חדשות

המחלקה המשפטית בדוסים יוצאת לדרך

המחלקה תפעל כנגד הסתה ואפליה, משר האוצר ועד אחרון הטוקבקיסטים * הפעילות בזירה המשפטית תעצים את פעילות הפרוייקט לממדים משמעותיים יותר * עורך דין משה מורגנשטרן: די להביט בגל החקיקה האחרון שספק אם הוא חוקתי בכדי להבין את הצורך בהקמת המחלקה המשפטית

לאחר למעלה משנה של פעילות מוצלחת בזירה התקשורתית ובמדיות השונות ברשת, כנגד הסתה אנטי חרדית, פרויקט 'דוסים' עולה שלב.

בימים אלו החלו חברי הפרוייקט בגיוס מתנדבים להקמת המחלקה המשפטית שתשלים את הפעילות הנעשית בתחומים האחרים ובכך תביא את הפרוייקט צעד נוסף בדרך אל השינוי שחלקו כבר ניכר בשטח במהלך החודשים האחרונים.

 'משפטן, נמאס לך?' – זהו הסלוגן המלווה את הקמת המחלקה המשפטית וקורא למשפטנים, מכל המגזרים, מסטודנטים ועד עורכי דין מבוססים, החשים כי זכויות הציבור החרדי נרמסות באופן לא חוקי, להצטרף ולהוביל את השינוי.

הקמת גוף שמטרתו להגן על זוכות הציבור החרדי בזירה המשפטית הינו צעד טבעי לאור מספרם ההולך וגדל של משפטנים חרדים בשנים האחרונות. פעילות דוסים שהינה התקוממות של צעירים חרדים, שמאסו במסע הרדיפה המנוהל כלפיהם - בפרט בשנה האחרונה מאז עלייתה של מפלגת 'יש עתיד' – הביאה עמה תוצאות, אבל עדיין, למרות סיועם של מספר עורכי דין ומשפטנים, חילונים וחרדים, האפשרות לפעול באמצעות הערכאות וכנגדן אינו מספיק בכדי למגר את הפעילות האנטי חרדית הענפה.

בימים אלו עומדים בין היתר על שולחן המחלקה המשפטית, סירובו של שר האוצר לאשר סעיף 46 לעמותות חרדיות תוך אפליה ברורה על רקע מגזרי כמו גם אפליות תקציביות שונות; הסתה תקשורתית וציבורית; חוקיותו של חוק הגיוס והסנקציות הפליליות על לומדי התורה הנכללות בו.

עו"ד משה מורגנשטרן, מיוזמי הקמת המחלקה החדשה אומר כי "מיותר לשאול לצורך מה יש צורך ל'דוסים' להקים מחלקה משפטית שתפעל להגנה על זכויות החרדים. די אם נראה את גל החקיקה האנטי חרדי, חקיקה שחלק ניכר ממנה אינו חוקתי, ונועד מראש לקפח ולפגוע בזכויות המיעוט החרדי. זאת עוד מבלי לקח בחשבון את הליווי המשפטי שאלפי בחורי ישיבה יזדקקו לו בעתיד הלוא רחוק כל כך"

קמפיין ה'נמאס לך?' שהחל לתצבור תאוצה הביא עמו כבר עתה מספר עורכי דין נמרצים ו'בדוסים' מקווים כי כבר בקרוב, תחל המחלקה לפעול באופן מעשי.

מעוניין להצטרף לפעילות המשפטית? הרשם כאן

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים