מבעד לעדשות הפלסטיק

הסיפור הנורא על התרנגולת החילונית וגורלה האכזרי

קוקי התרנגולת במכתב מרגש * השתלטות השועלים על התקשורת * הדרת תרנגולים למהדרין

שלום לכם גולשים יקרים.

קוראים לי קוקי.

מכתבי זה הוא הראשון והאחרון עלי אדמות. אתם אינך מכירים אותי, ואני אינני מכירה אתכם. הסיבה לכך פשוטה למדי – אתם בני אדם, ואילו אני תרנגולת. קוקי התרנגולת.

עד לפני כמה ימים הייתי תרנגולת שמחה ובריאה. היו לי משפחה וחברים, שכנים ומכרים. חיי היו מלאים הפתעות ואכזבות, שמחות ומריבות, כמו כל יצור אחד עלי אדמות.

ואולם, כיום אני שוכבת כדרך כל הארץ, בתוך מקפיא של איזה אריתראי בדרום תל אביב, חתוכה ומבותרת, עטופה בגזרי עיתון.

מה שהכי מרגיז אותי זה העיתון הזה. מצד אחד, בלי העיתון הייתי ממש משועממת. אתם יודעים מה זה לשכב כל היום על חתיכת מתכת קפואה ולספור את הברזלים? במקום זה יש לי עיתון. אני קוראת אותו שוב ושוב, ומגלה בכל פעם נקודות חדשות. עיתונים מעניינים יש לכם, ישראלים יקרים. חבל שרק כאן, בפריזר גיליתי לראשונה את העיתונות הנפלאה שלכם. פתאום נהייתי אינטליגנטית. פתאום גיליתי שיש דברים יותר רציניים שאשר הגרעינים בלול, או הגרעינים בנתנז. למשל, החרדים האלה. הם עושקים את כולנו. הם חומסים מאתנו את הכסף, המשאבים, את אור השמש, את הנפט, בקיצור את הכל.

אבל דבר אחד ממש מרגיז אותי. בדיוק בקצה התחתון של העיתון, מופיעה מודעה שבה נראה ציור של שטריימל יפה כזה. מתחתיו יש כיתוב "בשביל השטריימל הזה הרגו עשרים שועלים"!!!

את האמת, שזה לא נשמע לי כל כך מציאותי. כמה שועלים כבר יש בעולם? אם על כל שטריימל היו הורגים עשרים שועלים, מסתבר שרק ביל גייטס היה מתיר לעצמו לחבוש שטריימל.

אבל נניח לרגע שזה נכון.

ומה איתי?

למה לי לא עושים מודעות בעיתון?

מה, אני לא בנאדם? כלומר תרנגול?

ומה עם מאות אלפי תרנגולות שהומתו כדי לחגוג את חגיגות המנגל ביום העצמאות?

רק שועלים אסור להרוג?

ומה עם נעלי העור שכל אחד מכם לובש על רגליו? הרי אתם מחליפים נעליים פעם בשנה. נעל זה לא שטריימל שלובשים עשרות שנים.

ובכלל, הייתי מאד שמחה להתחלף על השועל. לפחות עושים ממנו כזה שטריימל יפה, על ראש של יהודי צדיק ממאה שערים. ממני מה יעשו? כלום. איזה אריתראי יכרסם אותי ואחר כך לפח וחסל.

אבל מילא, מה לעשות. כנראה ששועל זה לא תרנגול, או שחרדי זה לא אריתראי.

בכל מקרה, שיהיה לכם יום נעים, ותזכרו אותי.

בברכה, קוקי.

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים