חדשות

משה פייגלין: אני לגמרי עם החרדים

בעניין החרדים והניסיון לכפות עליהם לימודי ליבה, אני לגמרי עם החרדים. * זה בכלל לא משנה מה אני חושב, משנה מה ההורה חושב. הם לא עבריינים ומותר להם לסבור אחרת ממני ומשר החינוך.

בסטטוס שהעלה היום (ה) חבר הכנסת משה פייגלין הוא מותח ביקורת חריפה על מתווה הכפיה של יאיר לפיד וקורא לתת לכל הורה להחליט בעצמו על הערכים אותם ינחיל לילדיו.

בעניין החרדים והניסיון לכפות עליהם לימודי ליבה, אני לגמרי עם החרדים.

האחריות לחינוך היא של ההורים לא של המדינה. המדינה תחליט למי היא נותנת תעודת בגרות ומי שמוותר על כך, זו זכותו המלאה. 

מחר פורוש יהיה ראש הממשלה ויכריח אותך ללמוד דף גמרא במסגרת לימודי הליבה - מה תגיד? הוא חושב שזה יותר חשוב מאנגלית - (וביננו, גם אני חושב כך).

אם הוא ינסה למנוע ממך תקציבים אם לא תלמד גמרא, אני אצא נגדו. אבל אם הוא יגיד שבלי גמרא, אין בישראל תעודת בגרות - זו תהיה זכותו הדמוקרטית.

אני לא רוצה, וגם אסור לי, להגיד לאחמד טיבי מה ללמד את בנו, או לליצמן, או לדוב חנין.

כמובן שאישית אני חושב שהלימודים הללו חשובים - ובכלל כל השכלה חשובה וגם ש "חייב אדם ללמד בנו אומנות" - כלומר מניעת לימודי הליבה מתקרבת לטעמי גם לעברה הלכתית. אבל זה בכלל לא משנה מה אני חושב, משנה מה ההורה חושב. הם לא עבריינים ומותר להם לסבור אחרת ממני ומשר החינוך.

ונא לא לבלבל במוח על כך ש - "לא ילמדו אבל גם לא יקבלו כסף". המדינה לא עושה טובה לאף אחד. את הכסף שהיא נותנת היא קודם כל לוקחת. כלומר כשהמדינה נותנת היא בעצם מחזירה. אז אם יודיעו שיותר לא לוקחים מיסים מחרדים או מקבוצות אחרות - אז לאמירה הטוטאליטרית הזו היה מקום. אבל לקחת ולא לתת, לקחת (בכפיה) מצד אחד - ולהתנות את התמורה באימוץ השקפת עולמך - זו כבר התדרדרות לטוטאליטריזם מסוכן ביותר. ממש משטרת המחשבות. זה מזכיר לי את הבריון, ששדד לחבר שלי את המעיל שלו ברכבת התחתית בניו יורק (במינוס 20 מעלות) ואז דרש 5 דולר כדי להחזיר לו אותו.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים