אלימות

הסתה באשדוד - לגרש את החרדים מהפארקים

השף גיא פרץ ותושבת אשדוד נוספת מסיתים נגד המטיילים החרדים ודורשים לאסור את כניסתם לפארקי אשדוד * בדיקת דוסים: תיאור שיקרי והפצת שנאת חרדים

אתר אשדוד 10 מפרסם היום התבטאויות קשות ומחרידות של מספר תושבים אשדוד כנגד המגזר החרדי המטיילים בעיר.

בין השאר מביע השף גיא פרץ סלידה מ"מאלפי החרדים שהשתלטו על הפארק", וטען כי המטיילים החרדים זרקו טיטולים לאגם, תפסו את השירותים והטרידו את לקוחותיו בבית הקפה הממוקם בפארק.

גם תושבת נוספת שלא מזוהה בשמה טענה כי "החרדים תפסו את כל מקומות החניה" כביכול לאזרחים החרדים אין זכות שווה וחוקית לשהייה במרחב הציבורי בדיוק ככל אזרח אחר.

במקום לגנות את ההתבטאויות המעוררות חלחלה כתב האתר אף מציג "קולות בעיר" הקוראים למנוע את כניסת האורחים החרדים לעיר באמצעות גביית דמי כניסה.

אלא ששמואל, פעיל פרויקט 'דוסים' שביקר בדיוק אמש בפארק המדובר מציג תמונה אחרת לגמרי:

אמנם חלק גדול מהאורחים בפארק היו חרדים, אבל היו גם חילונים ודתיים לאומיים, חלקם אף אכלו בבית הקפה, ואם מישהו הטריד היה זה נהג קלנועית הגלידות שכמעט דרס את אורחי הפארק בשביל כמה שקלים.

השירותים היו לאורך היום פנויים ונקיים, הפארק נקי לחלוטין, והאגם נותר בשממונו, ריק וללא כל אטרקציה משמעותית.

אנחנו הופתענו למראה בחורי ישיבה שעושים מנגל דווקא על גבי החולות מחוץ לפארק, אך התמיהה הפכה להערכה כשראינו כי הם פשוט התחשבו בשלט האוסר על עשיית מנגל בשטח הפארק, האזור המיועד אגב למנגלים נשאר סגור ונעול, ממתין אולי ליום העצמאות.

תיאור זה אף אומת על ידי מבקרים נוספים במקום, כך שמסתבר כי בעלי קפה G איננו אך נגוע בשנאת חרדים אלא גם משקר במצח נחושה.

כזכור בספטמבר 2012 אסר ראש עיריית מודיעין על חרדים את הכניסה לפארק ענבה, החלטה שקיבלה את גיבוי היועץ המשפטי המקומי, אך גונתה על ידי אישי ציבור ואף אזרחים מהעיר, החלטה זו בוטלה בסוף של דבר עקב הסלידה הציבורית וכן עקב כך שהתברר כי לעיריית מודיעין נגרם בעטייה נזק של 100 אלף ש"ח.

מפרויקט דוסים נמסר בתגובה: היינו חושבים שאצלנו זה כבר לא יוכל לקרות אך מסתבר שלשנאת חרדים ההיגיון לא מציב גבולות, חייבים חקיקה שתאסור בחוק הסתה ומניעת זכויות אזרח גם מהאזרחים המשתייכים למגזר החרדי.

אנו מתחייבים לפעול כבר בקיץ הקרוב לכך שאנשים אשר מסיתים נגד חופש התנועה, הקניין או כל חרות יסוד אחרת של בני המגזר החרדי ירצו את עונשים בהליך פלילי כפי שנעשה למי שמסית כנגד כל קבוצת מיעוט אחרת!

תגובת השף גיא פרץ

בשיחה עם פרויקט 'דוסים' הגיב השף גיא פרץ כי יוסי אסולין מאשדוד10 הוציא את הדברים מהקשרם: אין לי שום דבר נגד חרדים וכל עסקי המזון שלי כשרים ומשרתים חרדים, לא אמרתי שחרדים מלכלכים יותר מחילונים, אלא שכרגע יש רק אורחים חרדים וכאשר הייתי במקום במשך שעתיים בערב נתקלתי בתופעות המתוארות, כך שלדעתי כדאי לתת עדיפות לתושבי העיר בכניסה למקום.

צילום מסך: אשדוד 10

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים