חדשות

מצ'פרים אפליה

גלובס טוענים כי החרדים זוכים לצ'יפור של עשרות מליונים לקיטנות קיץ * בדיקת דוסים: תיקון עוול שערורייתי אשר הפלה בין ילד לילד על רקע אמונת ההורים

תחת הכותרת: "כחלון מצ'פר את החרדים עם סבסוד קייטנות בעשרות מליוני ש"ח" מציג העיתון הכלכלי גלובס נתון ולפיו זכו החרדים כביכול לתוספת מיוחדת מתקציב המדינה. גלובס "מצדיק" את שר האוצר הטרי אשר נאלץ לפעול כן כחלק מן המחוייבות להסכם הקואליציוני (לעיל: "הסחיטה") אולם מבט נוסף, ולא בהכרח מעמיק במיוחד, מגלה כי מדובר בסך הכל על תיקון עוול שערורייתי של שר החינוך לשעבר פירון, אשר הפלה בין ילד לילד. על פי דוקטרנית פירון ילד יהיה זכאי לסבסוד אך ורק אם הוא גדל בבית שאינו חרדי. 

עוול זה, שהכתים את מערכת החינוך בישראל, תוקן כמובן עם פיטוריו של השר וכינונה של ממשלה חדשה, אולם עבור עורכיו המקצועיים של העיתון הכלכלי מדובר עדיין ב"צ'יפור".

בשולי הכתבה זכרו עורכי העיתון לבקש את תגובתו של לא אחר מאשר מר הרב אורי רגב, מנכ"ל עמותת חידו"ש לחופש דת ושוויו, אשר כמובן קבל ומתח ביקורת קשה על התיקון המתבקש, למרות העובדה כי אין דבר המגביר את חופש הדת בישראל יותר מאשר סבסוד הוגן לילדי הדתיים. בתוך דבריו אמר רגב כי "בשביל להעביר את ההטבות האלו מוכנים לחפור מנהרות תקציביות, שאפילו המנהרות בעזה מחווירות לידן".

כל מילה נוספת מיותרת.

 

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים