אלימות

שוטר שתקף חרדי ותלש פאתו יפצה אותו ב-20 אלף שקלים

לפני כשנה וחצי הגיעו השוטרים לביתו של החשוד החרדי בבית שמש, אלא שבהגיעם לתחנה תקף הקצין את החשוד - דחף אותו לקיר והיכה אותו בצלעותיו * עורך הדין בן גביר: אם זה היה קורה במדינה אחרת היינו צועקים ובצדק אנטישמיות

קצין משטרה יפצה חרדי ב-20 אלף שקלים משום שמשך בפאת ראשו ותלש חצי ממנה כשגרר אותו לתחנת המשטרה בבית שמש. הצדדים הגיעו לאחרונה להסכם פשרה לאחר שנגד הקצין בדרגת רב-פקד הוגש כתב אישום על ידי המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) שבו נטען בנוסף כי בתחנת המשטרה דחף השוטר את החרדי לקיר והיכה באמצעות מרפקיו בצלעותיו.

המקרה אירע לפני כשנה וחצי כששוטרים מתחנת בית שמש הגיעו לביתו של צעיר חרדי בן 25 בעיר כדי לעצור אותו בחשד לקבלת דבר במרמה. באזור ביתו של הצעיר, התאספו עשרות חרדים ובמקום נוצרה מהומה. הקצין הגיע עם ניידת משטרה כדי לחלץ את החשוד ואת השוטרים שבביתו. בהגיעם לתחנת המשטרה, ירד הצעיר מהניידת כשהוא כבול באזיקי ידיים ואחת מידיו אף כבולה לידו של שוטר.

מכתב האישום עוד עולה כי בשלב זה, בלי כל סיבה, משך הקצין בפאת ראשו של הצעיר בחוזקה וגרר אותו לתחנה. הוא גם דחף אותו לקיר והיכה באמצעות מרפקיו את צלעותיו. בסיום החקירה שוחרר הצעיר בערבות שהחליט להגיש תלונה במח"ש נגד הקצין. נוסף על כך, הגיש הצעיר גם תביעת פיצויים על סך 50 אלף שקלים נגד משטרת ישראל והקצין.

בכתב התביעה שהגיש הצעיר, באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, נכתב כי "המקרה שלנו הוא מקרה מובהק שבו שוטר, ואף חמור מכך, קצין משטרה, משתמש בסמכותו שלא כדין ועושה שימוש לרעה בסמכות והמרות שנתנו לו". הצעיר ציין שכבר בדרך לתחנת המשטרה הוא נתקל בהתבטאויות קשות מצד אחד השוטרים שלכאורה אמר לו: "החרדים הם כמו ערבים, כמו שאתה לא נכנס לסילוואן בלי תיאום, אין מה להיכנס לרמת בית שמש בלי תיאום".

לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט לפיו יוטל צו איסור פרסום על שמו של הקצין שישלם יחד עם משטרת ישראל סכום פיצויים כולל שכר טרחה בסכום של 20 אלף שקלים. לפני כשבועיים ניתן להסדר הפשרה תוקף של פסק דין. נוסף לכך, הקצין והמשטרה התנצלו במכתב ששלחו לצעיר.

עו"ד בן גביר אמר בתגובה להסכם הפשרה: "אנחנו סבורים שיש בסכום שנפסק משום העברת מסר לכל קצין משטרה ושוטר במדינת ישראל שלא יעזו לפגוע בזכויות אדם של חרדים ודתיים רק בגלל השקפתם ואמונתם. אם זה היה קורה בכל מדינה אחרת היינו צועקים ובצדק 'אנטישמיות'. גרירת עצור מהפאות ותלישת הפאה היא אקט פסול, מבזה ומשפיל וטוב עשו הקצין והמשטרה שהסכימו לשלם את סכום וכתבו מכתב התנצלות לתובע".

קליק לכתבה המלאה

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים