בין השחור ללבן

שיא החוצפה: רבנים כופים יום כיף על חיילים

ניתן רק לשער את הנזק העצום שייגרם ללוחם מובחר אשר יחשף, רחמנא ליצלן, לאופני שמירת הכשרות. * מה יעלה בגורלו של לוחם קומנדו מעולה אשר יצא ליום כיף בשל רשתם השחורה והחונקת של אנשי הרבנות המהלכים אימים? * וכיצד בכלל יוכל לחזור לכושר קרבי לאחר שידע כיצד מפרידים בין בשר לחלב?

"מהפך הכשרות הוא אחד הגדולים שהיהדות חוללה ב-100 השנים האחרונות. כל חברה גדולה מרגישה צורך שיהיה סימול הכשרות של ה-OU על מוצריה. לא רק שהן מסכימות לבקשות, הן גם באות לבקש בעצמן. אצל רבים, גם לא יהודים, זה אומר שהם עומדים בסטנדרטים הכי גבוהים וסימן היכר למוצר טוב.

"קטשופ היינץ למשל, נמכר בכל העולם עם סימון כשרות של ה-OU ומביא גאווה לציבור היהודי. בהיינץ יש עשרות מרכיבי, וכולם חייבים כשרים ולכן גם כל החברות שהיצרנית קונה מהם את המרכיבים חייבות להיות כשרות".

למה שמפעלים בחו"ל יכניסו רב שיורה להם מיני הוראות משונות?

עובדה.

לסימולים האלה יש כוח משיכה גם בקרב לא יהודים. "יש אנשים שרגישים ללקטוז אז הרופאים בארה"ב ממליצים לסמוך על ה-OU פרווה, כי הם יודעים שאין סיכוי שיהיה רכיב חלבי בפנים, זאת לעומת יצרני המזון שרשאים להכניס עד 2% מרכיבי חלב גם למוצרים נטולים", אומר הרב.

למעשה, שוק המזון הכשר בארה"ב לבדה מגלגל כ300 מליארד ש"ח, ורק 15% מצרכני המזון הכשר עושים זאת מטעמי דת.

 

משום כך ניתן רק לתהות אודות כתבתה של גילי כהן בהארץ הטוענת ל"כפיה דתית" בעקבות מבחן כשרות בחיל הים.

מדוע שדרישה לתקינה ואיכות גם בנוגע לפקודות מטכ"ל על שמירת הכשרות תחשב לכפיה בלתי ראויה והקצנה דתית חריגה, והאם הורי החיילים מעדיפים שהרבנות הצבאית תוודא את העמידה בתקנים המחייבים באמצעות שיטת המקל על פני תחרות פרסים קלילה עם יום כיף ליחידה המצטיינת?

 

ניתן רק לשער את הנזק העצום שייגרם ללוחם מובחר אשר יחשף, רחמנא ליצלן, לאופני שמירת הכשרות. ומה יעלה בגורלו של לוחם קומנדו מעולה אשר יפול כפרי בשל לרשתם השחורה והחונקת של אנשי הרבנות המהלכים אימים? כיצד בכלל יוכל לחזור לכושר קרבי לאחר שידע כיצד מפרידים בין בשר לחלב?

 

ורק תסביר לי, ח"כ ניצן הורוביץ, מה בדיוק מטריד אותך שעוד כמה אזרחים יהיו פחות בורים בהלכה? היכן זה מאיים על תדמיתו האימתנית והמוסרית של צה"ל ברחבי העולם (נושא, שכידוע, מדיר מעיניך שינה בלילות)?

לקריאה נוספת כתבה מקיפה אודות מערכות וחותמות הכשרות השונות

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים