חדשות

איך תיראה מדינת ישראל ללא חרדים?

משרד הדתות נסגר * מדינת ישראל ללא חרדים * עולם נקי מפרזיטים שחורים * האם אכן הנאורות תוכל לחגוג או שצפויות כמה אכזבות * אשר יעקובי מציג את התגשמות החלום החילוני

בשלושת השנים האחרונות, מוצא עצמו הציבור החרדי במוקד הלהבות התקשורתיות, ומואשם בחסות ארגונים משומנים בעלי אג'נדת שנאה ברורה, שבמיקרוסקופ מחטטים בכל בדל חיסרון אפשרי, ומציגים אותו כאחראי ואשם בכל תחלואות וחוליי המדינה, שלו רק היו מתפטרים מאיתנו, מדינת ישראל הייתה המדינה המוצלחת ביותר בעולם בלי לעלות בכלל על הפרקט.

אז בו נעשה קצת חשבון מה תהיינה ההשלכות למציאות כזו. כי אזי כל הדמגוגיה וריקודי השנאה, לא יצליחו להסתיר את התוצאות העובדתיות העגומות.

מדינת ישראל בלי חרדים, תהיה מדינה בלי זק"א, ארגוני הצלה, יד עזרה, עזרה למרפה, עזר מציון, יד שרה, לב מלכה, מגדל אור, חסדי נעמי, בתי תמחוי, ועוד אלפי אלפי ארגוני חסד ומתנדבים -  במיוחד בתחומי הרווחה והבריאות. שכל ישראל השלישית נשענת אליהם.

מדינת ישראל בלי חרדים: חברת אוסם, תנובה, פלאפון, טרה, בזק, טמפו, אגד, בנק הפועלים, חברות בנייה, מטרנה, ועוד מאות חברות גדולות במשק שאינם מעסיקים כמעט חרדים, למרות שנתח הצריכה והרווחים המגיעים מהמגזר הזה עולה לאין ערוך מיחסו באוכלוסיה והמועסקים בה. הכנסותיהם ירדו ויצטרכו לפטר אחוז גדול במכסת העובדים, שיצטרפו לעוד שלוש מאות אלף מובטלים קיימים, שרק נחרדים לרגע שאברכים גם יתחרו איתם על מעט מקומות העבודה הפנויים. האם גם אז החרדים יהיו אשמים?

לפי נתוני רשות המיסים, 90 אחוז! ממס הכנסה (שהוא רק חלק מהכנסות המדינה. במע"ם וכדומה החרדים משתתפים בעוגה לפחות כמו כולם) מגיע מהעשירון העליון. אז מדינה בלי חרדים זה לדוגמה מדינה בלי לב לבייב, שלום פישר – שופרסל, אופטיקה הלפרין, האחים חדד – כלי כסף, בורסת היהלומים, ועוד רבים. אחוז החרדים בעשירון העליון גבוהה מיחסו באוכלוסיה. (לצד עסקים בינוניים וחי מסחר תוססים). הקרן החדשה כנראה ימלא את חסרונם.

מדינה בלי חרדים, זה מדינה עם דמוגרפיה שלילית. עם ריבוי לא יהודי העולה על הגידול היהודי. בעצם אפשר להעביר את המדינה כולה ככה לפלשתינאים. זה אולי בדיוק החלום המתוק של הקרנות הזרים המממנים קמפיינים אלו.

מדינה בלי חרדים, לא תוכל לשלם ביטוח לאומי ופנסיה, הבנוי על פירמידת הריבוי שיש יותר צעירים המחזיקים את המבוגרים. הצעירים כיום זה בעיקר אותם 'חרדים', שרק 2 אחוז מהם זקנים.

מה שהכי חשוב בעיני הוא, שמדינה בלי חרדים הוא מדינה ללא יהדות. ללא נשמה. עם כל המרחק ההשקפתי בין חרדים לשאינם, איש לא יכול לטמון ראש בחול ולא להבין שהערובה היחידה להמשך העם היהודי כפי שהוכח במשך אלפיים שנות גלות, הוא הגרעין היהודי השומר על התורה והמסורת היהודית. ובראשם כסיירת מטכ"ל, לומדי התורה. המגדלים ומחנכים את הדורות הנוספים של יהודים הגאים במורשתם.

נכון שבמחלקת יולדות, בזק"א, ובישיבה, לא חוזרים בארונות. כמו 26 אחוז מהחיילים הקרביים - שבחלקם הארי דתיים, שלצערנו הרב חוזרים לפעמים.

אבל ממש לא חסרים נפגעי טרור ומשפחות שכולות במגזר החרדי לצערנו. והרי גם אם האפשרות הלא ריאלית לחלוטין מהסיבות הכי אובייקטיביות שחרדים וצבא ילכו יחדיו, לא ניתן להציב אף חייל ללא הסכמתו בשירות קרבי. בלי להזכיר מילה על המשתמטים התל אביביים, ג'ובניקים, בני מיעוטים הזוכים לכל האמפתיה והזכויות ותקציבים ללא כל קשר לצבא. הרי תלוי במי מדובר. השוויון האוטופי שבג"צ ללא חוקה הציב כערך עליון מעל כל החוקים הדמוקרטים, כנראה לא חל לגביהם.

הציבור הכללי תורם ומביא למדינה ביטחון, והציבור החרדי מביא רווחה, דמוגרפיה, ויהדות. והגיע הזמן גם להכיר בתרומתנו המכרעת לנטל כאן בישראל, גם בלי לעלות כמעט על המדים. כן, חרדים זה טוב למדינה.

מה שכמעט לא ישתנה כאשר תהיה מדינה בלי חרדים, זה תקציב המשרד לביטחון פנים, חד הוריות, ספורט, בידור, רשות השידור, המגזר הציבורי ועוד ועוד, אנחנו לא מתארים לעצמנו כמה הוצאות חוסכים למדינה אורך החיים השמרני של החרדים.

למה לחכות שיתגשמו חלילה מאווי ספסרי השנאה בכדי להרגיש זאת במציאות חלילה? וכי זה שווה רק בכדי להיפטר מתשע מאות שקל שלמים שאברכים הממיתים עצמם באוהלה של תורה מקבלים ממשרד הדתות? שעיקר הכנסתם הכספית הוא מעבודת האישה, ותרומות מהעולם היהודי ברחבי העולם, המכניסים מטבע זר לארץ?

אותי מחריד בכלל עצם השיח הזה שנגררנו אליו כאן.

איך אפשר להסתכל על בני אדם כסחורה על המדף ששיקולי רווח והפסד מנחים את קיומו.

אחים אנחנו, בו נכבד אחד את השני ונעריך את מעלותיו הייחודיים. ונעצור את השנאה, כי רק באחדות אפשר לשרוד כאן.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים