חדשות

ערב יום העצמאות: ההסתה ברשת נוגעת בשחקים

כאשר מופיעה תמונה של אדם דבק באמונתו גם כשזה נראה מוזר, אפשר להעריך ולקנא ואפשר לצחוק * הגולשים בחרו באופציה השלישית * שנאה

היום (חמישי) פורסמה בקבוצת הפייסבוק של חורים ברשת תמונה של יהודי חרדי יושב במטוס כאשר הוא עטוף בשקית. הוא עשה כך כיוון שלפי ההלכה היהודית לכהנים אסור להיטמא ממתים (כמו להיות יחד עם המת באותו מקום, להיכנס לבית הקברות או אף להאהיל מעליו) ואף טיסה מעל בתי קברות מהווה מכשול לפי מספר דעות בהלכה. אחד הפתרונות ההלכתיים מאפשר הכהנים עוטפים עצמם בשקיות כיוון שהשקית מהווה חציצה מהקברים מדין צמיד פתיל.

גם בעיניים חילוניות אפשר להעריך אותו על דבקותו בהלכה ושמירתה גם במחיר מבטים מוזרים מהסביבה, ואפשר גם להרים גבה על המנהגים המוזרים אך המגיבים בחרו בדרך אחרת:
 

Ben Zerah :

לא יודע מה איתכם אבל אני חושב שכול הדתיים בארץ צריכים לאמץ את הרעיון ולנסוע ככה גם באוטובוסים ...במיוחד בקיץ ... זה יחסוך מאיתנו את הריחות הנוראים ...

אז מה, בן, כל הדתיים מסריחים? בליב"ה לא לימדו אותך ששנאה על רקע מגדרי והכללה זה לעלובים בלבד?

Arik Peleg :

האדם כבר עשה חצי עבודה ושם את עצמו בתוך שקית, עכשיו רק צריך לעשות את החצי השני ולהשליך אותו לפח...

האיש שומר על אמונתו ולכן להשליח אותו לפח. סטאלין היה גאה בך!

Anat Zur Dreyfus :

חבל שלא נחנק. מרוב טמטום

נחנקנו משנאה ענת, נחנקנו!

 

עצוב לראות שדווקא בימים שהאזרח הישראלי נזכר בזוועות שהשנאה גרמה ומבטיח לעולם לא עוד, ומספר ימים בודדים לאחר שישראלים יהודים קראו לרצח והשמדה של חרדים, ישנם עוד רבים בנינו שממשיכים לשנוא, חמור הרבה יותר לגלות שבחוגים מסויימים דבריהם מתקבלים בהתלהבות וללא סייג.

לא ביקשנו להעריך את האיש, והתמונה הזאת (בהנחה שאכן היא אותנטית, עד לרגע זה לא קיבלנו אימות אודותיה) באמת דורשת כמה בדיחות ברמה בינונית לאנשים שהאיפוק אינו הצד החזק שלהם, אבל אל תדרדו לשנאה.

מעולם לא סבלנו מעודף אהבת חינם והערכה הדדית במדינה הזאת, אולם נדמה שיש כמה אנשים שקל מאוד לאתגר את הפלורליזם שלהם.

וחבל.
 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים