יצא מהקשרו

מכתב מטפיל אל טפיל

64 שנים אנחנו סוחבים אתכם, מגלי העריות ואוכלי הנבלות על הגב שלנו. אבל זה כבר לא אפשרי * רציתי לשאול את כבודו, כדבר טפיל אל רעהו, למה כבודו חושב שרק אנחנו צריכים לזכור בשבילו מה זה יהודי? * פשוט אי אפשר עוד להמשיך ככה שרק 10% של נושאי לפיד האמונה ישאו על גבם את כל אחיהם החילונים. כי נמאס לנו לסחוב את כבודו על הגב שלנו

לכבוד סגן שר האוצר, מר מיקי לוי ני"ו

 

שמעתי את כבוד סגן השר אומר היום שאנחנו צריכים להפסיק להיות טפילים. הבאת כמשל את החרדים בברוקלין שעובדים בהמוניהם בחנות האלקטרוניקה שנקראת בעזרת ה' (B&H). ושאלת למה לא רואים כאלו שעובדים גם בארץ ישראל.

והתשובה פשוטה. אם היית נכנס לחנות B&H בניו יורק ועוצם את העיניים, לא היית רואה גם אותם עובדים.

גם בישראל אף אחד לא מפריע לך ללכת ברחובות חרדיים, לעצום את עינייך חזק חזק, לדמיין שרובוטים מנהלים את העסקים, החברות, החנויות, סוכנויות הנסיעות, ולהתעצבן שכל החרדים מתבטלים ולא עובדים למחייתם.

 

ראיתי את הבוס שלך,- שר האוצר, פטפטן חסר התקנה. לועו פעור ללא הפסקה- נואם ונוהם מעל במת הכנסת ומסביר (או שלא) את הקיצוצים הכואבים. רציתי לציין בפני מעלת כבוד סגן השר שהקיצוצים המתוכננים, משום מה, באורח נס וללא שום כוונה רעה- יפגעו קודם כל בציבור החרדי. ובכל תחום אפשרי.

וזה מוזר, כי אתם הרי כה אוהבים אותנו והייתם צריכים לראות את זה עוד לפני שאנחנו שמנו לב לזה. אבל עכשיו שהסבנו את תשומת לבכם לכך, אני משוכנע שתתקנו את הבעיה.

 

הבוס שלך, מעלת כבוד הרב החשוב שי פירון שליט''א ואתה, הסברתם את הסיבות השונות להתנהלות שלכם בתכנון ובביצוע הקיצוצים. שמענו על כך בזמן האחרון בכל מקום אפשרי. ושמענו. ושמענו. ושמענו.

כעת הגיע הזמן להציג לכבודו מספר שאלות.

64 שנים אנחנו סוחבים אתכם, מחללי השבת, מגלי העריות, החוטאים ואוכלי הנבלות והטריפות, על הגב שלנו. אבל דברים השתנו וזה כבר לא אפשרי.

מישהו חייב לעזור לנו לשאת בנטל. כי פשוט אי אפשר עוד להמשיך ככה שרק 10% של נושאי לפיד האמונה ישאו על גבם את כל אחיהם החילונים.

רציתי לשאול את כבודו, כדבר טפיל אל רעהו, למה כבודו חושב שרק אנחנו צריכים לזכור בשבילו מה זה יהודי ומהי מסירות למען התורה?

למה חושב כבודו שרק אנחנו צריכים לחיות ע"פ חוקי התורה, ואילו כבודו יתנער מכל חובותיו היהודיות האלמנטריות?

מדוע זה יחשוב כבודו כי מאיזשהי סיבה נעלמת מותר לכבודו להתבטל מלימוד התורה?

מדוע זה יחשוב כבודו כי גם בעיתים אלו יכול כבודו להמשיך ולא לקיים מצוות תוך התעלקות והסתמכות על אחיו חובשי הכיפה?

וכמו שאמר החכם מכל אדם (בערך) יאיר לפיד: חייבים שוויון בנטל.

 

ברוח הימים האלו אציין כי כמובן אני כותב את מכתבי מתוך כבוד רב מאוד ומתוך חיבוק חם, רק שאי אפשר להמשיך הלאה ככה ונמאס לנו לסחוב את כבודו על הגב שלנו.

תבין. אתה אח שלי, ואף אחד לא שונא אותך. אנחנו רק רוצים לשפר ולייעל כמה דברים.

 

על החתום, אזרח חרדי, וטפיל להנאתו בשעות הפנאי.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים