חדשות

ימים של הקצנה: כך הסתיים שילוב החרדים בצבא

הציבור החילוני נתלה בהבטחות הסרק של לפיד ובנט לשיוויון בנטל * המציאות דוהרת בכיוון ההפוך לחלוטין * ההסכמות השקטות התפוגגו ועתה גם המתונים במגזר החרדי מקצינים קו * בחור ישיבה שביקש להתגייס נשלח להודו * הגיע זמן הקיצונים!

כשבציבור החילוני יש שנתלים בהבטחות הסרק של הצמד לפיד&בנט, כאילו אוטוטו מגייסים את כל בחורי הישיבות ויש אחלה שיוויון בנטל, כדאי לשים לב למציאות שדוהרת בכיוון ההפוך לחלוטין.

הרב שטיינמן נחשב למוביל המחנה המתון במגזר החרדי, בעבר "הואשם" בהקמת הנח"ל החרדי, וידוע בכך שתמך בעבר בהליכה לצבא של כל בחור שלא לומד בפועל.

בתקופה האחרונה הוא נלחם על כך שבחורי הישיבות ימשיכו להתייצב בלשכות הגיוס, ודרש כי כל נושא הגיוס יוסדר בהבנות והסכמה, בניגוד לדרישה הרחבה להפסיק את ההדברות בצורה חד צדדית ולהכנס למאבק חזיתי של כל הציבור החרדי עם הצבא.

אבל אפילו המתונים שמגזר החרדי לא יכולים להמשיך לצדד בהדברות וכפי דברי הרמב"ם שבמלחמה על שמירת הדת נהרגים גם על ערקתא דמסאני (שרוכי הנעלים) כך כאשר קולות ההקצנה בצד החילוני גוברים וקולות הדורשים גיוס בכפיה של כלל בחורי הישיבות מגיעים לעמדת השפעה, מצאנו את האדם המשפיע ביותר על כלל הציבור החרדי אוסר בצורה חד משמעית את ההתגייסות לצבא גם לבחור שמבקש זאת בפה מלא ומבהיר כי איננו לומד בפועל. וכך הסתיים לו עידן של עליה חדה במספר המתגייסים מהמגזר החרדי, לצבא ולשירות האזרחי, וגדילה של כ-30% לשנה עומדת להפוך לאפס אחד גדול.

במקום זאת הוא שלח את הבחור להודו, ואותנו להתכונן למערכה, כי אמנם 10% מהעם לא יובילו מלחמת אחים, אבל תודות לפוליטיקאים הצעירים הסתיימה תקופת ההבנות, הגיע זמן ההקצנה!

 

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים