חדשות

עני בכסף עשיר ברוח

לפי דברי שר הרווחה מאיר כהן החרדים והערבים אשמים בבעית העוני בישראל * האם לא הגיע הזמן למחשבה מחודשת על היעד הלאומי: קפטליזם בכל מחיר

שר הרווחה מאיר כהן קורא די לתופעת "העניים מתוך בחירה" והוא מפרט:

שר הרווחה, מאיר כהן, רמז הבוקר (חמישי) בראיון שהעניק לתוכנית הבוקר של רשת ב' כי כמות גדולה מתוך אוכלוסיית החרדים והערבים בישראל לא נמצאים בשוק התעסוקה מתוך בחירה, ולא משום שהם לא מוצאים עבודה. לדבריו, התופעה של "העניים מתוך בחירה - צריך להפסיק עם זה, צאו לעבוד". בנוסף, התייחס השר לדוח העוני והאי-שוויון שפרסם ארגון ה-OECD, לפיו שיעור העניים בישראל הוא הגבוה מבין המדינות החברות בארגון, ואמר כי "ככל שהנתונים צפים על השולחנות, ברור שזו שעת חירום

אז יופי. מצאנו את האשם התורן לכך שישראל זכתה במקום הראשון המפוקפק כמדינה בה שיעור העניים הגדול ביותר מבין המדינות המפותחות.

אבל, רגע... יש טעות חמורה: מי החליט בשבילנו שאנו מדינה מפותחת? המיטה הזוגית של ביבי בטיסה הכמעט פנים ארצית? או אולי תקציב הבטחון המפותח מדי?

לאורך שנים רבות טופלה בעיית ירידת מפלס הכנרת במתיחת הקוים האדומים כלפי מטה, ויצירת מצגי שווא ל"כמה מצבנו טוב", אולי כדאי לבקש מארגון הOECD להוציא אותנו מרשימת המדינות המפותחות, ולהכליל אותנו יחד עם אותן מדינות לא מפותחות שיוצרות גירעונות עצומים ועסוקות בלמצוא "איפה הכסף??" כאילו שיד נעלמה באה ולקחה אותו. (לא יודע למה אבל זה מזכיר לי את סבתא שהייתה מתחבאת מאחורי המשקוף ועושה לנכד שלה: "קוקו אהה??...")

אבל עכשיו ברצינות, שר הרווחה הדואג לרווחתם של תושבי ישראל העלה נקודה חשובה ורצינית: אנשים מוכנים להיות עניים מרצון. וואו. וחייבים להפסיק עם זה. אנחנו לא ניתן להם לקלקל לנו את התדמית. פשוט נוציא אותם לעבודה בכוח. נשלח שוטרים ונוגשים עד לפתח בתיהם, נסחוב אותם לעבודה במכות וזהו. לא יהיו עוד עניים בישראל, לפחות לא בנתוני הOECD.

לאחר שניישם את הפתרון הנ"ל באופן סופי, נתפנה לטפל באלו שבחרו מרצון להיות "מעמד הביניים" ולטוס רק פעמיים לחו"ל בכל שנה. כי מי יודע, אולי במדינות מפותחות יוצאים בני מעמד הביניים לפחות 4 פעמים לחו"ל. יאללה קדימה עופו, טוסו לנו לחו"ל, מה זו ההתמקמות מרצון במדינה ההזויה הזו?

אחר כך גם נחליט עבורכם שכל האתיופים חייבים להיות לבנים, כל הגמדים חייבים להיות שחקני כדורסל בליגה א, ואולי גם כל השרים יצטרכו לעבור השתלת מח, בתנאי כמובן שהגוף לא ידחה את התהליך.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים