חדשות

תרומת דם או עלילת דם?

בפוסט אורח אצל דבורית שרגל מוכיח חיליק ג. שמקצוענות אינה הצד החזק של מערכת mynet * ודאי לא בכל הקשור לדת ולחרדים * לאיזה תגובות נאצה זכה המגזר החרדי בעקבות הבורות המחפירה * דם נחות

בפוסט אורח באתר ולווט אנדרגראונד תחת הכותרת "תרומת דם או עלילת דם" תוקף חיליק ג. את הכתבה באתר mynet "לא אוכל כשר? הדם שלך שווה פחות".

בפתח הכתבה מתואר כי בעוד בכתבה נטען שאסור לגבר לקבל דם של אישה ולהיפך, כמצוטט:

ספר הלכה חדש שעוסק בתרומות דם קובע: הדם של אוכלי טריפות ונבלות ‘מטמטם ומוליד טבע רע אצל מקבל הדם’. לפי הספר מותר לקבל דם מתורם שכזה רק במצב חירום. עוד נטען בספר שגבר לא יכול לתרום דם במקביל לאישה ואסור לו לקבל דם של אישה – ולהיפך.

...כמו כן הרבנים אוסרים על גבר ואישה לתרום דם זה לזו. אמנם בזמן של פיקוח נפש הדבר מותר, אך אפילו התנאי הוא שזה ייעשה בידי אדם נשוי ולא רווק.

הרי שבפועל הסיפור אחר לחלוטין ומדובר בפרשנות תמוהה ומגמתית להלכה פשוטה של צניעות לפיה עדיף, כמובן שלא בשעת חירום, כי נשים יבצעו את פעולת נטילת הדם מנשים, וגברים מגברים.

בהמשך הכתבה באתר ynet נערכה ושונתה, והחלק לפיו לגברים אסור לקבל תרומת דם של נשים שונה ללקחת דם (יחי ההבדל הקטן), אך בסקר בסוף הכתבה נשארה הכותרת המסיתה "דם נחות" וכן לא הוסרו התגובות המוסתות בעקבות הכותרת המוטעית.

וכך הפך דווקא המגזר החרדי שידוע בהענותו המדהימה למבצעי התרמת הדם הנערכים בכל עת של חוסר בבנק הדם הישראלי, לשק החבטות של הטוקבקיסטים באשמת אפליה בין דם לדם, הנה צרור קטן לשיפוטכם:

הם לא רוצים תרומת דם מאיתנו. די להם בכסף שהם מקבלים מאיתנו, גיא

נשמע כמו הגזע הארי הבא...

עובדי אלילים - עלובי נפש

אם לא הייתי נולד יהודי לבטח הייתי אנטישמי

אסור להכניסם לבית החולים כלל, עדיף שהרבנים שלהם ירפאו אותם. דארווינזם בהתגלמותו.

בגלל זה אני לא תורמת,לא רוצה לתת דם לזבל דתי

רק כסף הם אוהבים לקחת מהחילונים

אין קשק בין האנשים האלה לדת. אוסף של עובדי אלילים

.חתמתי על כרטיס אדי ואשמח אם איבריי לא יגיעו לדתי

כל מטרתם לנצל את הגויים כי לדעתם הם לא בני אנוש

. גועל נפש. האנשים האלה חולים, ולא מגיע להם שיקבלו תרומה

אני מפחדת. אולי אקבל דם מחרדי ואהפוך לנטל על החברה? לפרזיט שרק מתפללת ולא עובדת יותר? אהה?

אני בעד לאפשר הפרדה מוחלטת של דם - אבל לא בין דם של גברים לנשים אלא בין דם של חרדים לדם של יתר האוכלוסיה. ואם כבר מדברים, אולי שנעשה הפרדה בעוד כמה תחומים ( דם, כסף, מדינה וכו׳ )

אני בעד למנוע כניסת חרדים לבית חולים

לפחות הדם החילוני הולך לחילונים אם כל הכסף הולך לחרדים אז ..

זעקת הפריץ הנגזל - על ספר הנחיות שכזב ניתן לומר-הרצחת וגם ירשת!!!מאז הבחירות האחרונות והרחקת החרדים מעטיני השלטון החלו להשמע ולהופיע דברים /מאמרים/ספרים/פסקי הלכה נגד המדינה וסמליה{ראו דברי דרעי על יום השואה,דברי גפני כנגד לפיד על הגזרות הכחכחיות-כאילו הוא לא היה אשם בהווצרות הגרעון,ספר ההלכה בעניין לקיחת ונתינת דם ועוד}.מעניין לעקוב אחרי ביצוע ההוראות והאם מערכת הבריאות תענה להקמת בנק דם חרדי!!!כמה תביעות מצד החרדים תהיינה נגד מערכת הבריאות על רשלנות רפואית בגין אי הצלת חיי אדם בחרם בהעדר דם חרדי {גבר/אשה}בבית החולים??!!!הגיע הזמן כי ההתבדלות החרדית תקים מערכות ניהול עצמאיות עם כספים שלא מטעם המדינה!!!!

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים