אלימות

החלטה מבורכת: יוגש כתב אישום נגד שוטר שהכה חרדי

פרקליטו של המפגין שהוכה: "הגיע הזמן ששוטרי מדינת ישראל יבינו שדמם של החרדים אינו הפקר ומי שיפגע, יכה וישתולל, יצטרך לשאת בתוצאות של המעשים החמורים שלו". כל הפרטים

בשעה טובה: הפרקליטות הודיעה על החלטתה להגיש כתב אישום נגד שוטר משמר הגבול יהונתן יוסף, לאחר שהכה חרדי במהלך הפגנות שנערכו במתחם בנייה בבית שמש לפני כחצי שנה.

בהודעה נכתב כי השוטר מואשם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, המדינה תדרוש מאסר בפועל והוא לא יזכה לייצוג משפטי, למרות שהאירוע התרחש במסגרת תפקידו. עוד נמסר כי השוטר יודח מתפקידו כשוטר מג"ב ויסיים את שירותו הצבאי בתפקיד בצה"ל.

הודעת הפרקליטות מגיעה לאחר חקירה ממושכת שנפתחה לאחר שערוץ 10 פרסם במהדורת החדשות תמונות קשות בהן נראה השוטר תוקף באגרופים את המפגין גדי רז בן ה-24, ואף ממשיך להכותו כשהוא כבר אזוק ברכב המשטרתי. יצוין כי המפגין החרדי הובהל לבית החולים, שם בוצעו בו תפרים ולאחר מכן נלקח לחקירה.

עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של המפגין שהוכה, הגיש תביעה אזרחית בסכום של 200 אלף שקלים והתייחס לדברים בכתב התביעה. "אלה מעשים חמורים שנעשו על ידי נציג רשמי של מדינת ישראל, שוטר במדים שביקש לעשות לינץ' בתובע", כתב בן גביר.

בתגובה שמסר לתקשורת, ציין עו"ד בן גביר: "הגיע הזמן ששוטרי מדינת ישראל יבינו שדמם של החרדים אינו הפקר ומי שיפגע, יכה וישתולל, יצטרך לשאת בתוצאות של המעשים החמורים שלו. אנו מקווים שבנוסף לכל האמור, בית המשפט ישית על השוטר פיצוי כספי משמעותי שיהווה מסר של הרתעה כלפי מי שחושב שניתן לתקוף ולפגוע באזרחים - רק בגלל שהם חרדים".

יאיר טיילור מ"פרויקט דוסים" בירך את משטרת ישראל על נקיטת הצעד הראשון לעצירת גל השנאה כלפי הציבור החרדי המוביל לאלימות פיזית. "צר לנו כי ידיה של הרשות המבצעת כבולות בעקבות התנגדותה של שרת המשפטים ציפי לבני לתיקון חוק לשון הרע, כך שהסתה אנטי-חרדית תאסר בחוק. נראה כי כרתה ברית עם מחוללי מסע ההסתה הנוכחי ממפלגתו של שר האוצר יאיר לפיד בכדי להצר בכל דרך ולפגוע בציבור החרדי".

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים