחוסר אתיקה מקצועית ואי עמידה בסיסית בכללי העיתונות המינימליים.

בגין חומרתו של משפט זה, בודק כרגע הצוות המשפטי של פרוייקט דוסים נקיטת סנקציות משפטיות כלפי הכתב המסית.

מחאת רשת חוצת מגזרים

בעקבות הכתבה המסיתה  התפרסמו תגובות נזעמות רבות חוצות מגזרים המוחות כנגד ההיטפלות המרושעת לקומץ מיזערי לצורך יצירת שנאה, בעצם יום האבל הלאומי, כך לדוגמה תהה העיתונאי יאיר שרקי "לא בטוח אם זה שילוב של כתב רשע ועורך אידיוט או להפך" ואילו העיתונאי עקיבא נוביק פירסם בעמוד הפייסבוק שלו: 

בואו נעשה סדר בעניין "החרדים שעושים מנגל בגן סאקר ביום השואה": הייתי שם אתמול בערב. על כל חרדי שעשה מנגל (4-5) היו בערך עשרים לא-חרדים ששיחקו כדורגל או סתם עישנו ג'ויינטים. לא מצליח להבין למה זה כותרת וזה לא. נראה לי שהגיע הזמן להתקדם מהעיתונות הרעה הזאת

גם העיתונאי ידידיה מאיר מחה על הטרנד הקולקל כאשר פירסם כי בליל יום השואה, בשעה תשע בערב, בזמן שברחבת האנדרטה לזכר גיבורי מרד גטו ורשה ביד ושם נפתחו אירועי יום השואה ועם ישראל כולו התייחד עם זכר שישה מליון קורבנותיו, בגן סאקר חילונים שיחקו כדורגל "כאילו כלום", "בטח מחר זה יהיה בעמוד הראשון של העיתון", הוא הוסיף בציניות.

אתר דוסים מתכבד להגיש תיעוד של משחק הכדורגל בזמן שמדינת ישראל הרכינה ראשה.

וכפי שמיטיבים לעשות במערכת וואלה! חדשות, גם אנחנו מביאים תמונות נוספות מאותה זווית על מנת להציג מצג שווא של "עשרות משפחות".

העיתונאי יוסי אלי ממערכת וואלה! חדשות הגיש לגולשים כתבה מסיתה ופוגענית בו בזמן שמדינת ישראל הרכינה ראשה לזכר 6 מיליון קרבנות ההסתה

 

מם גולשים: צייד מנגלה מול יוסי אלי צייד המנגלים

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים